هنر خانه‌داری

نکات ریز و مؤثر

پوست كندن پياز و به دنبال آن اشک و سوزش چشمانى كه به دنبال آن مى آيد سبب مى شود چشم ها آهسته تر پير شوند و در سنين بزرگسالى دچار آب مرواريد و پيرى چشم نشويم.

 

_ برای هر یک کیلوگرم برنج خام، پنج گرم پودر نعناع خشک را در کیسه نازک ریخته و به برنج اضافه کنید تا در آن حشره رشد نکند.

 

_اگر روی گوشت مخلوط سركه و روغن زیتون بمالید و بگذارید 2 ساعت بماند، ترد می‌شود.

 

با محبت دل‌هایمان را به هم نزدیک کنیم

متاسفانه هنوز فرهنگ آپارتمان نشینی در بین برخی افراد به صورت صحیح رواج پیدا نکرده است و این افراد به ضرب المثل “چهاردیواری،اختیاری” اعتقاد دارند.

مشکلات زندگی آپارتمانی را می‌توان به تبعیت چنین خانواده‌هایی از زندگی سنتی خود در خانه‌های حیاط دار مشاهده کرد که به حقوق همسایه دیوار به دیوار همسایه طبقه پایینی یا بالایی خود بی توجهی می‌کنند.

گیاهان مقاوم در فصل تابستان ۳۵ گل که در فصل تابستان به خوبی رشد می‌کنند

گل‌های تابستانی نویددهنده‌ی تابستانی طلایی و هوایی گرم و آفتابی هستند. حیف است که خانه‌ای باغچه داشته باشد و گلی در آن کاشته نشود. باید از مزایای گل‌های تابستانی بهره برد. در باغچه‌ی خانه می‌توان گل‌های یک‌ساله کاشت تا یک تابستان تمام گل بدهند یا گیاهان چندساله کاشت و هر سال شاهد زیبایی آن‌ها بود.

این خوراکی‌ها را در یخچال نگذارید

هوای داغ تابستانی ممکن است این فکر را پیش بیاورد که بهتر است همه مواد خوراکی را در یخچال نگهداری کنیم تا بهتر و سالم تر بماند. اما این فکر درست نیست. اتفاقا دمای یخچال برای خیلی از خوراکی ها مناسب نیست. کدام خوراکی ها؟

ﮔﺮاﺗﻦ ﮐﺪو ﺣﻠﻮاﯾﯽ دوازده ﻣﺎﻫﮕﯽ

کدو حلوایی ؛ 100 گرم/ ﮔﻮﺷﺖ ﭼﺮخ ﮐﺮده؛ 50 ﮔﺮم/ ﭘﻨﯿﺮ رﻧﺪه ﺷﺪه؛ 20 ﮔﺮم / ﮐﺮه ؛ 5 گزم/ ﻣﻘﺪار ﺑﺴﯿﺎر ﮐﻤﯽ ﻧﻤﮏ / ﮐﻤﯽ ﭘﻮدر ﺟﻮز ﻫﻨﺪی ﭘﻮﺳﺖ ﺳﺨﺖ

هزاری نوش جان کنید

مواد لازم:

برنج: ۳۵۰ گرم

ماهی: ۷۰۰ گرم

پیاز طلایی: ۲ عدد

فلفل دلمه‌ای قرمز: ۱ قاشق مرباخوری

گرد لیمو: ۱ قاشق مرباخوری

زردچوبه: به میزان لازم

فلفل سیاه و قرمز: به میزان لازم

نمک: به میزان لازم

طرز تهیه:

اشکنه‌ی شیر

غذاها، فرهنگ معنوی هر اقلیم و قومیتی است. غذا در واقع، زبان غیر گویای هر منطقه‌ای به شمار می‌رود که موقعیت جغرافیایی، ذائقهٔ مردمان، منابع کشاورزی و... شهرها و استان های مختلف را بازگو می‌کند.

روش ساخت جاکنترلی کریستالی

 
حتما داخل منزل بارها اتفاق افتاده که خواسته باشید کانال تلویزیون یا ماهواره را عوض کنید ولی هر چه دنبال کنترل گشته‌اید، بیشتر کلافه شده‌اید...
خب راه حل در دسترس بودن این گونه وسایل و برقراری نظم در خانه، داشتن وسایل نگهداری این لوازم ضروری می‌باشد.
زیاد نگران نباشید؛ با من همراه شوید تا در ادامه ساخت یک جاکنترلی کریستالی زیبا را به شما آموزش دهم تا زین پس مکان کنترل تلویزیون و...

کیک فنجانی بدون فر

مواد لازم:
*تخم مرغ: 4 عدد /* شکر: یک و نیم لیوان /* روغن مایع: نصف لیوان  /*آرد: دو لیوان  /* پکینگ پودر: دو قاشق چای خوری  /* آب پرتقال تازه: نصف لیوان  /* رنده پوست پرتقال: دو قاشق غذاخوری  /*وانیل: کمی   /*نمک: یک پنس

ارمنی پلو

ارمنی پلو یا ته‌انداز مرغ یا پلو با ته دیگ مرغ و یا با هر اسم دیگری که می‌شناسید اما ما به آن ته‌چین می‌گوییم و برایمان بسیار لذت بخش است.

همزمانی محتوا