خواهر دعوتگرم!/بخش پانزدهم

خواهر دعوتگرم!/بخش پانزدهم

با هدیه کردن غذای خوش طعم به خانواده شوهرت هم باعث سربلندی همسرت و شادی او و خانواداش می‌شوی هم این کار سبب ورود تو به سلامت به بهشت خواهد شد. هدیه مرهمی شفا دهنده‌ است که بر روی زخم باز قرار داده می‌شود و آن را به سرعت ترمیم می‌کند. مانند برف سردی است که بر آتش سوزان گزاشته می‌شود و حرارت آن را از بین می‌برد.

به خانواده‌ات بیش از دیگران توجه کن. هنگام دیدار با خویشاوندان نقاط ضعف ایمان آنان را شناسایی کن و تلاش کن با روش‌های متنو‌عی( مانند گفت‌وگو در باره موضوع مورد نظر به صورت مستقیم و یا بیان یک الگوی نمونه، داستان، نوار یا کتاب مفید) برطرف کنی.

معمولا با تکرار و تنوع، همراه با حکمت خداوند به نتایج خوبی می‌رسی و خواهی توانست دست کم بعضی از این نقاط ضعف را برطرف کنی. نیکی و ثمره‌ی این عمل برای تو تا ابد باقی خواهد ماند. 

لازم است بین افراد خانواده جلساتی وجود داشته باشد. ممکن است جلسه‌ی کوچک هفتگی باشد یا نشستی ماهیانه که تعداد زیادی از افراد خانواده در آن شرکت می‌کنند. در این جلسات مانند تاجری که در بازاری پر رونق قرار گرفته،  کالاهایت را عرضه کن و نزدیکانت را با تمام توان به سوی خدا دعوت بنما.

بی شک خانه مکان پر خیر و برکتی است، زیرا فرزندان و بعضی از نزدیکان مانند پدربزرگ و مادربزرگ و... در خانه حضور دارند که فرزندانت و خواهر و برادرانت قرآن را حفظ نمایند و این عمل را سر فصل اعمال روزانه خود قرار بده و این کار با ذکر و مرور سوره‌های کوچک در اوقات مختلف روز( مثلا در هنگامی که در ماشین نشسته‌اند و یا قبل از خواب و...) محقق می‌شود.

فراموش نکن که کمک تو به دیگران در حفظ قرآن از صدقات جاریه می‌باشد و ثواب آن بعد از مرگ قطع نخواهد شد. تصور کن که در قبر زیر خروارها خاک قرار گرفته‌ای و فرزندانت و کسانی که تو به آن‌ها در حفظ قرآن کمک کرده‌ای آن را قرائت کرده در نتیجه، حسانت این عمل آنان به سوی تو می‌آید در شرایطی که تو بیش از هر زمانی نیازمند عمل هستی این پاداش از تو قطع نخواهد شد و ثواب آن در تاریکی قبر به سوی تو می‌آید.

مطالب جدید

ما خدا را می پرستیم دنیای کودکان (1398/11/15)
آسایش و آرامش سرویس سلامت (1398/10/10)
انتخاب تو چیست؟ زنان موفق (1398/10/10)
ثبت بیش از ۴۲۸ هزار ازدواج و ۱۳۲ هزار طلاق در نه ماه گذشته اخبار و رویداد های جامعه زنان (1398/10/02)
ام حرام دختر ملحان انصاری زنان در عرصه دعوت (1398/10/02)
قهرمان بیل‌زن مصاحبه (1398/10/01)