گفت‌وگو با الینا رحیمی پینگ پنگ باز مهابادی

گفت‌وگو با الینا رحیمی پینگ پنگ باز مهابادی
چندی پیش در خبرها شنیدیم که دختری تلاشگر از شهرم مقام اول پینگ‌پنگ نونهالان کشور را از آن خود کرده است. به جهت قدردانی از زحمات ایشان و تشویق و ترغیب دیگر نوجوانان کشور به ورد در عرصه‌های ورزشی تصمیم بر آن گرفتیمکه با وی مصاحبه کوتاهی داشته باشیم.
س: قبل از هرچیز از اینکه با شما هم صحبت می‌شوم خوشحالم و کسب عنوانتان را در کشور تبریک می‌گویم. خواهش می‌کنم خودتان را معرفی بکنید و اینکه فرزند چندم خانواده هستید؟
ج: خیلی خوش آمدید و از شما بابت توجهتون سپاسگزارم. من؛ الینا رحیمی 12سال دارم و دارای دو برادر و یک خواهرم و سومین بچه خانواده هستم
س: در چه مقطعی مشغول تحصیل هستی و چند سال هست که به پینگ‌پنگ مشغول هستی؟
ج: بایستی الان کلاس هفتم می بودم ولی چون یک سال جهشی درس خوانده‌ام؛ الان کلاس هشتم هستم و سه سال هم هست که بصورت حرفه‌ای پینگ پنگ کار می‌کنم
س: چطور به این رشته روی آوردی؟
ج: کلاس چهارم که بودم از طرف مدرسه به این رشته معرفی شدم و چون علاقه داشتم، رفتم 
س: در خانواده شما باز هم کسی هست که به صورت تخصصی به ورزش پرداخته باشه؟
ج: بله همه افراد خانواده‌ام به ورزش علاقمند هستند و برادرم که پسر کوچک خانواده هستند و البته از من بزرگترند در رشته" نینجا" مقام اول کشور رو داره
س: شما هم درس می‌خوانی و هم ورزش می‌کنی، آیا این روند به درس‌هات لطمه نمی‌زنه؟
ج: من خودم نسبت به درس‌هام خیلی حساس هستم. همیشه به خودم میگم اول درس بعد ورزش! پارسال با اینکه 31 روز از مدرسه به دلیل مسابقات غایب بودم، معدلم 20 بود و امسال هم 20 بوده برای درس‌هام هر روز برنامه ریزی دارم.
س: آفرین بر شما، جای افتخار دارد واقعا 
بفرما مشوق اصلی شما چه کسی بوده؟ 
ج: هم پدر هم مادرم، همیشه پدر عزیزم میگن:" درس‌هات رو خوب بخوان و ورزش را هم بصورت حرفه‌ای ادامه بده". و مادرم هم خیلی در کلاس رفتن‌ها به من کمک می‌کنه و همه جوره از من حمایت می‌کنند.
س: آیا از طرف باشگاه بابت هزینه مسابقات حمایتی دریافت می‌کنی؟
ج: بیشتر هزینه‌های مسابقات بعهده خودمونه ولی اداره تربیت بدنی برای ما کلاس‌های آموزشی برپا می‌کنه
س: برنامه‌ات برای آینده چیه؟
ج: میخواهم تحصیلاتم رو به خوبی به پایان ببرم و هدف اصلی من از بچگی پزشکی بوده؛ می‌خواهم پزشک شوم و به جامعه‌ام خدمت کنم و البته پینگ پنگ رو هم رو هم تاجایی که امکان داره به صورت حرفه‌ای ادامه دهم؛ تاجای که به درس‌هام لطمه نزنه.
من یکی رو می‌شناسم که هم در تیم ملی هست و متخصص قلب هم هست. باید بگم الگوی من ایشونه.
س: مواقعی که راهی مسابقات میشی و از مدرسه غیبت میکنی آیا به درس‌هات لطمه نمی‌زنه؟ برنامه‌ات در اون مدت چگونه است؟
ج: نه چون اولا تو مدرسه غیر انتفاعی هستم و خودم هم اهل تلاشم و قادرم درس‌ها رو بخوانم و برنامه ریزی دقیقی برای پیگیری روزانه درس‌ها دارم و همینطور وقتی به مسابقات اعزام می‌شوم کتاب‌های درسی رو همراه دارم و افرادی هم هستن که در اونجا برای درس‌هام کمکم می کنند. 
س: الینا جان در جریان هستی که هم وطنان و هم زبانان ما در غرب کشور این روزها به خاطر زلزله با سختی مواجه هستند؛ شما به عنوان یک نوجوان ورزشکار احساست نسبت به زلزله زدگان چی بوده؟
ج: خب اتفاق تلخی بود که فکر می‌کنم همه مردم کشور ما از وقوعش واقعا غمگین شدند و من هم یکی از این مردم هستم و این موارد متاثرم کرد برای همین با مادرم در حد امکان برای آسیب دیدگان این حادثه کمک فرستادیم و آرزومند بازگشت آنها به زندگی عادی هستم.
س: خب الینا جان؛ قهرمان عزیز ما؛ شما چه صحبتی با هم سن و سالان خودت داری؟ 
ج: خواهش می‌کنم؛ازشون می‌خواهم حتما همیشه برای خودشون در زندگی برنامه ریزی داشته باشند، تلاش کنند و ناامید نباشند و حتما ورزش کنند چراکه هم تفریح سالمی هستش و هم برای سلامتی خیلی خوب است.
الینای عزیز از اینکه وقتت رو در اختیار ما گذاشتی از شما و اولیای محترمت سپاسگزاریم و برای شما و همه‌ی هم سن و سال‌های شما دعای خیر و آرزوی موفقیت داریم.
تصاویر ضمیمه: 
گفت‌وگو با الینا رحیمی پینگ پنگ باز مهابادی
گفت‌وگو با الینا رحیمی پینگ پنگ باز مهابادی
گفت‌وگو با الینا رحیمی پینگ پنگ باز مهابادی

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)