طرز تهیه‌ی رول ماهی

طرز تهیه‌ی رول ماهی
رول ماهی یک غذای بسیار لذیذ است که می‌توانید بصورت خوراک و یا با سبزی پلو میل کنید و در هر دو حالت بسیار خوشمزه هست. برای کسانی که بخاطر بوی ماهی تمایلی به مصرف این غذا ندارند گزینه‌ی بسیار خوبیست.
* آماده سازی: 30 دقیقه
*مدت انتظار: 30 دقیقه مجموعاً: 1 ساعت
مواد اولیه : برای 3 نفر
- فیله ماهی( هر نوع ماهی که طعمش رو دوست دارید) 3 عدد
- رنده پوست لیمو ترش  یک قاشق چایخوری
- جعفری برگ شده یک پیمانه
- کنجد و بذر کتان یک قاشق مربا خوری
- سیر تازه یک حبه
- پودر پنیر پارمسان یک قاشق غذاخوری
- آرد یک قاشق غذاخوری
- کورن میل( منظور همان آرد ذرت است) 4 قاشق غذاخوری
- سماق یک قاشق مرباخوری
- مایونز رقیق شده در آبلیمو بمیزان دلخواه
- نمک و فلفل سیاه بمیزان دلخواه
- پنیر چدار( برای تزئین) مقداری
روش کار:
برگ‌های خرد نشده جعفری، سیر رنده شده‌، سماق، نمک و فلفل، پودر پنیر، کنجد و بذر کتان و رنده پوست لیمو ترش را با هم مخلوط کنید( موقع رنده کردن دقت کنید منظور از پوست فقط همون قسمت رنگیه مرکبات است مثلا در لیمو همون لایه سبز خیلی نازک). کره سرد را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مواد ترکیب شوند.
فیله ماهی را صاف روی سطح کارتون پهن کنید.( اگر مایل بودید فیله ماهی را با پودر سوخاری بدون روغن مزه دار کنید).
 حالا ترکیب آماده را به سه قسمت در نظر بگیرید و یک قسمتش را خیلی راحت روی فیله پهن کنید و کمی پرس کنید. اکنون موقع رول یا لوله کردن فیله است. در این مرحله کمی با ظرافت و آرام کار کنید. از قسمت پهن‌تر ماهی شروع به پیچیدن کنید و از دو دست استفاده کنید، همینطور که ماهی را لوله می‌کنید با انگشت مواد را هم داخل رول بدهید. کار آسانی است؛ نگران بیرون ریختن مواد نباشید. تا به انتهای فیله برسید.
در ظرفی ترکیبات آرد را با هم مخلوط کنید( آرد، کورن میل، پودر پنیر، نمک و فلفل) می‌توانید از هر ترکیبی که برایتان راحت‌تر است استفاده کنید مثل آرد سوخاری و غیره و ظرف را کنار بگذارید. حالا با دو دست، رول را از دو طرف بلند کنید و در ظرف دیگری بگذارید و چند قاشق از سس رقیق شده با آبلیمو یا سرکه روی سطح رول بریزید( می‌توانید به جای آن از روغن زیتون استفاده کنید و یا کلا حذفش کنید). ماهی رو آرد بزنید. برای اینکار از دو قاشق یا چنگال استفاده کنید که دستتون هم آلوده نشه و ماهی رو در ظرف آرد بگذارید و با قاشق آرد را روی همه اطراف آن بریزید تا یک لایه نازک دور رول را بگیرد.
در ظرف پختتون کمی روغن بریزید. مثل عکس روغن را فقط در محلی که رول را قرار می‌دهید بریزید که روغن در اطراف ظرف هم نباشه تا بسوزد.
رول‌ها را با همان دو قاشق بلند کنید، کمی تکان بدهید تا آرد اضافه‌اش بریزد و در ظرف پخت بگذارید. یک ورقه آلومینیم روی آن بکشید و در فر گرم شده با حرارت 400 درجه فارنهایت یا 200 سانتیگراد بمدت 30 دقیقه بپزید.
بعد از سی دقیقه ظرف را بیرون بیاورید و آلومینیم را بردارید( بوی عطر آن را هم استشمام کنید... عالی) . اگر مایل بودید کمی پنیر رنده شده روی آن بپاشید( من از پنیر چدار اول استفاده کردم) در غیر اینصورت بدون پنیر و کاور دوباره به فر برگردانید تا ده دقیقه دیگه، که به اندازه دلخواهتان طلایی شود.
رول خوشمزه آماده است. در ظرف قرار بدهید و برش بزنید و از سسی که توی ظرف پخت جمع شده هم کمی روی بدهید و با سبزی پلو تازه و یا به تنهایی سرو کنید. غذای خیلی خوشمزه و مجلسی و آسانی است . توضیحات من طولانی بود، اما پختش خیلی کوتاه و راحت است
نوش جان
تصاویر ضمیمه: 
طرز تهیه‌ی رول ماهی
طرز تهیه‌ی رول ماهی
طرز تهیه‌ی رول ماهی
طرز تهیه‌ی رول ماهی
طرز تهیه‌ی رول ماهی
طرز تهیه‌ی رول ماهی
طرز تهیه‌ی رول ماهی
طرز تهیه‌ی رول ماهی
طرز تهیه‌ی رول ماهی
طرز تهیه‌ی رول ماهی

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)