خواهر دعوتگرم!/بخش پنچم

خواهر دعوتگرم!/بخش پنچم
غم مخور؛
این دعا را با من تکرار کن:" قَالَ رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي *وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي* وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي* يَفْقَهُوا قَوْلِي "
: پروردگارا سینه‌ام را گشاده کن و امرم را برایم آسان کن و گره از زبانم باز کن تا سخنم را بفهمند[طه/ 25 -28]
تو به شرح صدر نیازمندی و این خصوصیت تمام دعوتگران صالح می‌باشد زیرا ممکن است در این راه دچار اندوه شوی، خصوصا هنگامی که نزدیک‌ترین دوستان خود را می‌بینی که رق در گمراهی‌اند و وقتی آنان را راهنمایی می‌کنی توجهی به تو نمی‌کننددر نتیجه در این حالت به سبب ترس از عاقبت آنان بسیار افسوس می‌خوری.
خداوند سبحان ما را از شدت غم و اندوه بر کسانی که دعوت خدا و رسولش را اجابت نمی‌کنند، نهی کرده است هرچند که آنان را دوست داشته باشیم و از نزدیکان ما باشند. خداوند متعال در قرآن می‌فرماید:" فَلا تَذهَب نَفسُکَ عَلَیهِم حَسَرَات"
: پس مبادا به سبب حسرت‌های زیاد بر آنان جانت از کف برود[فاطر/8] و باز می‌فرماید:" " فَلَعَلَّكَ بَاخِعٌ نَفسَكَ عَلَى آثَارِهِمْ إِن لَّمْ يُؤْمِنُوا بهَذَا الْحَديثِ أَسَفًا "
: شاید اگر آنها به این سخن ایمان نیاورند، تو جان خود را از شدت اندوه در پیگیری کارشان تباه کني.[کهف/6]
چون اندوه شدید سبب افسردگی می‌شود و دعوتگر را از مسیر حرکت باز می‌داردو این افسردگی مانع از هدایت کسانی می‌شود که تو دوست داری آنان را هدایت کنی.
و همچنین اندوه شدید ممکن است سبب بیماری‌های جسمی مانند:فشارخون، مشکلات عصبی، خستگی مدام و بیماری‌های گوارشی و... شود.
پس ای خواهر عزیزم این جان گران‌بهایت را که خداوند به تو بخشیده حفظ کن و از آن در انجام اعمال صالح برای نزدیک شدن به خدا استفاده کن و اجازه نده که به سادگی با حسرت خوردن بر کسانی که دعوت خدا و رسولش را اجابت نمی‌کنند، از بین برود. خداوند متعال می‌فرماید:" فَإِنَّ اللَّهَ يُضِلُّ مَن يَشَاء وَيَهْدِي مَن يَشَاء"
: خداوند هر کس را که بخواهد گمراه می‌کند و هر کس را که بخواهد هدایت می‌نماید[فاطر/8]
" فَإِنْ‌ تَوَلَّوْا فَقُل‌ْ حَسْبِي‌َ الله‌ُ لاَ إِله‌َ إِلاَّ هُوَ عَلَيْه‌ِ تَوَكَّلْت‌ُ وَ هُوَ رَب‌ُّ الْعَرْش‌ِ الْعَظِيم‌ِ"
: پس اگر روی برگردانیدند بگو خدا مرا بس است، هیچ معبود به حقی جز او نیست. بر او توکل کردم و او پروردگار عرش عظیم است. [توبه/ 129]

مطالب جدید

ما خدا را می پرستیم دنیای کودکان (1398/11/15)
آسایش و آرامش سرویس سلامت (1398/10/10)
انتخاب تو چیست؟ زنان موفق (1398/10/10)
ثبت بیش از ۴۲۸ هزار ازدواج و ۱۳۲ هزار طلاق در نه ماه گذشته اخبار و رویداد های جامعه زنان (1398/10/02)
ام حرام دختر ملحان انصاری زنان در عرصه دعوت (1398/10/02)
قهرمان بیل‌زن مصاحبه (1398/10/01)