پنچ توصیه ی کار بردی در آشپز خانه

ترجمه: 
سارا عزیزی
پنچ توصیه ی کار بردی در آشپز خانه
محیط آشپزخانه و وسایل موجود در آن به دلیل ارتباط مستقیمی که با سلامتی ما پیدا می‌کنند، نیازمند توجه و تلاش و خلاقیت ما می‌باشد و این تنها وظیفه کدبانوی منزل نسیت، همه‌ اعضای خانواده هر کدام به نوعی در امور مربوط به آن دارای وظایفی هستند.
پس با هم به این نکات توجه کنیم:  
- شیر بدون چسپندگی 
برای اینکه شیر در حال جوش به ته قابلمه نچسبد راه حلی اسان وجود دارد:
داخل کاسه مقداری آب بریزید سپس بدون پاک کردن داخل آن آن را خالی نماید و شیری که میخواهید بجوشانید را در آن بریزید، در می‌یابید شیر بعد از به جوش آمدن نمي‌چسبد.
- زدودن زنگ زدگي از کاسه‌های آشپزخانه:
گاهی اوقات بعضی از قابلمه‌های تفلونی دچار زنگ زدگی می‌شوند، جهت زدودن زنگ‌ها قطعه‌ای ورق آلومينیومی را دور انگشت‌هایتان بپیچانيد طوری که قسمت زبر آن رو به بیرون باشد سپس مکان‌های زنگ زده را با آن مالش بدهید بعد از آن تکه پارچه‌ی خیس شده با الکل را به صورت زاویه‌ی 90درجه برای پاک کردن روی آن بکشید
تخم مرغ آب‌پز:
براي جلوگيري از تركيدن پوست تخم مرغ هنگام آب پز شدن، مقداري نمك داخل آب آن ريخته و قاشق كوچكي را درون آن آب رها كنيد.
همچنين برای آب‌پز کردن تخم مرغ مقداری سرکه درون آب در حال جوش آن برای جلو گیری از ترکیدن تخم مرغ و خارج شدن مواد داخل آن بریزید یا قبل از آب‌پز کردن آن یک نصف لیمو را به پوست خارجی آن بمالید.
 اگر می‌خواهید تخم مرغ همواره سالم بماند و برای مدتی طولانی از آن نگهداری کنی قبل از نگهداری آنها را نشويید چون به مرور پوست خارجی تخم مرغ نفوذ پذیر می‌گردد.
همچنین بهتر است در جای تاریک از تخم مرغ نگهداری شود.
- سيب زميني آب‌پز شده:
براي اجتناب از ظاهر شدن دانه‌هاي سياه در سيب زميني در حال پخت، مقدار كمي آبليمو يا سركه را درون آب جوش آن بريزيد.
- دستيابي به آبميوه‌ي بيشتر 
اگر مي‌خواهيد از يك عدد ليمو ترش به بيشترين عصاره دست يابيد، كافيست فقط به مدت 15 دقيقه قبل از گرفتن عصاره‌ي آن، آن را درون آب داغ بگذاريد.
- نان را به بسكويت تبديل كنيد
از هم اكنون آماده شويد كه تكه‌هاي نان خشك را دور نريزيد، بلكه آن را به بسكويتي ترد تبديل نماييد، براي اين كار آن ها را دو مرتبه درون دستگاه "توستر" گرم كنيد.
- نظافت يخچال:
يخچال آشپزخانه‌ي كوچك شماست كه ممكن است در آن ميكروب‌هاي زيادي رشد نمايد، پس لازم است هر چند وقت يك بار آن را تمييز كنيد، براي اين كار از آب سفيد كننده يا پودر ديتول استفاده كنيد.
- بوي مطبوع يخچال:
غالبا يخچال‌ها بدليل وجود غذاهاي مختلف در آن رايحه‌هاي گوناگوني دارند،
در اين جا سه روش را ياد‌آور مي‌شويم كه با انجام يكي از آن‌ها بوي يخچالتان زيبا و مطبوع مي‌گردد:
اول: مي‌توانيد كاسه‌ايي شير داخل آن بگذاريد كه رايحه‌هاي نامطبوع را از آن بزدايد.
دوم: مي‌توانيد كاسه‌يي كه در آن دو قاشق ماست خميري وجود دارد داخل آن بگذاريد كه اين خمير نيز به نوبه‌ي خود بوي نامطبوع يخچال را از بين مي‌برد.
سوم: يك عدد ليمو‌ترش را دو نصف كرده و نصف آن را در يخچال بگذاريد‌، بوي خوش ليمو ترش رايحه‌ي مطبوعي به يخچال نيز مي‌دهد، همچنين مي‌توانيد كاسه‌ي كوچكي كه در آن سركه وجود دارد را براي اين منظور درون يخچال قرار دهيد.

مطالب جدید

چرا من؟ سرویس سلامت (1399/03/20)
خدایا ما فقیریم اندیشه (1399/02/20)
ای خدای مهربان دل نوشته (1399/02/11)
سلام ای رمضان دل نوشته (1399/02/04)
آسمان روحم بارانی است دل نوشته (1399/02/03)
من قرآن را در تو دیدم زنان در عرصه دعوت (1399/02/02)
استقبال از رمضان اندیشه (1399/02/02)