خبرهای اصلاح‌وب

نشان شوالیه نخل آکادمیک فرانسه به استاد بوکانی اهدا شد

«دکتر محمد رحیم احمدی» نویسنده و مترجم و استاد دانشگاه بوکانی، نشان «شوالیه نخل آکادمیک» دولت فرانسه را توسط سفير این کشور در تهران از آن خود کرد.

جایزه علمی، فرهنگی و ادبی مستوره اردلان تصویب شد

جایزه علمی، فرهنگی و ادبی مستوره اردلان، به منظور تشویق و حمایت از سرآمدان و نخبگان و استعدادهای برتر علمی، ادبی و فرهنگی استان کردستان، توسط شورای برنامه‌ریزی و توسعه این استان به تصویب رسید.

مراسم تجلیل از دکتر مصطفی خرّم‌دل در مهاباد برگزار شد

مراسم تجلیل از دکتر مصطفی خرّم‌‌دل، مفسّر‌ قرآن اهل سنت‌ و صاحب تفسیر نور، روز شنبه ٢١ اسفندماه جاری، در مسجد کوی دانش مهاباد برگزار شد.

کاشت ٣٠٠ اصله نهال در ارتفاعات روستای دوریسان پاوه

جمعی از فعالان عرصه‌ی محیط زیست، عصر جمعه ٢٠ اسفندماه، اقدام به کاشت ٣٠٠ اصله نهال درخت «ون» (پسته وحشی) در ارتفاعات روستای دوریسان پاوه کردند.

محمد ملا کریم نویسنده‌ و مترجم کُرد درگذشت

محمد ملا کریم نویسنده‌ و مترجم کُرد، صبح امروز یکشنبه‌ در سن ٨٦ سالگی به‌ دلیل کهولت سن و بیماری در سلیمانیه‌ اقلیم کردستان عراق درگذشت.

کاشت ٣٠٠ اصله نهال در خنج

۳۰۰ اصله نهال بید ابریشم با همّت انجمن پایشگران محیط زیست و با همکاری اداره منابع طبیعی، اداره محیط زیست و کمپین مهر شهرستان خنج، دیروز جمعه ٢٠ اسفندماه، در این شهرستان کاشته شد.

شیخ سید نجم‌الدین برزنجی دار فانی را وداع گفت

شیخ سید نجم‌الدین برزنجی، پیر طریقت قادری و تکیه شیخ باباسعید برزنجی مهاباد، پس از طی یک دوره بیماری، روز پنجشنبه ١٩ اسفندماه، دار فانی را وداع گفت.

کاروان «ایران سرزمین برادری٢» مهمان مردم کردستان شد

کاروان «ایران، سرزمین برادری٢» با حضور نخبگان دانشگاهی، حوزوی، هنری و فرهنگی کشور، با هدف ارتقاء و تقویت اخوّت و ارتباطات میان نخبگان فرهنگی شیعه و سنی و تعامل و گفت‌‌وگوی فرهیختگان ایرانی، شامگاه چهارشنبه ١٨ اسفندماه جاری، وارد استان کردستان شد.

مطالبات کولبران توسط کمیته حقیقت‌یاب مجلس پیگیری می‌شود

یک عضو کمیته حقیقت‌یاب مجلس برای بررسی وضعیت کولبرانط با اشاره به بازدید میدانی اعضای این کمیته از مرز تمرچین و پیرانشهر گفت که مطالبات کولبران به کمیته منعکس شده و قطعاً مورد بررسی قرار می‌گیرد.

جشن درختکاری در تپه‌های سراب قنبر کرمانشاه برگزار شد

«جشن بزرگ درختکاری» با همکاری تشکل‌های مردم‌نهاد شهر کرمانشاه و ارگان‌های دولتی همچون فرمانداری، شورای شهر، اداره کل منابع طبیعی، اداره ورزش و جوانان و با حضور مردم و مسئولین، امروز جمعه ۲۰ اسفندماه ۹۵ در تپه‌های سراب قنبر کرمانشاه برگزار شد.

همزمانی محتوا