خبرهای اصلاح‌وب

رئیس دانشگاه محقّق‌ اردبیلی: اقتدای شیعه به سنّی به‌خاطر وحدت اجر دارد

دکتر گودرز صادقی، رئیس دانشگاه محقّق‌ اردبیلی، امروز جمعه ٢٨مردادماه، پیش از خطبه‌های نماز جمعه مسجدجامع اهل‌سنّت‌ شهر هشجین استان اردبیل، در سخنانی بر وحدت شیعه و سنّی تأکید کرد.

دوره کشوری تربیت‌مربّی‌ حقوق شهروندی در تهران برگزار شد

به همّت‌ دبیرخانه دائمی کنگره علمی حقوق شهروندی، اولین دوره کشوری تربیت مربی حقوق شهروندی، ۲۵ و ۲۶ مردادماه جاری در محل سالن همایش‌های سازمان اسناد ملّی‌ ایران در تهران برگزار شد.

جشنواره انجیر هورامان برگزار شد

اولین جشنواره «انجیر هورامان» با حضور مسؤولان استانی و شهرستانی و باغداران و تولیدکنندگان نمونه، چهارشنبه ٢٥ مردادماه در سروآباد برگزار شد.

جمعی از فعّالان‌ سیاسی کرد اهل‌سنّت: ایران برای همه‌ی ایرانیان

جمعی از فعّالان‌ سیاسی و مدنی کُرد اهل سنّت،‌ در نامه‌ای سرگشاده خطاب به رئیس‌جمهور، خواستار نگاهی از گونه «تبعیض مثبت» به مناطق اهل سنّت و کردنشین شدند و او را به تحقّق‌ شعار «ایران برای همه ایرانیان» دعوت کردند.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از جماران؛ متن نامه به شرح زیر است:

روحانی: دوراندیشی در هر تصمیمی شرط عقل است

حسن روحانی، رئیس‌جمهور، صبح امروز ٢٤ مردادماه در صحن علنی مجلس و در دفاع از وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم، خلاصه‌ای از برنامه‌ی این دولت را بیان کرد و مشی دولت خود را در این زمینه، مشی اعتدالی، دوراندیشی و اصلاح ساختارها عنوان کرد.

جلسه هم‌اندیشی انجمن‌های مردم‌نهاد سیستان‌وبلوچستان برگزار شد

نخستین جلسه هم‌اندیشی انجمن‌های مردم‌نهاد استان سیستان‌وبلوچستان به ابتکار مؤسّسه‌ خیریّه صابرین، جمعه  ١٩ مردادماه در محل دفتر این مؤسّسه‌ در زاهدان برگزار شد.

دست‌یار پیشین رئیس جمهور: تحقّق مفهوم حقوق شهروندی نیازمند داشتن نقشه‌ای جامع است

الهام امین‌زاده، دستیارپیشین رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی، در یادداشتی که در روزنامه ایران منتشر کرده است، عملیاتی کردن مفهوم حقوق شهروندی را نیازمند داشتن نقشه‌ای جامع و برنامه‌ریزی‌ای دقیق دانست و برای آن راهکارهایی ارائه داد.

تذکّر نماینده‌ی اهل‌سنّت مجلس به روحانی

جلال محمودزاده، نماینده‌ی مردم مهاباد، در صحن علنی مجلس شورای اسلامی، نسبت به نادیده‌گرفتن جامعه‌ی اهل سنّت کشور در تنظیم کابینه و مراسم تحلیف، به رئیس‌جمهور تذکّر داد و خواهان معذرت‌خواهی شفّاف و علنی شد.

رئیس‌جمهور در مراسم تحلیف: روزگار رونمایی از مادر مذاکرات و همکاری‌هاست

دکتر روحانی در مراسم تحلیفش که عصر دیروز ١٤ مردادماه با حضور میهمانان خارجی و داخلی در صحن علنی مجلس برگزار شد، مشی اعتدال و همکاری و دوستی را محور سخنان خود قرار داد و بر گسترش همفکری و همبستگی در مسائل ملّی و بین‌المللی تأکید کرد.

مراسم معرّفی تازه‌ترین اثر هنرمند دیواندره‌ای برگزار شد

«دایرةالمعارف هنر مدرن و معاصر» تازه‌ترین اثر «آرام محمدی» پژوهشگر عرصه‌ی هنر، چهارشنبه ۱۱مردادماه جاری در دیواندره به علاقهمندان این عرصه معرفی شد.

همزمانی محتوا