دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران، درگذشتِ کاک اسعد صدیقی را تسلیت گفت

تهران – پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح

در پی درگذشت کاک اسعد صدیقی، از شخصیت‌های فرهنگی و اجتماعی منطقه اورامانات و کرمانشاه، عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران طی پیامی فقدان او را تسلیت گفت.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
مرگ نه پایان راه که آغازی است برای زندگی سراسر تنعم اخروی، برای کسانی که دعوت دین را اجابت کردند و بر آن استقامت نمودند:
(إن الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکة ألا تخافوا و لاتحزنوا...) صدق الله العظیم
آنان‌که خدای را خالصانه خواندند و خواستند و امانت جان را به نیکی و کمال به صاحب آن باز پس دادند، رهایی از درد و رنج زندگانی این جهان را در نعیم رضوان الهی با سرافرازی و شادمانی تجربه می‌کنند و ملائک آسمان، سلام و درودگویان، ورودشان را به رضوان ابدی تبریک می‌گویند؛ «سَلامٌ عَلَیْکُمْ طِبْتُمْ فَادْخُلُوها خالِدِینَ» تا در سایه‌سار آسمانی جنات نعیم، آرامش یابند و اطمینان دل و تمنای چشم را ارزانی‌شان دارند.
اطلاع یافتیم که برادر مجاهد و بزرگوار، کاک اسعد صدیقی-رحمه‌الله- دار فانی را وداع گفته است. گرچه این خبر ما را متأثر و اندوهگین ساخت، اما پروردگار حیّ و قیوم را می‌ستاییم و به درگاه کبریاییش سر تعظیم فرود می‌آوریم و قدَر و مشیتش را خالصانه و شاکرانه ارج می‌نهیم.
او به عنوان شخصیتی فرهنگی و معلمی توانا و دلسوز که از بدو شکل‌گیری جماعت و دعوت و اصلاح ایران عضویت آن را پذیرفته بود، برای جماعت عضوی فعال و تأثیرگذار و برای جامعه فردی فرهیخته و خدمتگزار بود.
بدین‌وسیله مراتب تسلیت خویش و سایر برادران و خواهرانم را در جماعت، خدمت خانواده‌ی آن برادر گرامی علی‌الخصوص همسر محترم و فداکار، فرزندان و برادران و سایر بستگان ایشان و مردم آگاه و قدرشناس نودشه و عموم مسلمانان منطقه، عرض نموده و از خداوند قادر متعال برای آن مرحوم، رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌نمایم.
«رَبَّنَا اغْفِرْ لَنا وَ لِإِخْوانِنَا الَّذِینَ سَبَقُونا بِالْإِیمانِ وَ لا تَجْعَلْ فِی قُلُوبِنا غِلاًّ لِلَّذِینَ آمَنُوا رَبَّنا إِنَّکَ رَؤُفٌ رَحِیمٌ»

والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته
عبدالرحمن پیرانی
دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران
29/10/88

گفتنی است هیأتی به نمایندگی از دفتر مرکزی جماعت، جهت شرکت در مراسم تشییع و ترحیم آن فقید به منطقه عزیمت نموده‌اند. پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، به محض دریافت خبرهای تکمیلی، مراتب را منعکس خواهد نمود.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1388/10/29

خوای گه وره لی خوش بیت و جیگای به هشتی به رین بیت سه رخوشی خومان ئاراسته ی بنه ماله ی به ریز و کومه لی "دعوت و اصلاح" ده کهین
له لایه ن برایانی پیرانشار

2
بدون‌نام
1388/10/30

بسم الله المستعان
بی گومان کاکه ئه‌سعه‌د و ماموستاکه‌ی شه‌هیدی ئه‌م خوالیخوشبووه له‌م چاخه پر له هالوزییه‌دا چاویان بریوه‌ته هاورییان و شوینکه‌وتووانی ریبازه به‌رزه‌که‌ی پیغه‌مبه‌ر (ص) که ریگه‌ی سه‌ختی، دعوه‌ت به‌ره‌و الله به وره به‌رزی بپیون و داهاتوو پرشنگدارتر له رابردوو بره‌نگینن و سه‌ره‌نجام ببنه کوله‌که‌ و په‌ناگای نه‌ته‌وه‌ی سته‌ملیکراویان/
به به‌هه‌شتی به‌رین شاد بی

له لایان هاورییانی جماعت دعوت و اصلاح _نه‌غه‌ده

3
بدون‌نام
1388/10/30

سلام
گرچه‌ من مرحوم کاک اسعد را از نزدیک ملاقات ننموده بودم، اما عزیزی می‌گفت با وجود آنکه‌ از مسن‌ترین و با سابقه‌ترین افراد جماعت بود در عین حال یکی از افراد اصلاح‌طلب جماعت نیز بود، خدواند را می‌خوانیم که‌ روح آن مرحوم را قرین رضوان و قرب خود و در فردوس اعلی سکنی دهد. آمین
بوکان

4
بدون‌نام
1388/10/30

انا لله و نا الیه راجعون
درگذشت برادر بزرگوارمان کاک اسعد صدیقی را به خانواده بزرگ دعوت و اصلاح ایران بخصوص خانواده ارجمند آن مرحوم تسلیت گفته و از خداوند منان برای آن مرحوم مغفرت و گذشت و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نماییم
از طرف اعضای جماعت دعوت و اصلاح در سرپل ذهاب

5
بدون‌نام
1388/11/01

له ماوه ی 13 سالی دوایی ته مه نی پر خیر و برکتی خوا لی خوشبوو له شاری کرماشان کاک اسعد برایه کی لیهاتو و تیکوشه ر بو بیره که ی دلسوز وخه مخوری میلله ته که ی و برایه کی خوشه ویست لای هه موو برا و خوشکانی جه ماعه ت له شاری کرماشان بوو. له لایه ن هه موو برایان وخوشکانی شاری کرماشان کوچی دوایی کاک اسعد ته سلیه ت و سه رخوشی خومان ئاراسته ی بنه ماله به ریزی ئه و ئه ندامانی جه ماعه ت له ته واوی ئیران وهه موی خه لکی کوردستان ده که ین وله خوای گه وره داواکارین ئه خوشه ویسته له به هه شتی به رین شاد کات و به ئیمه ش توانایی ئه وه بدات که هه لگری بانگه وازه که ی ئه و و دریژه ده ری ریگه ی ئه و بین.

له لایه ن برایان وخوشکانی جه ماعه ت له شاری کرماشان

6
بدون‌نام
1388/11/01

انا لله وانا الیه راجعون در گذشت برادر مجاهد کاک اسعد صدیقی(رحمه الله)را به خانواده ی محترمشان و مردم باایمان کرمانشاه و همه ی برادران جماعت دعوت واصلاح ایران تسلیت عرض نموده وازخداوند منان ومهربان می خواهیم او رادرفردوس اعلی جای دهد وبه خانواده ی ایشان صبر جمیل عنایت فرماید. برادران جماعت واصلاح مهاباد

7
بدون‌نام
1388/11/03

درگذشت برادر بزرگوار کاک اسعد صدیقی را به خانواده محترم وجامعه ی اهل سنت ایران تسلیت عرض می نماییم(برادران جماعت دعوت واصلاح پیرانشهر)

8
بدون‌نام
1388/11/03

وفات برادر گرامی کاک اسعد را به عموم برادران وخواهان دعوت واصلاح ایران تسلیت عرض می نماییم -برادران دیواندره

9
بدون‌نام
1388/11/03

بنام خدا.
در گذشت این رجل وارسته از کاروان رجال دعوت واصلاح را به همه ی مسلمانان تسلیت می گویم . کاک اسعد را از سالهای شصت ودو ببعد می شناختم . نمونه ی اخلاص و ایمان بود. محبوب وخلاقه. با اینکه با وقار بود باز هم گشاده رو وتوانمند در جذب افراد و با نیرویی مغناطیسی که از جوهره ی ایمانش برمی تابید دل هر مخاطبی را می ربود.وعملش بیشتر از سخنش بود.
حد اقل کاری که در راه دعوت بعنوان حسنه ای جاریه انجام داد در همان سالهای سصت ویک و شصت دو خورشیدی بود که مجموعه ای از جوانان با زکاوت نودشه را برای طلبگی به مدرسه ی علوم دینی امام محمد غزالی پاوه رهنمون کرد.که بیساری از آنان سالهاست در مناطق مختلف در سنگر علم ودانش ودعوت نمونه ی فرهیختگان وفرهنگیان اورامان ونودشه ی فرهنگسرای ماست. براستی هر چند کاک اسعد از افراد مستعد و سابقین مدرسه ی اخوان المسلمین در ایران بود ولی بازهم با همه ی افراد وجماعات و اقشارمختلف جامعه مراوده و تعامل دوستانه وآگاهانه داشت ودلسوز همه بود وفقط در حوزه ی جماعت مورد تایید خود کار نمی کرد .بهر حال جامعه ی یشری محتاج این چنین معلمانی وارسته است که شا گردان واهل اورامان وبالاخص شهر نودشه خوب اورا می شناسند . آیا کسی هست که از او نگران باشد وفقدان اورا برای دنیای بی بند وبار امروز ثلمه ای نداند؟ و بسیار جای تاسف است ، هرگاه که وقتی انسانهای بزرگ را از دست می دهیم تنها با یک کلمه از آنان می گزریم ودیگر از یاد مان می بریم. ومی گوییم فلانی مرد. وبقول شاعر کرد: پیاوی گه وره مان نایه ته به ر دل * تا کو ئه و کاته ی ئه چیته ژیر گل. (مر د بزرگ را بدل نمیاریم وارزش بزرگان را نمی دانیم تا وقتی که خاکش می کنیم) . حالا هر سایتی برای خود تسلیت می گوید . پس چرا سالهاست اورا نشناختیم ؟ شصت سال دیگر می برد تا کاک اسعد دیگری برای جامعه بار آید. والان هم که فوت می کند هنوز وقت خواندن مقاله ی کوچکی در حیاتش نداریم. ومهمتر از آن مناقب چندانی از فعالیتها و رنج ومحنتایش را ذکر نمی کنیم.واین یکنوع بی وفائی است در مسیر دعوت. تمور مغزی او همه را محزون نمود ولی خود او سالهاست رنج می برد و آهی نمی کشد واین از قدرت ایمان است.
وتشییع جنازه اش در 150کیلومتر ( کرمانشاه- نودشه ) ، هم ارزش اورا نشان داد وهم وفاداری مردم خدا دوست و قدرشناس. وبفرمایش امام ابن تیمیه رحمه الله ارزشها در یوم الجنائز یادر روز تشییع جنازه ی ما وشما مشخص می شود. آیا برای انسانهای مردم آزار و معتاد وبی تربیت وبی مایه وحتی سر ما یه داران دنیا پرستی که هم وغمشان تنها سیر کردن شکمهای خودشان است، چنین مراسمات وتجلیلی از ایشان می شود ؟ پس اینگون مناظر ومجالس با شکوهی پیامی است به جوانان که بیشتر به خود بیایند وحیات خود را در راه اسلام وانسانیت و بندگی خدای منان ذی الجلال صرف کنند که حیات واقعی هم تنها در زیر سایه های ایمان وقرآن است. خوشا به حال این برادر دینی که ایگونه با صداقت در راه خدای خود دین خود را ادا نمود وروزیکه مرد خواص فرهنگی وعلما و فرهنگیان ودوستان همه از او راضی بودند. یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه. ربنا اختم بالباقیات الصالحات اعمالنا. آمین.
در پایان درودو سلام خدا بر روان پیامبر بزرگ اسلام وهمه ی کسانی که در راه او قدم برمی دارندوبه خاطر خدا برای خدمت به دیگران از وجود خود مایه می زارند.
والسلام . محسن نصری . کرمانشاه. 3/11/88
http://rashedin1430.persianblog.ir/