استرس در سازمان

نویسنده‌: جوزف ای- چامپوکس
مترجمان: دکتر فخرالدین معروفی و عزیز سلیمانزاده

1- تحلیل رفتگی
2- استرس در مدیریت: استراتژی شخصی و سازمانی
3- استراتژی شخصی
4- استراتژی سازمانی
5- جنبه‌‌‌های بین المللی استرس در سازمان‌‌‌ها
6- بافت¬های اخلاقی درباره استرس در سازمان‌‌‌ها
تحلیل رفتگی:
تحلیل رفتگی یک مرض قدیمی و کهنه است. تحلیل رفتگی یک حالت خاص از پریشانی و اصطلاحی رایج در ارتباط با استرس است. فشارها به طور عمودی بعد از اینکه در یک دوره به بدن وارد شدند باعث پریشانی می‌شوند. تحلیل رفتگی پریشانی و اضطرابی وابسته به شغل است و معمولاً توسط افرادی تجربه می‌شود که در کارهایی با سطح بالایی از ارتباطات فردی و نیز کارهایی که نیازمند کمک به دیگران است، اشتغال دارند. کسی که خود تجربه‌ای از تحلیل رفتگی دارد معمولاً اساس بزرگ و قوی در کار خود به دست آورده است، بخش بزرگی از اعتماد به نفس آن‌‌‌ها از کارشان سرچشمه می‌گیرد مشتق و منبع اصلی این قسمت با فرض دانستن آن کار و مقداری سود که در آن کار به دست آوده است، آغاز می‌شود. آن‌‌‌ها همچنین استانداردهای اجرایی زیادی برای خود دارند مخصوصاً برای آنچه می‌توانند برای کمک به دیگران انجام دهند.
قرار گیری مجدد در معرض کارهای همراه با فشار و استرس را منجر به تخلیه‌ی (خستگی) حسی می‌شود برای مثال پرستارانی که تعدادی از بیماران را به طور نهائی نگهداری کرده اند می‌توانند از نظر حسی و روحی تخلیه شوند (خسته و فرسوده شوند) البته این بستگی به خویشاوند بودن دارد. غیر شخصی کردن روابط، تخلیه‌ی روحی را به عنوان یک عکس العمل سازگار کننده دنبال می‌کند. مردم جواب آن‌‌‌ها را می‌بینند و خدمات و شغل¬های آن‌‌‌ها را در عوض توسط انسان‌‌‌ها به روشی می‌سازند مانع ورود فشارها می‌شوند. آخرین سطح از فرایند تحلیل رفتگی فضیلت و کمال شخصی را تنزل می‌دهد
مردم در این مرحله علاقه به کار را از دست می‌دهند و کاهش کارآیی را تجربه می‌کنند و تمایل کمی برای پیشقدم شدن دارند. و پذیرایی فرایند تحلیل رفتگی نتایج فردی و سازمانی فراوانی را به بار می‌آورد. نتایج فردی شامل سردرد، افزایش بدبینی و بدگمانی و افزایش مصرف داروها و الکل و سؤالاتی از خود و بحران‌‌‌های خانواده، نتایج سازمانی شامل عدم انعطاف پذیری در برخورد با حالت‌‌‌های سازمانی، نگرش‌‌‌های منفی شغلی، افزایش کم کاری و کاهش کارآیی شغلی. حرفه‌‌‌هایی که سطح بالایی از تحلیل رفتگی را تجربه می‌کنند شامل پرستاران و نمایندگان خدماتی مشتریان و کارگرهای اجتماعی می‌شود. فیزیک دانان محقق، نگهبانان جنگل و تکنسین‌‌‌های آزمایشگاه سطح پایین تری از تحلیل رفتگی را تجربه می‌کنند و سطح میانی و متوسط تحلیل رفتگی از مشاغلی مثل کتابداری، پذیرش و مامور فروش نتیجه می‌شود.
شواهد و تحقیقات درباره‌ی تحلیل رفتگی و اثرات آن، مخصوصاً به طور اجباری فشارها را آشکار می‌کند. مواجهه‌ی مزمن و دایم با عوامل استرس زا در محل کار با تأثیرات جوی بیماری تداعی می‌شود. یک محقق تحلیل رفتگی را این طور خلاصه کرده است: سوختگی در یک سطح گسترده دوام و استمرار می‌یابد و نتیجه‌ای تاریک و ناهنجار در آشکار شدن بعضی از عقیده‌‌‌ها دارد.

استرس مدیریت: استراتژی¬های شخصی و سازمانی
مدیریت استرس هدفی در نگه داشتن فشار در بالاترین سطح برای فرد و سازمان دارد. این بخش نمی‌گوید که همه فشارها باید کم شود چون بسیاری عوامل استرس زا اجتناب ناپذیر هستند. و تعداد زیادی از فشارها برای مردم بد نیست. استراتژی مردمی و سازمانی مدیریت استرس در سه گروه دسته بندی می‌شوند. استراتژی فشار به هدفی برای کاهش میزان عوامل استرس زای مؤثر بر فرد – استراتژی ارتباطات فشار با تلاش برای افزایش توانایی فرد در تحمل عوامل استرس زا – استراتژی بهبود – استراتژی استرس؛ هدفی برای کمک به فرد برای بازگشتن از حالت استرس با شیوه‌‌‌هایی که از نظر جسمی زیان آور نیست. استراتژی‌‌‌های مدیریت استرس تعریف شده در این بخش به طور وسیعی در مطبوعات و به وسیله پزشکان و محققان استرس مورد بحث قرار گرفته است. سنجش علمی آن یعنی اثرات بسیاری از تلاش‌‌‌ها پایه علمی دارد. پرهیز از این اثرات یعنی به کار بردن روش علمی نیروبخش بوده است یعنی اثرات آن نیرو بخش بوده است.

استراتژی‌‌‌های شخصی
استراتژی‌‌‌های مدیریت فشار فردی چگونگی کنترل روحی استرس (فشار) را نشان می‌دهند. این بخش استراتژی‌‌‌ها را نشان می‌دهد ولی تعریف مداومی از هر استراتژی نمی‌دهد. در مورد توقف مداوم شدت هر روشی (استراتژی) معاشرت و استشهاد نشده و جزئیات بیشتری می‌دهد.
دانشمندان استراتژی‌‌‌های کاهش فشار میزان فشاری را که یک فرد تجربه می‌کند کاهش می‌دهند برخی استراتژی‌‌‌ها قدیمی و به طور فریب آمیزی ساده هستند. مشخصاً باید از اتفاقات و حالاتی که باعث پریشانی می‌شوند اجتناب کرد.
اگر شما از ازدحام و شلوغی لذت نمی¬برید، پس خرید تعطیلات خود را وقتی که جمعیت کمتر است انجام دهید. اگر از رانندگی در ترافیک سنگین و شلوغ لذت نمی¬برید از آن اجتناب کنید.
نقشه کشیدن کلیدی برای اجتناب از فشار است. اطلاع از آنچه که در انتظار آن هستیم و شناختن عوامل فشار بالفعل به فرد اجازه نمی‌دهد که خود را برای مقابله با آن‌‌‌ها آماده کند. اینکه شما معمولاً نمی‌توانید از ترافیک دوری کنید ولی می‌توانید راهی را انتخاب کنید که کمترین فشار را به شما وارد کند.
سازماندهی جدید و شغل‌‌‌های جدیدی را وارد کنید بعد از این که تجربه‌‌‌هایی درباره به دست آوردید یا اینکه درباره سازماندهی و شغل قبل از قبول کردن مقام (موقعیت) شخصی را برای فشارهای جدید آماده کنید. گزارش شرکت‌‌‌های سالیانه و محاسبه تجارت می‌تواند به شما راه‌‌‌هایی را نشان دهد.
منابعی از فشارها در غذاها در میان مردم وجود دارد که به طور آشکار می‌تواند ببینید. بسیاری از شیمیدانان در محیط اگر مردم سخت دوری می‌کنند دیگران از فاصله‌‌‌های دور می‌آیند و شیمیدانان مردمی هستند که‌ این غذاها را می‌خورند. جوهر قهوه، نیکوتین، الکل و سایر داروها فشارهای به خصوصی دارند. بعضی از زیر دستان مطالعه نمی‌کنند اما پرهیز از خوراکی دارند یا استفاده‌‌‌های پیشرفته‌ای دارند و کم می‌توانند به طور قابل توجهی فشارهایی تولید کند. فصل تأکید بر روی نقش ادراک در تصمیم گیری دارد که آیا استرس وجود دارد.شخص می‌تواند برای کاهش استرس از فرایند ادراکی استفاده کند. همچنین از نیروی مغناطیسی به روی خود به طور مؤثری (پس گرفتن یا گرفتن) برای آزاد کردن نیروی پتانسیل و تبدیل فشارها که می‌توانند حتمی و اثرات زیانبخش داشته باشد. مرمدم به طور طبیعی فشارهایی در خود ساکن دارند بسیاری در جایگاه بلند و اتاق‌‌‌های شخصی، توسعه‌ی توانایی‌‌‌ها در این قسمت و زیاده روی فشارها در کارها وجود دارد. چاره و پیشنهاد در بعضی فشارها به وسیله جستجو کردن برای محیط‌‌‌های مثبت در بعضی از موقعیت‌‌‌ها به وجود می‌آید. برای مثال اگر شما ترافیک و تراکم فشارها را پیدا کنید می‌توانید فکر کنید و در عاقبت بسیاری از فشارها به نظر می‌رسد نقشی را در این قشمت تجربه بازی می‌کنید.
بعضی از جمله‌‌‌های حاضر در رساندن پیام‌‌‌های گوناگون برای درخواست بعضی امکانات برای خویشاوندان به مردم کمک می‌کنند و تا نیامدن آن‌‌‌ها کاری می‌کنند البته بسیاری از مهارت¬ها شامل برتری نشستن میان وظایف گوناگون و توسعه فهرست¬ها برای انجام بعضی از تست¬ها و قسمت¬های مهم است.
در حال حاضر مهارت‌‌‌ها در بعضی از جمله‌‌‌ها مانند عواملی که احیا کننده سریع کارها هستند وجود دارد مثلاً در مکالمات تلفن را محدود می‌کند مانند تبدیل فشارها در ملاقات (تماس¬های) بلند مدت.
این فشارها در این موقعیت ممکن است برای شخص که به تنهایی انتقال می‌یابد. برای زندگی کردن در موقعیتی دیگر این ساکن شدن می‌تواند به طور ناگهانی در میان بعضی مشاغل و به طور کامل گرفتن و سازمان دادن و شکل دادن است.
فشارها حالتی علمی دارند که از لحاظ فیزیکی توانایی فرد را بیشتر نموده و شخص با نیروی پتانسیلی که دارد در مقابل فشارهای زیانبخش مقاومت می‌کند. عده‌ای با تعجب فشارها را به خاطر می‌آورند در آینده با علم خود می‌توانند به راحتی کنترل¬های علمی را به کار گیرند.
دو مطلب علمی در علم وجود دارد که یکی هوادار بودن و دیگری زنده و فعال بودن می‌باشد. افزایش هوای تب دار فیزیکی و بادوام 20 تا 30 دقیقه، افزایش تپش قلب، زیاد شدن تنفس و زیاد شدن سوخت و ساز بدن می‌باشد. قدم زدن، حالت گیج بودن، دوچرخه، به تعداد زیادی دقایق بالا رفتن، پر زور بودن بازوی راست. الکی رفتن به کشور آمریکا یا محدوده و هوای در حال وجود همگی از فاصله دوری و از هوای می‌آید بسیاری از ورزش‌‌‌ها می‌تواند فعال باشد اما وارد شدن و بیرون رفتن دارند. برای مثال ماشین سواری و استفاده از دوچرخه که می‌تواند در داخل خانه مورد استفاده قرار گیرد. فشارها هرماه با افزایش ماده‌ای به نام کلسترول در سرم خون هستند.
بسیاری از کارها و ورزش¬های سخت و طاقت فرسا یا کارهایی مانند باغبانی به طور طولانی به شخص فشار زیادی وارد ساخته و برای او حادثه ساز است. اما برداشتن وزن¬های پایین به ماهیچه و شرایط عمومی بدن کمک می‌کند و توانایی شخص و اعتماد و اطمینان او را بیشتر می‌کند.
پرهیز همراه با ورزش¬های طولانی مدت به کاهش فشار خون کمک می‌کند و توانایی فیزیکی شخص را افزایش می‌دهد. تعادل یون سدیم یعنی میزان استاندارد آن در شخص چاق به حفظ فشار خون کمک می‌کند.
پرهیز و ورزش توان شخص را در انجام کارها را افزایش می‌دهد.
پزشک باید قبل از اینکه تغییرات اصلی را ایجاد کرده و پرهیز و برنامه‌‌‌های ورزش را ارائه دهد روش بهبودی فشارها شیوه‌ای به افراد بیمار و ناتوان از لحاظ فیزیکی و درمان مخصوصاً بعد از یک پریشانی کمک می‌کند در آینده که در بسیاری از سطوح مؤثر خواهد بود دیدن از راه دور یعنی ورزش‌‌‌های شدید نیرومندی که موقعیتی مثبت در مغز شخص ایجاد می‌کند، است.
موقعیت وجود ورزش را بدانند و ورزش برای جهندگی یعنی دور کردن استرس می‌باشد. این همچنین روشی مناسب برای بهبودی از راه ورزش می‌باشد. بسیاری از شواهد نشان می‌دهد که هورمونی پنهانی و قدرت نیروی ورزش باعث ترمیم قدرتی می‌شوند که راهنمایی برای آرام کردن احساسات است. اثرات بهبودی روزش از گذشته‌‌‌ها در زیست شناسی اعصاب مورد تأکید قرار گرفته است.
فرایند ورزش Aerobic به عنوان راهی برای کاهش استرس تأکید شده است. همچنین بسیاری از انفجارها از داخل، انعطاف پذیری، یاری دادن به دیگران یا به مردم چگونگی ملایمت (نرمی) را می‌آموزد. شیوه‌ای که شامل شکل قدیمی پیدایش تفکر و عبادت در مذاهب غربی و روش مدون غیر مذهبی مانند تفکر و عبادت به صورت استاندارد و بهداشتی است بعضی از تکنیک‌‌‌ها تأکید بر روی آرامش فیزیکی دارند و دیگران تأکید بر روی آرامش ذهنی، به هر حال بعضی تکنیک‌‌‌ها می‌تواند خود تفکر باشد. دیگران نیز نیاز دارند که این ساختار را بیاموزند همه تکنیک‌‌‌های انعطاف می‌تواند مکانیزم‌‌‌های فیزیولوژیکی را تحریک کند که سؤال انعطاف نامیده می‌شود. این انعطاف جوابگوی خصوصیات فیزیکی و فرایندهایی که شامل کاهش تنفس، قلب و سوخت و ساز زودرس می‌باشد.
میانجی گری دیگران به شیوه‌ای از اظهار انعطاف می‌باشد. مبحث شناسایی جداگانه (جداسازی) که آموزش انعطاف‌‌‌های از راه دور می‌دهد دلالت بر عرفان و تصوف دارد یعنی به خاطر عارض بودن، بر عرفان دلالت می‌کند. بسیاری از تجربه‌‌‌های انعطاف دلالت بر نقاط هشیاری دارد. این نقاط می‌تواند هر چیزی (هیچ چیز بودن) شامل موضوع‌‌‌هایی چون سالم و بی عیب بودن پیام باشد تکنیک‌‌‌هایی که انعطاف به مردم می‌آموزد چیزی از نقاط و شیوه‌‌‌های سلامتی می‌باشد. بسیاری از نقاط به آگاهی و هوشیاری بستگی دارد. مقدمات انعطاف و بهبودی فاصله‌‌‌ها، فاصله‌‌‌های دیگر در بهبودی فشارها، استراحت در آینده، تفریح و حالت تعادل کارها و یا هیچ کار نکردن در عمر می‌باشد. مرخصی گرفتن برای استراحت و آماده کرددن شخص برای دور کردن استرس و فشار می¬باشد.
کار کردن با نیرو یا نکردن در زندگی باعث شناسایی نقاط آسیب پذیر برای شخص می‌شود و همچنین باعث شناسایی روش¬های آسان در کارهای سخت می‌شود.
برای پریشانی فعالیت¬های ذکر شده مؤثر است برای مثال برای پریشانی و مبادله طاقت فرسا در کارها شاید حالتی مناسب (حالت¬های ذکر شده) و خوب باشد رقابت دو ماراتون روشی برای مبادله پریشانی‌‌‌ها و پرسه زدن در کارها باشد.

استراتژی‌‌‌های سازمانی
هدف مدیریت استرس سازمانی دستیابی به سطح بهینه از دسترس مورد نیاز اهداف سازمانی است آن سطح از استرس طبق تفاوت¬های فرد و نیازهای سازمانی متفاوت است و به وسیله مدیریت سازمان داده می‌شود.
استراتژی استرس بهبود یافته شامل آموزش‌‌‌های برنامه ریزی شده مانند روش شخصی و طراحی شغل و طرح ریزی سازماندهی می‌باشد. آموزش‌‌‌های برنامه ریزی می‌تواند کانون (نقاط) شغلی و بستگی به آموزش‌‌‌هایی که داده می‌شود که آن در جهت بهبود توانایی‌‌‌های شخصی و بی‌خبری از آن می‌باشد آن همچنین روش بهبود استرس و چشم پوشی کردن و نقش آن‌‌‌ها می‌باشد.
دیگر برنامه‌‌‌های آموزشی می‌تواند آموزش همزمان مردم در مدیریت استرس (برنامه ریزی برای کاهش استرس) باشد یعنی برنامه‌‌‌هایی جهت کاهش استرس در دسترس قرار گرفته و جهت کم شدن استرس اقدام به عمل آید.
مدیر وقت را شامل مجموعه‌ای از اصول فنی و روش¬ها که به مردم کمک می‌کند تا وقت خود را به طور مؤثری تنظیم نمایند.
استرس و تلاش¬های مدیر می‌تواند شامل کاهش فشار افراد و بهبود، جبران تکنیک‌‌‌ها با اصول فنی شود که خودشان را به طور رسمی یا قانونی تعلیم می‌دهد.
سازمان¬ها همچنین می‌توانند انتخاب و تعیین جایگاه و مسیر توسعه و فرایندها را برای کمک به مردم با کاهش استرس انتخاب کنند این روش¬ها برای طراحی شغل مناسب اشخاص به وسیله‌ی شناسایی مهارت مورد نیاز و مهارت موجود در میان کارگران را بهبود بخشد.
انتخاب تعیین جایگاه در مسیر خط مشی‌‌‌های توسعه که همچنین شامل برداشتن استرس از مردم به لحاظ وظیفه‌ای که دارند می‌باشد.
شرایط کار فیزیکی و کارهای بدنی در محل¬های کار می‌تواند به کاهش استرس منجر شود تقریباً به طور آشکار در این محیط¬ها جو را به درستی کنترل کرده که عوامل زیان آور و مضر را دور کنند. طراحی فیزیکی در محل کار می‌تواند به مانع شدن انفعالات اجتماعی کمک کند. به وسیله تغییر طراحی مدیران می‌توانند به ایجاد گروه‌‌‌های منسجم و شبکه‌‌‌های حمایت اجتماعی کمک کنند.
مدیران همچنین می‌توانند کمک کنند که فشار غیر کاری بر روی کارگرانشان را کاهش دهند. برنامه‌‌‌های انعطاف پذیر کاری همچنین می‌تواند به کاهش استرس‌‌‌های روزانه و شلوغی و ازدحام بالای شهرها کمک کند. توجه روزانه به سوددهی یا توجه به مراکز کاری برای کارگران در هر مدرسه بچه‌‌‌ها مفید می‌باشد.
سازمان‌‌‌ها می‌توانند از تمرین فیزیکی استراتژی‌‌‌های قابل انعطاف فردی، پرهیز و میزان کنترل برای کمک به مقاومت کارگران که تأثیری بر استرس ندارد استفاده کنند. از جا و فضای باز برای ورزش‌‌‌های بدنی به کارمندان اجاره داده و بدون دور شدن از محل تمرین کار را اجرا کنند. این گونه تمرینات مرکزی همچنین می‌تواند راهنمایی برای برگشت پذیری استرس باشد.
مراکز تمرین که به توسعه برگشت پذیری فشارها کمک می‌کند همچنین باعث تنش¬ها می‌باشد. سخت ترین ورزش بدنی پیروی از یک روز پراسترس می‌کند و اجازه بدهید که مردم از استرس بهبود یابند قبل از اینکه به منزل بروند. تعطیلی بر روی استرس که قبل از اینکه محل کار را ترک کنند اثر می‌گذارد حمایت می‌کنند از فشارهایی را که در طول روزهای کاری به کارمندان وارد شده فشارها را دور می‌کند.
بعضی برنامه‌‌‌های تعلیمی تربیتی برای کاهش فشارها و همچنین برای بهبود فشارها استفاده می¬شوند. سازمان‌‌‌ها می‌توانند در آن محل یا خارج از آن محل یا مکان تعلیم و یادگیری که به نرمی انجام می‌شوند به کار ببندند. در یکی از موارد چنین آمده که تعلیم در طول ساعت¬های کاری به طور منظم بالا رفته و منفعت مهمی را برای کارگران ایجاد کرده است.
کارکنان می‌توانند جهت به کار بردن برنامه‌‌‌ها برای بهبود درمان و سازگاری یا مهار فشارها کمک کنند و تمرکز روی یکسری تغییرات رفتاری مانند عدم استعمال سیگار و الکل باشد.
مشورت و تدبیر در برنامه‌‌‌های سازمان تعلیم و یادگیری فشارهای مدیریتی جهت استفاده مردم در دسترس هستند.

دیدگاه بین المللی استرس در سازمان¬ها
ارتقاء فعالیت‌‌‌های بین المللی در سازمان¬های موضوع استرس را در چهار مرحله بیان کرده است.
1- مسافرت‌‌‌های تجاری به کشورهای دیگر
2- ترک محل به سوی کشوری دیگر برای گسترش وقت
3- کار کردن در سازمان کشورهای دیگر
4- برگشت به سازمان
مسافرت به کشورهای دیگر نشان داده است که یک شخص چند فشار بالقوه را به دنبال دارد. سر دو راهی در آن منطقه قرار گرفتن به طور نمونه تنظیم خواب در فرهنگ¬های مختلف متفاوت است و یا چگونگی یادگیری و حرکت در مواردی که فرهنگ¬ها به فشارها بیفزایند. البته مردم خیلی خوب مشمول و پاسخگوی این فشارها هستند. اگر آن¬ها را درک یا مشاهده کرده باشند، سفر کردن یکی از منابع فشار است. آن¬ها احتمالاً در برابر فشارها واکنش نشان می‌دهند و احساس نگرانی و ناراحتی دارند. واکنش نشان دادن مردم دیگر ممکن است در برابر یک فشار و دید آن تجربه واکنش و مورد پرسش و تردید قرار می‌گیرد و هم مردم به خوبی پاسخگو و مسئول تنش¬ها و فشارها هشتند اما همراه با نتایج مختلف است.
یک منبع قوی بادوام و پابرجا استرس که در کشور دیگری برای توسعه وقت جابه جا شده کسی است که وارد کشوری با فرهنگ جدید شود که تجربه آن فرهنگ در سفرها به کشورهای دیگر تصادم یا برخورد فرهنگ¬ها افزایش یافته و به وسیله اقامت طولانی تکان دهنده تر است. ورود خانواده‌‌‌ها به هتل و اقامت در جاهای دیگر و خدمتکار یعنی کسی که کار خانوارها را انجام می‌دهد در یادگیری فرهنگ کشورها مؤثر است و آداب و رسوم از فرهنگ‌‌‌های جدید از بالا (مانند آبشاری) سرازیر می‌شود آنکه از میهن و خانواده اش قوانین مختلف رفتار، وابستگی‌‌‌های جدید و به همه زبان¬های مختلف همه بایستی به سرعت چیره دست و خبره شود. آنکه از میهن دور است عملکرد مؤثری در آن محیط جدید دارد. ازدحام آن فعالیت¬های اطلاعاتی نقش مؤثری در استرس و تبعید یا دوری از وطن نشان داده است. زیرا دوری از خانواده‌‌‌ها اغلب به حرکت و تغییر مکان منجر می‌شود. اعضای خانواده برخورد جدیدی با استرس بیکاری می‌کنند اعضای خانواده سخت به هم متصل هستند مثل دوستان به هم مطابق خانه پشتی به یکدیگر همسر یا شوهر به تنهایی در سوی دیگر برای گسترش و ترقی مدت¬ها از وطن دور بوده و در محیط‌‌‌های جدیدی مشغول به کار جدید است. در آن محیط‌‌‌ها بچه‌‌‌ها بایستی خود را با مدارس جدید وفق بدهند. سن مدرسه‌ای بچه‌‌‌ها یا بچه‌‌‌ها در سن مدرسه در طول روزها، روابط زناشویی به مانند روابط ارباب با خدمتکار و مغازه دار با فروشگاه‌‌‌های ناشناخته است. آن خانواده‌‌‌ها اغلب کاملاً می‌بینند کیفیت و نوع تغییرات بزرگی که در زندگی و محیط فیزیکی و بدنی انجام می‌شود. همه این¬ها با یکدیگر فشارهای کار نکردن در اطراف و دوری از وطن و خانواده اش می‌باشد.
فشارهای حرکت یا انتقال فرهنگ¬ها می‌تواند به طور ویژه طاقت فرسا برای همسر که از میهن دور است به خصوص شوهران خانم¬های خارجی اغلب نمی‌توانند در کشورهای میزبان کار کنند.
آن¬ها ممکن است تعدادی از روزها و ساعت¬ها آزاد باشند در مدتی که آن¬ها سعی در ساختن روابطی با خدمتکاران دارند و چگونگی یادگیری در آن مغازه متقابل عمل کردن اعضای جمعیت یا مردم محلی که ممکن است به خارجی‌‌‌ها عادت نکرده باشند و با مدت دوره‌‌‌های طولانی روبرو در تنهایی و ملامت دلتنگی می‌باشد. اگر همسر شغلش را ترک کرد یا در مسیر دیگری به همسرش بپیوندد او آنچه را که در زندگی معنی دارد گم کرده است. این عوامل فشارها برای همسری که دور از وطن است اهمیت و معنی دار است و می‌تواند به فشارها و تنش¬های زناشویی یا ازدواج بیفزاید. بعد از دوری از وطن مطابق تغییرات رفتاری در کشورهای جدید آن¬ها ممکن است صورتی از تردیدهای تازه‌ای، وقتی که آن‌‌‌ها به کشور خود برمی‌گردند با توجه به ادامه همان کار را در کشور انجام می‌دهند. به وطن برگشتن اغلب تصور می‌شود که هیچ تغییر نخواهد داد. هنگامی‌که دور بودند نسبت به زمان برگشت شرایط متفاوت نموده است. اعضای خانواده، خویشاوندان، دوستان و همکاران در کشور خود هنگامی‌که در خارج از وطن زندگی می‌کند اغلب چهره واقعی از فرهنگ¬های وطن را به یاد می‌آورند.
برگشت به خانه و کشور خود باعث ورود فرهنگ جدید از کشورهای دیگر و برخورد آداب و رسوم با هم می‌گردد. آن‌‌‌ها کشور را به دلخواه ترک کرده ممکن است که آن کارمندان چیزهای مختلفی را به خاطر آورند و هیچگونه چهره یا سیمای منفی که فراموش شود.

(انتشار یا نتایج اخلاقی در مورد استرس در سازمان)
حالت¬های زیادی منظور شده که اساس – کار فشارهای به وجود آمده است. تحت تأثیر جبران قوانین کار آن¬ها تصویر یا روح اجتماعی یا اقتصادی با هزینه بالا فراهم کرده اند از فشارهای پایه- کار تعدادی از طرفداران نتایج اخلاقی که می‌تواند فشارهای کاری در سازمان زیادتر کند.
1- مدیران اغلب تصمیم به تغییرات کاری در محیط می‌گیرند این تغییرات ممکن است، مستلزم تکنولوژی و طرح¬های سازمانی چهره فیزیکی از آن سازمان که شامل استقرار مجدد شرکت می‌باشد، هم چنین تغییرات می‌تواند مقادیری با تأثیر وظایف یا کار آن شخص در محیط مناسب برای بعضی از کارمندان فراهم بسازند. مدیران وظایف اخلاقی را برای کاهش فشارهای بالقوه به وسیله آماده کردن کارمندان با تغییرات که وظیفه اخلاقی به خودداری از ایجاد تغییر می‌باشد ایجاد تغییرات برای آن کمپانی‌‌‌ها ممکن است خوب باشد اما سبب فشار بالا برای کارمندان می‌شود.
2- یک شخص با کار فیزیکی در محیط مناسب می‌تواند با استرس‌‌‌های زیادی روبرو شود. آن حرفه‌ای امنیت و مدیریت سالم مجموعه‌ای از معیارهایی برای بسیاری از استرس‌‌‌ها که شامل بخار و پرتو نور که برای موقعیت کاری ناامن هستند آن برای مدیران غیر اخلاقی می‌باشد ناآگاه کارها را انجام دهند و شانس نشان دادن کارهای مهم و همچنین هزینه و عمل آن‌‌‌ها کاهش می‌یابد.
3- در انتخاب سازمان¬ها سیاست¬های اداری، مذهبی می‌تواند تأثیر ویژه‌ای به تناسب شخص و محیط داشته باشد. آن دوست جدید می‌تواند تناسب خوبی داده و بهبود دهد اگر آن عضو جدی و بالقوه در سازمان اطلاعات دقیقتری در موارد دیگر بدهد برای سازمان¬ها غیر اخلاقی است که دانش و معلومات و اطلاعات ناقص در مورد شغلی در آن سازمان¬ها بدهند. احتمالاً در مسیر و جهتی برای آن استخدام عضو جدید غیر اخلاقی است برای عضو استخدام شونده معلومات و اطلاعات ناقص در مورد خودش بدهد باید اطلاعات کاملاً صحیح باشد.
4- وقتی که استرس‌‌‌های زیان بخش پدیدار شود که آن نتیجه حضور اشخاص در محیط فقیر است و تناسب آن با سازمان احتیاج به مشورتی جهت کمک به اشخاص که شغل مناسب را در داخل یا خارج سازمان پیدا کنند.
5- دانش در مورد استرس کاری یا غیر کاری که می‌تواند به مدیران که استرس‌‌‌ها بر روی کارگران اثر می‌گذارد چقدر باید افراد عدم کار در جهان در هر یک از سازمان‌‌‌ها آشکار شود؟
بایستی مدیران راه حل فشارهای کار نکردن را وقتی که قاضی یا دادرسی آن فشارها را به طور کلی از آن کارمندان نشان دهد، بتوانند به منظور گستردگی آن چه که غیر اخلاقی است سؤالاتی در مورد کار نکردن آن کارمندان در زندگی وجود دارد.

بدون امتیاز