درخشش دانش آموز نخبه‌ی سراوانی در جشنوارهای علمی بین‌المللی


سراوان-پایگاه‌ اطلاع‌رسانی اصلاح

مرتضی کیانی دانش آموز سال سوم رشته‌ی ریاضی و فیزیک از استان سیستان و بلوچستان شهرستان سراوان در سال گذشته به همراه یک تیم از ایران در جشنواره بین‌المللی اختراعات کشور صربستان شرکت نمود و موفق به کسب دو مدال طلا، یک دیپلم افتخار و ثبت اختراع در مالکیت معنوی سنت پترزبورگ روسیه گردید.
طرح وی در جشنواره صربستان نرم‌افزاری در زمینه‌ی یافتن اعداد مرسن (اعداد اول) بود. امسال نیز به همراه یک تیم از ایران در جشنواره ارشمیدس مسکو شرکت نمود و موفق به کسب یک مدال طلا، یک مدال نقره و دیپلم افتخار گردید. طرح وی در مسکو ارایه‌ی نرم‌افزاری با عنوان بزرگترین محاسبه‌گر بود.
در هر دو جشنواره دانشگاههای معتبر دنیا مانند کمبریج، سوید، رومانی، صربستان و ...از وی دعوت به تحصیل نمودند همچنین از وی برای شرکت در جشنواره‌های علمی بین‌المللی دعوت به عمل آمده است.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1388/03/25

بسار عالی است.از این چنین دانش آموزان در اطراف ما بسیاراست اما ... به امیدروزی که ه استعداد را بتوان در جایگاه مخصوص خودش به کار برد. ان شاالله

2
بدون‌نام
1388/03/25

سلام خسته نباشید از اینکه چنین زود خبر رسانی می کنید از شما ممنون هستیم .از سراوان

3
بدون‌نام
1388/05/12

سلام آروزی موفقیت این برادر سراوانی در مقاطع دیگر خاصا موفقیت شان در زندگی وضمن خسته نباشیدبه بروبچ سایت (خبرنگار)

4
بدون‌نام
1388/07/20

با سلام وتشکر از اطلاع رسانی در مورد نخبگان کشور . تمام هنر ما این است که بتوانبم نخبگان را تا رسیدن به جایگاه مطلوب مدیریت نموده واز افتادن در دام های مختلف جلوگیری کنیم

5
بدون‌نام
1388/08/20

خیلی خوشحال شدم /

6
بدون‌نام
1389/11/19

با عرض سلام امیدوارم این مطلب رو حتما در سایتتون قرار بدید
مرتضی کیانی و 11 تن از دانشجویان دانشگاه شهید باهنر کرمان در دهه فجر به علت مشکلات امنیتی و نیز نبود آزادی و جو سیاسی مناسب در در دانشگاه های ایران در یک اقدام بی سابقه انصراف خود را از تحصیل به نشانه اعتراض به خاطر فضای موجود اعلام کردند.
در این بین مرتضی کیانی فعال سیاسی بلوچ که نیز جزو نخبگان ایران قرار دارد اعلام کرد وضع موجود در دانشگاههای ایران نه تنها جلوی پیشرفت ایران را می گیرد بلکه پویایی و نشاط را نیز از دانشجویان سلب می کند این حرکت باعث هراس مسئولین داتشگاه و نیز وزارت علوم شد ولی این داشنجویان از حرکت خود عقب نشینی نکرده و مراحل انصراف خود را کامل کرده اند.
هم اکنون بعد از این انصراف دانشجویان دانشگاههای تبریز،فردوسی مشهد و سیستان و بلوچستان، دانشگاه تهران و ... حمایت خود را از این حرکت اعلام داشته اند.
مرتضی کیانی پیش نهاد کرد انجمن دانشجویان انصرافی به دلایل سیاسی به زوذی فعالیت خود را آغاژ خواهد کرد.
لازم به ذکر است مرتضی کیانی دارنده 4 مدال طلا و 4 دیپلم افتخار از مسابقات مختلف بین امللی و برگزیده سارمان ملی جوانان و همایش دانشجویان اهل سنت یاران نیز می باشد