دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران رأی خود را به صندوق انداخت

تهران- پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح

مقارن ساعت 11صبح امروز، استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران، به همراه جمعی از اعضای دفتر مرکزی جماعت، در مدرسه ایثار امیرآباد تهران حضور یافت و رأی خود را به صندوق انداخت.
وی پس از رأی دادن، در گفتگوی کوتاهی با اصلاح‌وب، بر ضرورت شرکت گسترده عموم شهروندان در انتخابات تأکید کرد و گفت: شرکت در انتخابات، نمادی از دخالت در تعیین سرنوشت است و عدم شرکت، به منزله چشم‌پوشی از این حق مهم و اساسی است.
وی از عموم اعضا و هواداران جماعت و نیز عموم شهروندان اهل سنت دعوت نمود با مشارکت آگاهانه در انتخابات، گزینه‌ای را انتخاب کنند که حداکثر تغییر ممکن را با حداقل هزینه میسر نماید.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1388/03/24

میرحسین: خروج از عدالت مشروعیت زداست!

پیام هشدارآمیز مهندس میرحسین موسوی به مسئولان و مردم

مهندس میر حسین موسوی، پیامی را منتشر کرد. متن پیام به شرح زیر است:
ملت شریف ایران
نتایجی که برای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد بهت آور است مردمی که در صفهای طولانی اخذ رای شاهد ترکیب آرا بودند و خود می دانند که به چه کسی رای داده اند با حیرت تمام به شعبده بازی دست اندرکاران انتخابات و صدا و سیما نگاه می کنند.

آنان اینک بیش از همیشه به دنبال آن هستند که بدانند چگونه و توسط چه کسانی و مقاماتی طرح این بازی بزرگ ریخته شده است. اینجانب ضمن اعتراض شدید به روند موجود و تخلفات آشکار و فراوان روز انتخابات هشدار می دهم که تسلیم این صحنه آرایی خطرناک نخواهم شد. نتیجه آنچه که از عملکرد متصدیان بی امانت دیده ایم و می بینیم جز تزلزل ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حاکمیت دروغ و استبداد نیست. اینجانب طبق وظیفه شرعی و ملی خویش به افشای رازهای پشت سر این روند پرمخاطره خواهم پرداخت و آثار نابود کننده آن را بر سرنوشت کشور توضیح خواهم داد و ترس آن دارم که ادامه وضع موجود همه نیروهای موثر در نظام را به توجیه گرانی دروغگو در مقابل مردم تبدیل کند و دنیا و آخرت آنان را در معرض لطمه های جبران ناپذیر قرار دهد.
به مسوولان توصیه می کنم بیش از آن که دیر شود این روند را فورا متوقف کنند و همگی به خط قانون و امانتداری از آرای ملت بازگردند و بدانند که خروج از عدالت مشروعیت زداست. آنان بیش از هر کس دیگر از این حقیقت باخبرند که در این کشور انقلابی بزرگ و اسلامی صورت گرفته است. کمترین پیام انقلاب ما این است که مردم آگاهند و در برابر کسانی که با تقلب روی کار بیایند تمکین نخواهند کرد.
اینجانب از همین فرصت استفاده میکنم و ضمن تشکر از عواطف ملت بزرگوار ایران به آنان تذکر می دهم که ایران این موجود آسمانی متعلق به آنان است و نه متقلبان، این آنان هستند که باید با هوشیاری خود از آن حفاظت کنند. خائنین به آراء مردم ابایی از آن ندارند که این خانه پارسایان به آتش کشیده شود. ما موج عقلانیت سبز خود را که برگرفته از تعالیم دینی و علایق ملت ما به اهل بیت پیامبر(ص) است با تمامی شور ادامه می دهیم و با شورش دروغ که در کشور طغیان کرده و چهره آن را آلوده است مبارزه میکنیم، اما اجازه نخواهیم داد که حرکات ما شکل کور به خود بگیرد.
جا دارد از یکایک شهروندانی که برای رساندن این پیام سبز هر کدام ستادی بودند و تمامی ستادهای مردمی و رسمی که در انتخابات فعالیت میکردند سپاسگذاری کنم و تاکید نمایم که تا رسیدن به نتیجه ای که کشور ما لایق آن است همچنان به حضور و تلاش آنان نیاز است.
و ما لنا الا نتوکل علی الله و قد هدانا سبلنا و لنصبرن علی ما اذیتمونا و علی الله فلیتو کل المتوکلون

میرحسین موسوی

2
بدون‌نام
1388/03/24

عبدالله
از پیام تبریک حماس و اخوان المسلمین به احمدی نژاد بسیار سرافکنده شدم. شایسته است این افراد لازم است پیشتر با شما هماهنگی داشته باشند تا موجب شرمساری ما نشوند

3
بدون‌نام
1388/03/24

خوب حالا منتظریم در این شرایط درهم برهم
هم اطلاعیه و موضع خود را منتشر کنید.

4
بدون‌نام
1388/03/24

بیانیه آقای مهدی کروبی
بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران
۲۲ خرداد ماه که از حیث مشارکت کم سابقه شما مردم عزیز می توانست جشنواره بزرگ جمهوریت در نظام امام خمینی (ره) باشد به سوگواری تبدیل شد ،‌ و در سوگواری جز مرثیه چه می توان خواند ،‌ مرثیه ای برای اعتبار و آبروی رای فردی که به عشق و ایمان برای تغییر اوضاع کشور به صحنه آمدند و چنین تخلف در امانت دیدند . نتایج اعلام شده برای انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری چنان مضحک و شگفت است که در بیان و بیانیه نمی آید و باید فکر دیگری کرد . این شیوه رای گیری و شمارش آرا یادآور شمارش آرا مرحوم مدرس است که حتی از شمارش رایی که آن مرحوم به خویش داده بود دریغ کردند و تکرار دروغ پردازی های تلویزیونی یادآور آمارهای منتشر شده در مناظره هاست . شگفتا که مشارکت ملت به ابزار تحکیم دولت تبدیل شد ،‌ واز دموکراسی به سوء استفاده از مشارکت ملت بسنده شد . بدیهی است که نتایج اعلام شده از چنین شمارش آرایی فاقد مشروعیت است و مورد قبول اینجانب نیست . من به پیشگاه ملت شکایت می برم و دستان همه رای دهندگان به خصوص دانشجویان ،‌روشنفکران ،‌زنان محرومین و افراد مورد تبعیض اعم از دگر اندیشان ،‌اقلیت های حقوقی و مذهبی ،‌دراویش ،‌اهل حق را می بوسم و حتما در مقابل این مهندسی و تنظیم ناشیانه رای ملت سکوت نخواهم کرد و به عنوان فردی مستقل در چارچوب فکری و سیاسی خاص خود و بر اساس مواضع و بیانیه هایی که منتشر کرده ام در صحنه خواهم ماند و گزارش اقدامات خود را در بیانیه های بعدی به اطلاع ملت بزرگ ایران خواهم رساند . این تازه اول داستان است .

مهدی کروبی
۲۳ / ۳/۸۸

5
بدون‌نام
1388/03/24

الله اکبر ولله الحمد
کمال تأسف واعتراض خویش را نسبت به موضع گیری نامناسب حماس واخوان المسلمین در تبریک گفتن به حکومت کوتا چی احمدی نژاد اعلام میداریم واز اینکه ایشان حتی روحیه برادران خود در ایران را نادیده گرفتند اندوهناکیم

6
بدون‌نام
1388/03/22

سلام بر شما و درود بر استاد پیرانی به دست انر کاران سایت خسته نباشید و دست مریزاد میگویم و بیانیه اخیر نشان از آگاهی جماعت دارد

7
بدون‌نام
1388/03/22

بسم الله الرحمن الرحیم ما نیز به تاسی از برادران صبح زود به حوزه های رای رفتیم و به جناب مهندس موسوی رای دادیم بامید پیروزی و بهروزی امت اسلام

8
بدون‌نام
1388/03/22

هاوار - سنندج
سلام بر استاد بزرگوار مان
امیدوارم پیروز و سربلند باشید
زحمات شما را در این دوره از انتخابات ارج می‌نهیم

9
بدون‌نام
1388/03/23

سلاو بو ماموستای به ریزو خه مخوری ئومه تی محمدی مصطفی

خوا به ره که ت خاته نیو هه نگاو به هه نگاوی خوتو هاوبیرانت

10
بدون‌نام
1388/03/22

با سلام زنده باد میانه روی و توازن -امیدوارم درراه معرفی به حق اسلام عزیز موفق باشید.

11
بدون‌نام
1388/03/23

استاد بزرگوار ظاهرا آرای مردم تاثیری ندارد و از صندوق چیز دیگر برون افتاد،آن روز هم که پرده برافتد چه خواهد افتاد!

12
بدون‌نام
1388/03/23

ما راه درست اصلاح و تغییر را انتخاب کرده ایم. سر انجام این راه، نجات ملت است.اگر چه به نا حق رأی ملت عوض شده ولی باید همراه آنان برای آزادی، عدالت و رفاه حداکثری تلاش نمود.