گزارش سفر دکتر رمضان‌زاده به استان کرمانشاه در حمایت از مهندس موسوی

کرمانشاه - پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح

روز 5 شنبه 14/3/88 دکتر عبدالله رمضان زاده فعال سیاسی کرد، دبیر و سخنگوی هیأت دولت آقای خاتمی و استاندار سابق کردستان در دولت اول اصلاحات مهمان ستاد ائتلاف احزاب اصلاح طلب استان کرمانشاه بود. مسئولیت سفر ایشان به منطقه به جماعت دعوت و اصلاح سپرده شده بود، که از یک هفته پیش زمینه لازم برای حضور ایشان را فراهم کرده بودند.
دکتر رمضان زاده پس از ورود به کرمانشاه در معیت رئیس و دبیر ستاد انتخابات جماعت دعوت و اصلاح و دو نفر از اعضای سایر احزاب اصلاح طلب استان و همچنین چند تن از اعضای جماعت و اعضای احزاب اصلاح طلب و معتمدین شهرها به منطقه اورامانات مسافرت نمودند. ایشان ابتدا در ساعت 30/9 صبح در مسجد جامع شهرستان روانسر حضور یافتند در ابتدا آقای جلیل بهرامی نیا عضو جماعت دعوت و اصلاح و مسئول ستادمهندس موسوی در این شهرستان به ایراد سخن پرداخت و پس از وی دکتر رمضان‌زاده در میان جمع کثیری از مردم این شهرستان که اکثر آنها را افراد فرهنگی و تحصیل کرده تشکیل می دادند به بیان این نکته پرداخت که چرا باید به مهندس موسوی رأی داد.
مقصد بعدی شهر تازه آباد مرکز شهرستان ثلاث و باباجانی بود. تعداد زیادی از مردم این شهرستان با ده ها دستگاه اتومبیل چند کیلومتر به استقبال ایشان آمده بودند. دکتر رمضان زاده در مسجدی در مرکز شهر در میان جمعیت اکثرا جوان حضور یافتند .جوانان و نوجوانان شهر با بازو بند های سبز رنگ که نماد مهندس موسوی است جلوه خاصی به مراسم داده بودند. آقای میرزائی مسئول ستاد مهندس موسوی در منطقه که از افراد منتسب به جماعت شناخته می شود به حاضرین خوش آمد گفت و سخنگوی دولت اصلاحات به بیان محرومیت های منطقه پرداخت و این که سیاست های ناکارآمد دولت فعلی، چه ضربه های سنگینی به اقتصاد کشور بالاخص در بخش کشاورزی وارد نموده است.
استاندار سابق کردستان در ساعت 15 در مسجد جامع جوانرود در میان مردم این شهرستان حضور یافت . در این مراسم که تعدادی از روحانیون منتسب به جماعت نیز حضور داشتند جمع زیادی از مردم بویژه جوانان و زنان حضور یافته بودند. آقای فرشاد حسینی جانشین ستاد مهندس موسوی در شهرستان جوانرود که از اعضای جماعت دعوت و اصلاح می باشند به مهمانان و حضار خوش آمد گفت و سپس آقای جلیل بهرامی نیا مسئول ستاد مهندس موسوی شهرستان روانسر، طی سخنانی به بیان این نکته پرداخت که انسان وقتی آزاد نباشد ذلیل می شود و هویت خود را از دست می دهد. لذا برای بازیابی عزت انسانی باید به مهندس موسوی رأی داد . سپس دکتر رمضان زاده به بیان نظرات خود در مورد دولت آقای احمدی نژاد پرداخت و گفت که دولت فعلی گاهی در سفرهای استانی در یک جلسه صدها مصوبه داشته است و آنها این را نشانه افتخار می دانند در حالی که بنده که دبیر هیأت دولت دوم اصلاحات بوده ام می دانم برای بررسی یک مصوبه ساده بیش از 3 ساعت وقت لازم است. به همین دلیل مصوبات دولت فعلی قابلیت اجرائی نداشته و اکثر آنها اجرا نشده اند و بیشتر آنهایی هم که اجرا شده اند کامل نشده اند.
بعد از شهرستان جوانرود به سمت شهرستان پاوه حرکت کردند . علاقمندان مهندس موسوی در این شهرستان بیش از 10 کیلومتر با چندین دستگاه اتومبیل به استقبال آمده بودند. جلسه سخنرانی به دنبال مخالفت شورای تأمین شهرستان به دلایل امنیتی که بنا بود در مسجد شهدا برگزار شود به مسجد انقلاب منتقل شده بود . در ابتدای ورود استاندار سابق کردستان مسجد از جمعیت پر شد به طوری که بیشتر مردم سخنان سخنگوی دولت اصلاحات را بیرون از مسجد و از طریق بلند گو استماع کردند. آقای حسن قادری مسئول ستاد مهندس موسوی در شهرستان پاوه و از اعضای جماعت در این شهرستان، به حاضرین و مهمانان خوش آمد گفت و سپس دکتر رمضان زاده به تحلیل مناظره شب قبل آقای موسوی و احمدی نژاد پرداخت و با بیان اینکه آقای محسن رضائی نیز گفته اند کشور در پرتگاه سقوط قرار گرفته است به این نکته پرداخت که باید برای نجات کشور به مهندس موسوی رأی داد. در پایان مراسم با پوشش خوب نیروی انتظامی شهرپاوه را ترک نمودند. فرماندهی نیروی انتظامی همراه با چند دستگاه اتومبیل هیأت همراه دکتر رمضان زاده را تا بیش از 10 کیلومتر بیرون از شهر پاوه همراهی نمودند .دکتر رمضان زاده و هیأت همراه در پایان از فرماندهی نیروی انتظامی منطقه تشکر نمودند.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1388/03/17

ابتدا تشکر می‌کنیم از اطلاع رسانی دوستان در کرمانشاه‌
اما بالاخره‌ ما نفهمیدیم در این سفر دکتر رمضان زاده‌، آقای بهرامی‌نیا، آقای فرشادحسینی و آقای قادری چه‌ گفتند؟ چگونه‌ مردم را به‌ رأی دادن به‌ موسوی تشویق نمودند؟ فکر نمی‌کنید مضمون سخن حضرات مهمتر از گزارش رفتن به‌ شهرها است؟ هرچند مکان خبر هم مهم است اما عناصر خبری"چه‌، چگونه‌، چرا" در این گزارش جایی ندارند!

2
بدون‌نام
1388/03/19

ضمن آرزوی پیروزی، لازم است از اجرای خوب و اشعار زیبای مهندس محی الدین امینی در جلسه شهر جوانرود تقدیر کنیم. یکی از اعضای جماعت دعوت و اصلاح