انفجار انتحاری در زاهدان

زاهدان - پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح

روز پنجشنبه گذشته، در زمان اقامه نماز مغرب وعشا، انفجار انتحاری شدیدی در داخل مسجد "علی بن ابیطالب" (رضی الله عنه) زاهدان که مملو از نمازگزار بود، رخ داد.
طبق آخرین گزارشهای رسیده در این حادثه دردناک، 25 نفر از نمازگزاران شهید و 80 نفر زخمی شدند.
گفتنی است مسجد علی بن ابیطالب دومین مسجد بزرگ برادران اهل تشیع در زاهدان است.
طبق گزارشهای رسیده، بمب دیگری در اطراف مسجد کار گذاشته شده بود که قبل از انفجار توسط نیروهای امنیتی خنثی می شود.
مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان، شب حادثه در گفتگویی با رادیو "بی‌بی‌سی" این جنایت هولناک را محکوم کردند و آنرا فتنه ای برای برافروختن جنگ قومی - مذهبی در منطقه دانستند.
همچنین به گزارش سنی‌آنلاین، بیانیه‌ای به این شرح از سوی امام جمعه اهل سنت زاهدان منتشر شد:
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

حمله ناجوانمردانه افراد کوردل و از خدا بی خبر در درون صفهای نمازگزاران مسجد علی ابن ابیطالب زاهدان و به شهادت رسیدن و مجروح شدن عده ای نمازگزار مظلوم در حال نماز و اهانت به خانه خدا (مسجد) قلب اینجانب و سایر مردم استان اعم از شیعه و سنی را بشدت جریحه دار کرده و تکان داد.
اینجانب ضمن محکومیت شدید این جنایت هولناک و ضدبشری و انسانی و توهین به مسجد، به خانواده شهدای این حادثه تسلیت عرض نموده و به طراحان و توطئه گران این جنایت هولناک هشدار می دهم که دست از جنایت بردارند و به قهر خدا و خشم مردم شریف استان اعم از شیعه و سنی که در کنار هم زندگی می کنند خود را گرفتار نکنند و به مردم فهیم و شریف استان توصیه و تاکید می نمایم که با هوشیاری و بیداری کامل هر نوع توطئه دشمنان اسلام را که به منظور بر هم زدن آسایش مردم استان طراحی شده است را خنثی نمایند. و از مسئولین امنیتی استان مجدانه تقاضا دارد که با هر نوع ناامنی و هرج و مرج مقابله کنند.
در پایان از خداوند متعال برای شهدای این حادثه علو درجات و برای مجروحان آرزوی بهبودی و برای بازماندگان اجر وصبر مسئلت دارم. «و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون»

مولوی عبدالحمید امام جمعه اهل سنت زاهدان

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، ضمن ابراز تأسف شدید از وقوع این جنایت هولناک، خشونت مذهبی را در تمام ابعاد آن قویا محکوم می‌نماید و به بازماندگان قربانیان این واقعه دلخراش تسلیت می‌گوید. حفظ آرامش و پرهیز از اقدامات تلافی‌جویانه شتابزده، می‌تواند از توسعه تنش‌های مذهبی جلوگیری نماید.
گفتنی است گزارش‌های نگران کننده‌ای از اقدامات تهاجمی در محدوده مسجد مکی منتشر شد که با مداخله و هوشیاری نیروهای انتظامی و امنیتی اوضاع تحت کنترل درآمده است.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1388/03/12

کشتن انسانهای بی گناه را هر انسان با شرفی محکوم می کند واین جنایت از طرف هر کسی بوده وهر دلیلی که داشته محکوم است وباعث ایجاد تفرقه بین مردم مسلمان ایران می شود اگر چه برادران اهل تشیع مارا برادر خود حساب نکنند ما آنها رادوست مداریم وبرادر ایمانی خود می شماریم واز دلسوزان این مرز وبوم نیز انتظار داریم که با حرکات عجولانه ودور از عقل ومنطق بهانه به دست دشمنان اسلام وایران ندهند که آنها فضای جامعه را ملتهب سازند و از آب گل آلود ماهی بگیرند.
امیر - م

2
بدون‌نام
1388/03/13

امیدوارم دیگر چنین حوادثی در کشور تکرار نشود.زیرا کاملا واضح است که نه به نفع سنی است و نه به نفع شیعه.اما مسئولین نظام بایستی کسانی را که زمینه آتش افروزی وجدال وجنگ مذهبی را با اهانت به مقدسات اهل سنت مهیا میکنند و عملا مصالح ملی ایران واتحاد و همبستگی مردم شیعه وسنی را لگد مال کرده اند هم مجازات کند.در ثانی کار با اعدام و زهر چشم و مرعوب نمودن درشت نمیشود.اگر کسی جرمی مرتکب شده شفاف و روشن در دادگاه صالحه باید محاکمه شود.کسانی میخواهند جنگ فرقه ای عراق به ایران کشیده شود و برادر کشی راه بیافتد.ای بزرگان فرقین هشیار باشید.

3
بدون‌نام
1388/03/09

این مصیبت بزرگی است (انا لله وانا الیه راجعون ) فتنه ای است که دشمنان مسلمانان سنی وشیعه آن را تدارک دیده اند هوشیاری حکیمانه را می طلبد . ان شائ الله

4
بدون‌نام
1388/03/10

گشتن انسان های بیگناه به خاطر عقیده هرچند عقیده ی باطلی باشد بازهم توجیه ندارد اما شما هم کاسه ی گرمتر ازآش هم شده اید . کاش آن ها هم شما رابرادر خود می دانستند . اما افسوس این تنها سنی های ساده دل هستند که ...

5
بدون‌نام
1388/03/12

مبارک است انشالله...
اما آیا پرونده فعالیت سیاسی این جماعت تا انتخابات بعدی بسته خواهد شد؟