گزارش سفر دکتر رمضان‌زاده‌ به‌ بوکان

گزارش سفر دکتر رمضان‌زاده‌ به‌ بوکان

 دکترعبدالله‌ رمضان‌زاده‌ عضو ارشد حزب مشارکت ایران اسلامی و اصلاح‌طلب کرد روز جمعه‌ 8 خرداد 1388 در ساعت 10 صبح، در میان جمع کثیری از حامیان مهندس میرحسین موسوی، در مسجد قبله‌ی بوکان حضور به‌ هم رساند.
در این دیدار رمضان‌زاده‌ از سیاست‌ها و عملکردهای دولت نهم به‌ شدت انتقاد نمود و شعار عدالت دولت کنونی را با نشان دادن مصادیقی زیر سؤال برد. وی افزود: مهندس موسوی به‌ خاطر نجات ایران که‌ در لبه‌ی پرتگاه‌ سقوط قرار گرفته‌ است به‌ میدان آمده‌ است. وی ضمن انتقاد از اقتصاد نفتی ایران و درآمد 320 میلیارد دلاری درآمد دولت کنونی از تورم 26درصدی در سطح جامعه‌ و نیز گم شدن 80 میلیارد دلار پول در دولت فعلی سخن گفت. وی ضمن انتقاد از سفرهای هیئت دولت به‌ استانها گفت: بنا به‌ اظهارات یکی از نمایندگان مجلس هزینه‌ی سفرهای استانی دولت نهم، بالغ بر 420میلیارد تومان بوده‌ است.
این دانش‌آموخته‌ی علوم سیاسی به‌ نقل از 70 تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود: در مدت یک سال فعالیت 2هزار تخلف قانونی از دولت آقای دکتر احمدی‌نژاد سر زده است. همچنین جالب اینجاست که‌ در دولت عدالت‌محور نهم، وزیر جاعل و وزیر 160 میلیاردی نیز داشته‌ایم. در سیاست عدالت‌محورانه‌ی دولت نهم نمونه‌ی بارز عدالت در قسمت دانش؛ بومی‌گرایی در گزینش دانشجو است‌ که‌ در مناطق کمتر برخورداری مانند کردستان، دانش‌آموز بوکانی با رتبه‌ی 400 نتوانسته‌ است در دانشگاه‌های تهران پذیرفته‌ شود، ولی دانش‌آموز برخوردار تهرانی، اصفهانی، شیرازی با رتبه‌ی 8هزار وارد دانشگاه‌ صنعتی شریف شده‌ است. این معنای جدید عدالت است! کمبود امکانات مساوی با محرومیت از تحصیل در دانشگاه‌های مادر.
استاد علوم سیاسی دانشکده‌ی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه‌ تهران افزود: حدود 70 اقتصاددانی که‌ در نامه‌ای خطر و پیامدهای سیاستهای اقتصادی آقای احمدی‌نژاد را گوشزد نموده‌ بودند، همکنون در ستاد مهندس موسوی مشغول برنامه‌ریزی جهت به‌سامان نمودن وضعیت اسفبار اقتصادی ایران هستند. وی اضافه‌ کرد که‌ رئیس‌جمهور فعلی سیاست اقتصاد سوخته‌ را دنبال می‌کند و مطمئن است که‌ در این انتخابات رأی نمی‌آورد؛ لذا کمر همت به‌ نابودی کامل اقتصاد ایران بسته‌ است.
سخنگوی دولت اصلاحات ادامه‌ داد: آقای کروبی فرد قابل احترامی است که‌ در جبهه‌ی اصلاحات قرار دارد، اما سیاست‌ها و برنامه‌های آقای موسوی از واقع‌بینی و قابلیت اجرایی بیشتری برخوردارند لذا ما اصلاح‌طلبان کرد از آقای موسوی حمایت می‌کنیم.
عبدالله‌ رمضان‌زاده‌ گفت: جریان اصلاحات یک فرایند نرم و تدریجی است و نیاز به‌ گذشت زمان دارد، وی افزود در کشور انگلیس حدود 500سال زمان لازم بوده‌ تا به‌ وضعیت توسعه‌یافته‌ی کنونی برسند و افزود: سویس که‌ امروزه‌ به‌ عنوان کشوری الگو در توسعه‌ی همه‌جانبه‌ شناخته‌ می‌شود، 37 سال است که‌ زنان واجد حق رأی‌دادن هستند و با تأکید گفت: ما در برابر نسلهای آینده‌ی خود مسئولیم و باید مسئولیت خود را در قبال آنان به‌ انجام رسانیم.
وی از وجود تبعیض جنسیتی، قومیتی و مذهبی موجود انتقاد کرد و گفت: ما در سالهای گذشته‌، هریک به‌ نوبه‌ی خود قربانی یکی از این تبعیض‌ها و نابرابری‌ها بوده‌ایم. «کرد بودن» و «سنی بودن» همواره‌ در گزینش استخدام ادارات سد راه‌ شایستگان «کرد و سنی» بوده‌ است. وی در مورد تبعیض جنسیتی افزود حتی در افزایش حقوق فرهنگیان عزیز نیز به‌ حقوق زنان فرهنگی کم‌توجهی شده‌ و به عنوان مثال؛ اگر برای همکاران مرد 100هزار تومان اضافه‌ شده‌ باشد، برای همکاران خانم 60هزار تومان افزوده‌ شده‌ است.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر مهندس موسوی بر روی کار بیاید، استقلال مدارس علوم دینی اهل سنت را به‌ رسمیت خواهد شناخت و هر نوع دخالت دولتی را در امور این مدارس رد نمود. وی گفت مهندس موسوی به‌ «خرد جمعی» احترام گذاشته‌ و به‌ «حقوق شهروندی» نیز آشنا بوده‌ و بخشنامه‌ی مشهو‌ر وی درباره‌ی «اهل حق» و حتی «بهائیان» نمونه‌ی برجسته‌ای از احترام وی به‌ «آزادی عقیده»‌ است.
وی در مورد «حکم حکومتی» افزود: مهندس موسوی بیش از هرچیزی به‌ قانون اساسی پایبند است و هرچیزی که‌ با آن مغایرت داشته‌ باشد را به‌ عنوان پاسدار حسن اجرای قانون اساسی به‌ رسمیت نخواهد شناخت.
وی در نقد سیاست خارجی دولت نهم گفت: در زمان آقای خاتمی در دیدار وی از فرانسه‌، شخص آقای ژاک شیراک در هنگام استقبال از وی، از پله‌ها پایین آمده‌ و شخصاً درب اتومبیل حامل آقای خاتمی را به‌ نشانه‌ی احترام باز می‌کند، ولی در دولت کنونی در شورای همکاری خلیج فارس که‌ 6 دولت حاشیه‌ی خلیج که‌ جمعیت همه‌ی آنان به‌ اندازه‌ی جمعیت استان آذربایجان‌غربی نیست، در اجلاس خودشان با رئیس‌جمهور ایران با قدمت سه‌ هزارساله‌ بسیار با بی‌اهمیتی برخورد می‌کنند. وی همچنین افزود چطور پرتاب کفش به‌ بوش اهانت به‌ ملت آمریکا تلقی می‌شود درحالیکه‌ پرتاب دماغک ماسک در اجلاس ژنو به‌ آقای احمدی‌نژاد، به‌ حماسه‌ی ملّی تبدیل شد؟
رمضان‌زاده‌ که‌ با زبان کردی در بین همزبانان بوکانی خود سخن می‌گفت، ادامه‌ داد: آقای احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری است که تاکنون‌ به‌ هرکسی نامه‌ نوشته است‌، نامه‌اش بی‌پاسخ مانده‌ است! و نیز اضافه‌ کرد: به‌ راستی که‌ آقای احمدی‌نژاد معجزه‌ی هزاره‌ی سوم بود. کسی که‌ اولین کاری که‌ انجام داد این بود که‌ مرکز تصمیم‌سازی و مدیریتی کشور یعنی «سازمان برنامه‌ و بودجه»‌ را از میان برداشت.
وی در مورد رعایت حقوق اقلیتها در دولت آینده‌ی مهندس موسوی افزود: که‌ آقای موسوی مصمم است تا اصول 15 و 19 قانون اساسی را اجرا نماید و نیز تصویب 2 واحد زبان کردی را نشانه‌ی مثبتی بر تسلط این گفتمان بر قدرت حاکم دانست. وی همچنین عدالت توزیعی قدرت و ثروت و یکسانی منزلت اجتماعی را از راهبردهای اصلاح‌طلبان کرد دانست که‌ در بیانیه‌ی رسمی مهندس موسوی نیز آمده‌ است.
این عضو کردزبان حزب مشارکت در مورد آزادی مطبوعات گفت: دولتهای فاسد از مطبوعات مستقل و آزاد واهمه‌ دارند، چرا که‌ از افشای فسادشان و آگاهی که‌ حق مردم است ترس دارند، اما در دولت آینده‌ی مهندس موسوی نظر به‌ صداقت وی و همکارانش، از رسانه‌های آزاد ترس و واهمه‌ی وجود نخواهد داشت و اضافه‌ نمود مهندس موسوی اولین کسی بود که‌ در هنگام تعطیل نمودن 17-18 روزنامه‌ در زمان دولت اصلاحات اصطلاح «تعطیل فلّه‌ای مطبوعات» را به‌ کار برد.
عضو کردستانی حزب مشارکت ایران اسلامی ابراز عقیده‌ کرد: مهندس موسوی شخصیت مدیر و کارایی است که‌ تجربه‌ی 8سال مدیریت کشور در شرایط سخت جنگی را دارد و همین بس که در زمان نخست‌وزیری وی، نرخ تورم از 8درصد بالاتر نرفت.
وی از زندانی شدن و دستگیری 100نفر از دانشجویان کرد دانشگاه‌ کردستان بعد از بازگشت رهبری انتقاد نمود و گفت: اینان(کارگزاران دولت نهم) حتی به‌ فرامین رهبری نیز گوش نمی‌دهند و بلافاصله‌ بعد از بازگشت رهبری به‌ تهران در سفر اخیرش به‌ کردستان، حدود یکصد دانشجوی کرد دانشگاه‌ کردستان را دستگیر نموده‌اند.
وی در پاسخ به‌ سؤال یکی از حضار در مورد جرم سیاسی افزود که‌ با توجه‌ به‌ اینکه‌ جرم سیاسی تعریف نشده‌ است، پس جرم سیاسی معنای محصلی ندارد و هیچ کس را به‌ بهانه‌ی اختلاف نظر سیاسی با حاکمان نمی‌توان توقیف نمود. در ضمن به‌ زندانی سیاسی و فعال حقوق بشری بوکانی «مسعود کردپور» اشاره‌ نمود و از ادامه‌ی توقیف و بازداشت وی اظهار تأسف نمود.
نایب‌رئیس سابق حزب مشارکت ایران اسلامی در پاسخ به‌ انتقاد یکی از حضار از سیاست و عملکرد دولت اول و دوم اصلاحات که‌ منجر به‌ ایجاد غربزدگی در جامعه‌ شده‌ است گفت: آیا اینکه‌ مشهور است حضرت عمر(رض) در هنگام خلافتش از مردم پرسیده‌‌ است که‌ اگر من راهم را کج بروم شما چه‌کار خواهید کرد؟ یک مسلمان ساده‌ی عرب از میان جمعیت برخاست و گفت: ای امیر مؤمنان به‌ خدا قسم اگر کژراهه‌ بروی با این شمشیر خمیده‌ تورا راست خواهم نمود. دکتر رمضان‌زاده‌ ادامه‌ داد: مسلمانانی که‌ پیامبر(ص) تربیت نموده‌ بود انتقادپذیر و منتقد قدرت بودند، آیا اینکه‌ خاتمی به‌ ما یاد داد که‌ از قدرت انتقاد نماییم، این به‌ معنای «غربزدگی» است؟ وی از ساده‌اندیشی نسبت به‌ مسایل هشدار داد.
استاندار اسبق کردستان، به‌ مقایسه‌ی اختصاص بودجه‌ و طرحهای مصوب دولت در سفر دو هفته‌ پیش هیئت دولت به‌ سمنان و نیز مصوبات سفر دو ماه‌ پیش کابینه‌ی نهم به‌ کردستان پرداخت و آن دو را غیر قابل مقایسه‌ دانست.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که‌ در دوره‌ی اول انتخابات کار یکسره‌ شود و افزود با استقبال گرم مردم از مهندس موسوی که‌‌ من در تبریز، شیراز، قروه‌، سنندج و ... شاهد آن بوده‌ام، ان‌شاءالله‌ در دوره‌ی اول انتخابات کار یکسره‌ خواهد شد و روز 23 خرداد، روز جشن پیروزی اصلاح‌طلبی خواهد بود.
شایان ذکر است دکتر رمضان‌زاده‌ از درگذشت هنرمند مشهور کرد «قاله‌مه‌ڕه‌» که‌ هفته‌ی پیش بر اثر بیماری درگذسته‌ بود؛ ابراز همدردی نمود و وفات وی را به‌ خانواده‌ی محترم قاله‌مه‌ره‌ و مردم بوکان تسلیت گفت و بعد از اتمام مراسم، همراه‌ با خیل جمعیت، جهت عرض تسلیت، به‌ منزل هنرمند از دست رفته‌ قادر عبدالله‌‌زاده‌ «قاله‌مه‌ڕه‌» رفتند.
این مراسم که‌ با قرائت قرآن عبدالرحیم عسکری قاری برجسته‌ی بوکانی آغاز شد، سپس محمد یزدان‌پناه‌ (مسئول ستاد موسوی در بوکان)، دکترخالد توکلی(جامعه‌‌شناس و اصلاح‌طلب کرد)، دکتر رشید احمدرش(عضو ستاد موسوی در بوکان) و دکتر عثمان عزیزی(نماینده‌ی انجمن استادان دانشگاه‌ کردستان) ضمن خیرمقدم‌گویی به‌ دکتر رمضان‌زاده‌ و حاضران، اهداف کلی حمایت خود از کاندیداتوری مهندس میرحسین موسوی را اعلام نمودند.
در این مراسم اقبال محمدی نماینده‌ی مردم مریوان در مجلس هشتم و نیز ناصر بشیرپور مسئول ستاد موسوی در میاندوآب نیز دکتر رمضان‌زاده‌ را همراهی می‌نمودند.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1388/03/10

رمضان زاده: رفتار دولت نهم حاکی از پذیرفتن شکست است

مراسم سخنرانی انتخاباتی سخنگوی دولت خاتمی در حمایت از موسوی، با حضور محمدی، نماینده مردم مریوان در مجلس، در سقز برگزار شد.

قلم - مراسم سخنرانی انتخاباتی سخنگوی دولت خاتمی در حمایت از موسوی، با حضور محمدی، نماینده مردم مریوان در مجلس، در سقز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار قلم نیوز، دکتر عبدالله رمضان زاده در این سخنرانی، بیان کرد: رفتار دولت احمدی نژاد حاکی از آن است که دولت نهم شکست را پذیرفته است به همین جهت، سیاست سرزمین سوخته را پیگیری می کند تا برای دولت بعد چیزی باقی نماند جز مشکلات شدید اقتصادی و افزایش نقدینگی متراکم.

وی بیان کرد: گفتمان موسوی بر محور توزیع عادلانه منزلت، ثروت و قدرت در میان ایرانیان شکل گرفته است.

گزارش های منطقه یی از کردستان حاکی از آن است که آرای مهندس موسوی در کردستان روز به روز و به سرعت در حال افزایش است.

به گزارش خبرنگار قلم نیوز، دکتر رمضان زاده در بوکان آذربایجان غربی نیز در جمع کثیر مردم این منطقه که در مسجد قبله گرد هم آمده بودند سخنرانی کرد که به شدت مورد استقبال قرار گرفت و جمعیت حاضر در مراسم با در دست داشتن پلاکارد و سر دادن شعارهایی حمایت قاطع خود را از موسوی اعلام کردند.

رمضان زاده خطاب به مردم این منطقه بیان کرد: موسوی وعده کم می دهد اما به آنچه می گوید عمل می کند.

بنا به گزارش های رسیده، مناطق کردنشین برخلاف انتخابات پیشین، مشارکت بالایی در این انتخابات دارند و به نظر می رسد با افزایش تلاش و حضور اصلاح طلبان در این مناطق، میزان مشارکت مناطق کردنشین و کردستان به 60 درصد برسد.

http://www.dolate10.com/News.asp?nid=5137

2
بدون‌نام
1388/03/10

دکتر عبدالله رمضان‌زاده به سئوالات شما پاسخ می‌دهد

مهلت ارسال سئوال برای آقای دکتر رمضان زاده پایان یافته است و ایشان در اولین فرصت به سئوالات کاربران پاسخ خواهند داد.

دکتر عبدالله رمضان‌زاده قائم مقام دبیرکل جبهه مشارکت ایران اسلامی به مدت دو هفته مهمان پایگاه اطلاع رسانی نوروز می‌باشند، علاقه‌مندان می‌توانند سئوالات خود را در زمینه های گوناگون از ایشان پرسیده و ایشان به آن پاسخ خواهند داد.

قابل ذکر است در صورتیکه حجم سئوالات ارسالی برای دکتر رمضان‌زاده زیاد باشد، ایشان به صورت گزینشی از میان سئوالات درج شده در این صفحه براساس تشخیص خودشان پاسخ خواهند گفت

معرفی اجمالی عبدالله رمضان‌زاده:
1- استاندار کردستان در دولت اول اصلاحات
2- دبیر هیات دولت در دولت دوم اصلاحات
3- سخنگوی هیات دولت در دولت دوم اصلاحات
4- عضو موسس جبهه مشارکت ایران اسلامی
5- عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت ایران اسلامی
6- رئیس منطقه تهران جبهه مشارکت ایران اسلامی
7- استاد روابط بین‌الملل و حقوق بشر دانشگاه تهران
8- دبیرکل اصلاح طلبان کرد

دستورالعمل ارسال سئوال:
در خصوص ارسال سئوالاتتان خواهشمند است حتما به نکات زیر توجه بفرمایید:
1- سئوالات‌تان را به صورت فارسی در فرم ذیل بنویسید و برای ما ارسال کنید زیرا در غیر اینصورت منتشر نخواهد شد.
2- حتما فرم مشخصات سئوال کننده شامل نام و ایمیل را پر نمایید زیرا این امکان برای ما فراهم می‌شود تا در صورت بروز خطا در فرایند ارسال سوال از طریق ایمیل با شما در تماس باشیم.
3- خواهشمند است سئوالتان حتما از شخص مهمان باشد و افراد دیگری را در سئوالات خطاب قرار ندهید.
4- خواهشمند است در سئوالاتتان از تهمت و افترا به سایر افراد جدا خودداری بفرمایید، درغیراینصورت سئوال منتشر نخواهد شد.
5- سئوالات ارسالی از طرف شما حداکثر پس از 48 و پس از بازبینی از سوی سردبیر سایت در همین صفحه نمایش داده خواهد شد و در صورتیکه سئوال نمایش داده نشد می‌توانید دلیل این مسئله را از سردبیر از طریق همین فرم سئوال بفرمایید.
6- سئوالاتی که مشابه باشند یا قبلا در آن موضوع شخصی سئوال پرسیده باشند نمایش داده نخواهد شد.
7- سئوالاتی که دارای توهین به هر شخص حقیقی و حقوقی باشند منتشر نمی‌شود.
8- در صورت نقض یکی از موارد هفت گانه فوق از انتشار سئوال شما معذور خواهیم بود.
http://norooznews.ir/guest/guest/4121.php

3
بدون‌نام
1388/03/21

دوستت داریم