رئیس ستاد انتخاباتی مهندس موسوی با مسؤولین ستاد انتخابات جماعت دعوت واصلاح ایران دیدار و گفتگو کرد

تهران - پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح

به دنبال صدور بیانیه جماعت دعوت واصلاح ایران در خصوص دهمین انتخابات ریاست جمهوری، روز پنجشنبه 10/2/1388، دکتر بهزادیان‌نژاد، رئیس ستاد انتخاباتی مهندس میرحسین موسوی، در دفتر جماعت حضور یافت و در نشست سراسری مسؤولین ستادهای انتخابات جماعت دعوت واصلاح شرکت کرد.
در این نشست، آقای دکتر بهزادیان‌نژاد، پس از استماع دیدگاه‌ها و نقطه‌نظرات مسؤولان ستادهای انتخابات جماعت در استان‌های سنی‌نشین کشور، ضمن تأیید بخش عمده موارد طرح شده اظهار داشت: تعلق‌خاطر مهندس موسوی به حوزه روشنفکری دینی و وفاداری او به آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی و در رأس آن‌ها به راهبرد وحدت اسلامی، زمینه مناسبی برای پشت سرگذاشتن مرحله حساس کنونی برای عموم هموطنان و به‌ویژه شهروندان اهل سنت و جماعت فراهم خواهد کرد. وی با اشاره به مواردی از تعامل مثبت و سازنده شخصیت‌های شیعه و سنی کشورمان ازجمله مرحوم مولوی عبدالعزیز و مرحوم آیت‌الله کفعمی تأکید کرد: تحقق مطالبات قانونی اهل سنت و جماعت حق مسلّم این بخش از شهروندان است و اصولا مسأله وحدت اسلامی، که اکنون وجه شعاری آن برجسته‌تر شده است، در صورت تحقق برابری شهروندی، امکان عملی شدن خواهد یافت.

در این جلسه، مسؤولین ستادهای مرکزی و استانی جماعت دعوت و اصلاح ایران، ضمن تأکید بر موارد مندرج در بیانیه رسمی جماعت در خصوص دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران، به بیان مسائل ویژه مناطق مختلف پرداختند و بر ضرورت اعلام موضع صریح و شفاف از جانب مهندس موسوی در خصوص این مسایل تأکید کردند.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
اصلاح وب
1388/02/13

در پاسخ به کاربر محترمی که به بیــــــطـــــرفی جماعت اشاره فرموده‌اند، به اطلاع می‌رساند گفتگو و تفاهم متقابل همواره مورد استقبال جماعت بوده، با تأمل در فراز پایانی خبر، هنوز در مرحله تبیین مطالبات و تأکید بر آنها هستیم. ضمن اینکه این دیدار، به دنبال اعلام تمایل رئیس محترم ستاد آقای مهندس موسوی صورت گرفته است.
نظر به این که تاکنون هیچ‌گونه اعلام حمایت رسمی از کاندیدای خاصی صورت نگرفته است، انعقاد نشست‌های مشابه با نمایندگان عالی‌رتبه نامزدهای دیگر، در صورت اعلام تمایل رسمی آنان از نگاه ما منتفی نیست.

2
بدون‌نام
1388/02/13

به خالق پشتیبان
خوش حالم از این که می بینم جماعت دعوت و اصلاح دارد از پله ای که در گذشته به دور خود تنیده بود بیرون آمده و به عنوان نماینده ی اهل سنت این گونه با عزت و همت عالی ظاهر می شود. امید است انتخابات نقطه ی شروعی برای علنی و رسمی کردن دعوت و تربیت اسلامی باشد. خدا یارتان و دعای مومنان همراهتان . سرافراز باشید .عزتتان مدام
پانهم گستاخ چون خانه روم // پا نلرزانم نه دزدانه روم

3
بدون‌نام
1388/02/12

از زحمات جماعت درخصوص وضعیت اهل تسنن بسیار متشکریم

4
بدون‌نام
1388/02/12

دوستان عزیزم حالا که‌ اخبار سایت منحصر به‌ اخبار جماعت در مناطق مختلف گشته‌ است بیایید در امر خبر رسانی و اطلاع‌رسانی رویدادهای منطقه‌ و شهرمان مسئولان سایت را یاری دهیم.
یکی از دست‌اندرکاران سایت

5
بدون‌نام
1388/02/13

باسلام ما نیز خواستار شفافیت در موضع جناب مهندس موسوی در خصو ص اهل سنت وقومیتها هستیم ونباید به کلی گوئی ایشان اکتفا کرد اشنویه یوسف

6
بدون‌نام
1388/02/12

آقای مهندس موسوی یا اعلمی؟ اعلمی یا قام شعله‌سعدی؟ کدامیک مناسبترند؟ و کدامیک به‌ اهل سنت و حقوق قومیت‌ها و اقلیت‌ها بیشتر اهمیت می‌دهند؟

7
بدون‌نام
1388/02/12

آیا این نشست با مسئول ستاد موسوی در تناقض آشکار با بی‌ترفی جماعت در بیانیه‌ی انتخابات نیست؟ آیا تاکنون قول مساعدی مبنی بر استرداد حداقلی از حقوق قومیت‌های مذهبی و قومی مشار الیه‌ بیانیه‌ی جماعت، از طرف میرحسین داده‌ شده‌ است؟ لطفا دبیر ستاد انتخابات جماعت پاسخ دهند؟

8
بدون‌نام
1388/02/13

لطفا ازاصلاح طلبان بپرسید موضعشان درباره مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص مدارس علوم دینی اهل سنت چیست که برنامه دولت به نوع ازبین بردن مدارس اهل سنت گام مینهد

9
بدون‌نام
1388/02/14

باور کنید نگاه بسیاری از هموطنان اهل سنت و از جمله بنده که در جنوبی ترین نقطه کشور زندگی می کنم به مواضع شماست بنابراین از شما می خواهم با توجه به پشتوانه رایی که شما به عنوان نمایندگان اهل سنت کشور دارید در قبال ریزش این ارا در سبد کاندیدها مطالبات جدی اهل سنت ایران را از انها بخواهید و در صورت قول مساعد از طرف انها مواضع این جنبش مدنی را اعلام کنید

10
بدون‌نام
1388/02/14

دو سوال داشتم که لطف کنید و جواب بدهید
1- ایا حمایت مولوی عبدالحمید از مهندس موسوی صحت دارد
2-ایا باجناق مهندس موسوی سنی مذهب است

11
بدون‌نام
1388/02/14

ضمن تشکر و قدردانی از جمعیت اصلاح به خاطر حرکت در جهت تامین منافع اهل سنت

میخواستم این نکته را اضافه کنم رویکردهای اصلاح طلبانه میتواند به ما کمک نمایید تا

بتوانیم در یک فضای باز بهتر فعالیت نماییم و با ارتباط موثر با جماعت اهل سنت کشور

از مواضع یکدست تر بر خوردار شویم

12
بدون‌نام
1388/02/14

بسیار خزسندم که اهل سنت ایران دارای جماعتی با این وسعت دید می باشد که امروز افرا سر شناس نظام به حقانیت آن معترف شده اند و این نیست مگر بهای خونهای پاکی که در راه رسیدن به این قله ها ریخته شده هر چند که ما اهل سنت به آینده روشن امیدواریم و برای رسیدن به تمامی حقوق حقه مان تلاش خواهیم کرد. با تشکر از زحمات مسئولین ستاد انتخابات جماعت دعوت و اصلاح ایران

13
بدون‌نام
1388/02/14

شوخی ات گرفته؟

14
بدون‌نام
1388/02/14

انتظار مرود جماعت از اصول ثابت خود نگذرد

15
بدون‌نام
1388/02/14

چرا جماعت با آقای احمدنژاد جلسه ای ترتیب نمی دهد ومصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به او گوش زد نمی کند وهمچنین وضعیت اهل تسنن که زیر بال ایشان این همه ظلم به اهل سنت می شود وبه ملت مظلوم کرد وبلوچ

16
بدون‌نام
1388/02/22

یکی از سناتورهای معروف آمریکا، درست هنگامی که از درب سنا خارج شد، با یک اتومبیل تصادف کرد و در دم کشته شد.

روح او در بالا به دروازه های بهشت رسید و سن پیتر از او استقبال کرد. «خیلی خوش آمدید. این خیلی جالبه. چون ما به ندرت سیاستمداران بلند پایه و مقامات رو دم دروازه های بهشت ملاقات می کنیم. به هر شما هم درک می کنید که راه دادن شما به بهشت تصمیم ساده ای نیست»

سناتور گفت «مشکلی نیست. شما من را راه بده، من خودم بقیه اش رو حل می کنم»

سن پیتر گفت «اما در نامهء اعمال شما دستور دیگری ثبت شده، شما بایستی ابتدا یک روز در جهنم و سپس یک روز در بهشت زندگی کنید. آنگاه خودتان بین بهشت و جهنم یکی را انتخاب کنید»

سناتور گفت «اشکال نداره. من همین الان تصمیمم را گرفته ام. میخواهم به بهشت بروم»

سن پیتر گفت «می فهمم. به هر حال ما دستور داریم. ماموریم و معذور»

و سپس او را سوار آسانسور کرد و به پایین رفتند. پایین ... پایین... پایین... تا اینکه به جهنم رسیدند.

در آسانسور که باز شد، سناتور با منظرهء جالبی روبرو شد. زمین چمن بسیار سرسبزی که وسط آن یک زمین بازی گلف بود و در کنار آن یک ساختمان بسیار بزرگ و مجلل. در کنار ساختمان هم بسیاری از دوستان قدیمی سناتور منتظر او بودند و برای استفبال به سوی او دویدند. آنها او را دوره کردند و با شادی و خنده فراوان از خاطرات روزهای زندگی قبلی تعریف کردند. سپس برای بازی بسیار مهیجی به زمین گلف رفتند و حسابی سرگرم شدند. همزمان با غروب آفتاب هم همگی به کافهء کنار زمین گلف رفتند و شام بسیار مجللی از اردک و بره کباب شده و نوشیدنی های گرانبها صرف کردند. شیطان هم در جمع آنها حاضر شد و همراه با دختران زیبا رقص گرم و لذت بخشی داشتند.

به سناتور آنقدر خوش گذشت که واقعاً نفهمید یک روز او چطور گذشت. راس بیست و چهار ساعت، سن پیتر به دنبال او آمد و او را تا بهشت اسکورت کرد. در بهشت هم سناتور با جمعی از افراد خوش خلق و خونگرم آشنا شد، به کنسرت های موسیقی رفتند و دیدارهای زیادی هم داشتند. سناتور آنقدر خوش گذرانده بود که واقعا نفهمید که روز دوم هم چگونه گذشت.

بعد از پایان روز دوم، سن پیتر به دنبال او آمد و از او پرسید که آیا تصمیمش را گرفته؟

سناتور گفت «خوب راستش من در این مورد خیلی فکر کردم. حالا که فکر می کنم می بینم بین بهشت و جهنم من جهنم را ترجیح می دهم»

بدون هیچ کلامی، سن پیتر او را سوار آسانسور کرد و آن پایین تحویل شیطان داد. وقتی وارد جهنم شدند، اینبار سناتور بیابانی خشک و بی آب و علف را دید، پر از آتش و سختی های فراوان. دوستانی که دیروز از او استقبال کردند هم عبوس و خشک، در لباس های بسیار مندرس و کثیف بودند. سناتور با تعجب از شیطان پرسید «انگار آن روز من اینجا منظرهء دیگری دیدم؟ آن سرسبزی ها کو؟ ما شام بسیار خوشمزه ای خوردیم؟ زمین گلف؟ ...»

شیطان با خنده جواب داد: «آن روز، روز تبلیغات بود...

امروز دیگر تو رای دادی».!

17
بدون‌نام
1388/02/26

سخنی صریح و شفاف در خصوص احیای حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی توسط مهدی کروبی

بسم الله الرحمن الرحیم
آغاز دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران فرصتی است تا همه گروه های سیاسی، احزاب، تشکلها و نامزدهای انتخابات نسبت به تدوین و ارایه برنامه های خود برای اداره کشور اقدام و ملت ایران نیز حداقل این بار ضمن توجه جدی به برنامه محوری و پرهیز از فرد گرایی نسبت به انتخاب گزینه برتر اقدام نمایند. بدیهی است فرد ممکن است شعارهای خود را فراموش کند و یا تحت فشارهایی از داخل و یا خارج آن را از دستور کار خارج نماید. در واقع می توان گفت که فرد هیچ تعهدی نسبت به شعارهای خود ندارد. اما برنامه محوری حاصل خرد جمعی است و خرد جمعی میثاق و تعهد رهبری و تک تک اعضای گروه و جمع است و ضمانت اجرایی آن نیز بالاست.

http://kilashin.blogfa.com/post-1698.aspx
ایران متعلق به همه ایرانیان و کشوری کثیر الاقوام است و در حقیقت اقلیتهای قومی و مذهبی اکثریت ملت ایران را تشکیل می دهند. محدود کردن ایران به گروه یا جناح خاص و یا بخشی از جامعه و عدم توجه به حقوق دیگر اقوام و مذاهب ضمن اجحاف به آنها بزرگترین ظلم و تهدید برای اتحاد و همبستگی ملی است.

18
بدون‌نام
1388/02/20

خدمت مسئولین بزرگوار جماعت دعوت و اصلاح
با سلام
نظر شما نظر ما نیز هست
رای ما پشت رای شماست
اما امیدوارم با همان ظرافت و تیزبینی قبلی این انتخابات را بسنجید و کاندیدای اصلحی که بیشترین دستاورد را برای اهل سنت و هم چنین همه قومیتها چه سنی و چه شیعه که مدتهاست از حق خود محروم بوده اند در پی داشته باشد و با ورود عاجلانه و تصمیم شتاب زده موجب پایین آوردن جایگاه جماعت نشوید.
نصیحت ها و انتقادات ما نیز همراهتان خواهد .
همانگونه که در کلاسها تربیتی خود جماعت یادمان داده است. پس حامی و ناقدتان خواهیم بود و خواهیم ماند.

19
بدون‌نام
1388/02/21

پیشنهاد می کنم بخشی برای نظر سنجی افراد در مورد رای آ»ها به نامزدها انتخاب کنید.
من فکر می کنم کروبی بهتر است.

20
بدون‌نام
1388/02/26

موسوی چه‌ حرف نویی برای اقلیت‌های قومی-دینی ایران کثیرالملـة(به‌ معنای قوم و دین) دارد؟ آیا جرأت طرح مطالبی که‌ کروبی در ای خصوص طرح نموده‌ است را دارد؟

21
بدون‌نام
1388/02/23

به نام خدا
خدا پشت و پناهتان دعای مومنان بدرقه راهتان
ماهم با شما هم رأی هستیم . انشاءالله انتخاب خوبی داشته باشیم .