دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران با مهدی کروبی دیدار کرد

تهران- پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح

در اجرای مصوبه اخیر شورای مرکزی جماعت دعوت و اصلاح ایران، مبنی بر لزوم گفتگو با نامزدهای ریاست جمهوری، روز چهارشنبه سی‌ام بهمن‌ماه، دبیرکل جماعت در رأس هیأتی مرکب از برخی اعضای شورا و دفتر مرکزی، با حجةالاسلام مهدی کروبی دیدار و گفتگو نمودند.
در این دیدار، که در دفتر سعدآباد آقای کروبی برگزار شد، دبیرکل جماعت با اشاره به تاریخچه‌ای از شکل‌گیری جماعت دعوت و اصلاح، به تبیین مفاهیم محوری جماعت پرداخت و تأکید کرد: ما همواره در مشی خود به اجتناب از تندروی و التزام به بایسته‌های وحدت اسلامی با لحاظ کردن اصل بنیادین دگرپذیری و مدارا پایبند بوده‌ایم و در ارتباط با دنیای اسلام هم همواره همین رویه را مورد تأکید قرار داده‌ایم.
وی ادامه داد: نظر به افزایش سطح مطالبات اقوام و مذاهب در ایران، تلاش در راستای رفع نابرابری‌ها و مشارکت بیش از پیش اهل سنت در اداره کشور ضروری می‌نماید.
در ادامه دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح ایران گفت: شرایط محلی و منطقه‌ای و جهانی اقتضا می‌کند نامزدهای ریاست جمهوری با درایت و حکمت ویژه‌ای، برنامه‌های شفاف خویش را در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و نیز حقوق و مطالبات اقوام و مذاهب اعلام نمایند تا امکان بررسی دقیق و انتخاب اصلح میسر گردد.
در ادامه این دیدار آقای کروبی گفت: مهمترین و محوری ترین موضوعی که باید همه مسلمانان اعم از سنی و شیعه به آن توجه کنند این است که با تعامل مثبت مدارا و تحمل نظرهای متفاوت ، تلاش کنیم که اتحاد و همبستگی دینی و ملی را تقویت کنیم ، تنها راه رسیدن به این هدف توجه ویژه به مشترکات و پرهیز از اختلافات است، نباید اجازه دهیم کسانی به نام شیعه و یا سنی و یا حتی به نام حکومت به این مسایل و اختلافات دامن بزنند و البته این نیز وظیفه حکومت است که با برنامه ریزی مدون زمینه همکاری صمیمانه بین کلیه اقوام و مذاهب ایرانی را فراهم کند.
دبیر کل حزب اعتماد ملی با تاکید بر اینکه ایران متعلق به همه ایرانیان اعم از اقوام و مذاهب مختلف است، اظهار داشت: کسی حق ندارد اسلام، ایران و انقلاب را به نام خود مصادره به مطلوب کند. وی خاطر نشان کرد: اعتقاد دارم که باید سطح مشارکت همه اقوام و مذاهب به‌ویژه اهل سنت را در حاکمیت افزایش داد، البته باور دارم که گروه‌های افراطی هستند که این تفکر و اندیشه را بر نمی‌تابند.
لازم به ذکر است که آقایان محمدرئوف قادری، یوسف بسنجیده و یغمور قلیزاده، از نمایندگان اهل سنت ادوار مجلس شورای اسلامی، و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز در این جلسه حضور داشتند.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1387/12/01

سپاس خدای را که‌ بخشی از تمکین را نصیب دعوت اسلامی‌مان در ایران نموده‌ است! و من به‌ سهم خودم از هیئت جماعت دعوت و اصلاح ایران به‌ویژه‌ی جناب استاد پیرانی -حفظه‌ الله‌ تعالی-تشکر می‌کنم و به‌ عنوان یک کرد سنی عضو جماعت به‌ خود می‌بالم که عضو‌ چنین جماعتی هستم که‌در راستای احقاق حقوق حقه‌ی جامعه‌ی اهل سنت سیاست اصولی و مدبرانه‌ای را در پیش گرفته‌ است. انتظار می‌رود در این ایام در میدان دیپلماسی فعال در راستای شناساندن بیشتر جماعت و نیز طرح خواسته‌های عمومی اهل سنت و قومیت‌های سنی ایران؛ با سایر نامزدهاو مخصوصا جناب سیدمحمد خاتمی نیز دیدار نمایید.
بارام

2
بدون‌نام
1387/12/03

انشاء الله جناب استادپیرانی برای رعایت اصل بی طرفی دربررسی وضعیت کاندیداها حتی به آقای احمدی نژاد هم پیشنهاد ملاقات بدهند تا بیش ازپیش رسمیت جماعت به اثبات برسد.

3
بدون‌نام
1387/12/03

همت و تلاش علما درهمه عرصه هاقابل تقدیر وستودنی است اینجانب نیز به سهم خویش ازسعه صدر ودرایت ووسعت نظر این هیئت علی الخصوص جناب استاد پیرانی نهایت تشکر وقدردانی دارم وامیدوارم ایشان دیدار باآقای خاتمی را دردستر کار بعدی خود داشته باشند . با تشکر فراوان !

4
بدون‌نام
1387/12/02

با سلام وتحیات
انشاءالله جناب پیرانی دیداری هم با جناب آقای خاتمی حفظه الله داشته باشند

5
بدون‌نام
1387/12/02

جای بسی تقدیر و تشکر است از جماعت دعوت و اصلاح ایران بویژه استاد پیرانی که برای ترقی و پیشرفت اهل سنت تلاش می کنند.

6
بدون‌نام
1387/12/04

سلاو له ئی وه به ریزان سه رکه وتو بن به ره و داهاتویکی روونتر

7
بدون‌نام
1387/12/07

سلام علیک هیوادارم ببیته هوی سه رکه تنی هه مو موسولمانانی دنیا--تا ایسه نه مزانی بو که به راسی جه ماعه تی ده عوه تی ایسلاح ئه ونه توانایی هه یه--هیوادارم خوت به جیهاد لییا وه ر گریت و له بواری ته زکیه دا سه ر که و تو تریان کات--حسبنا الله و نعم الوکیل