دید و بازدید و عیادت

بوسیدن قبر چه حکمی دارد؟ قبر چه مربوط به پیامبر-صلی‌الله‌علیه‌و‌سلم- و یا کس دیگری باشد؟ علت آن را بیان فرمایید.

شماره: 
0

رفتن به قبرستان و دیدار قبرها سنت است. پیامبر-صلی‌الله‌علیه‌وسلم- فرموده است: «کنت نهیتکم عن زیارة القبور فزور وها» شما را از دیدار قبرها نهی می‌کردم، پس آن‌ها را زیارت کنید؛ چون سبب می‌شود دل به دنیا نبندید و به فکر آخرت باشید.
اما بوسیدن و مالیدن سر و صورت به قبر بدعت است و جایز نمی‌باشد.
باید از مالیدن صورت و بدن به قبر پیامبر-صلی‌الله‌علیه‌وسلم- و بوسیدن آن پرهیز شود.

...از اول با شوهرم به توافق رسیدیم که اول زندگیمون با پدر و مادرش توی یک ساختمون زندگی کنیم...

شماره: 
0
ادامه سؤال: 
من و همسرم چهار سال از زندگی مشترکمون می‌گذره و یک پسر شش ماهه داریم. از اول با شوهرم به توافق رسیدیم که اول زندگیمون با پدر و مادرش توی یک ساختمون زندگی کنیم. خانواده همسرم خانواده خوب و مومن و مهربونی هستن ولی من از اول حد و حدود رابطمونو مشخص نکردم و همیشه نهارها چون خواهر شوهرم اینا می‌اومدن اونجا ما هم می‌رفتیم. ولی همسرم از همون اول گفت روزهای زوج شم میریم خونه خانواده تو. الان از این همه رفت و امد خسته شدم و خانواده همسرم هم توقع دارن همیشه صبح و عصر با پسرم برم خونشون. ولی اینهمه رفتن خستم کرده و به زندگی خودم نمی‌ریسم. می‌دونم که از همون اول باید حدود رابطمو مشخص می‌کردم ولی الان باید چیکار کنم؟ چطوری اینو جا بندازم که ما هم زندگی خودمونو داریم و نمی‌تونیم همیشه پیش اونا باشیم.

اگر چه اطلاعاتی از وضعیت علمی، اقتصادی و میزان سن همسرتان را عنوان نکرده‌اید اما بایستی یادآور شد که لازم است غیرمستقیم وارد این قضیه شوید

همزمانی محتوا