حماس در واکنش به سفر بایدن به اراضی اشغالی بیانیه‌ی مطبوعاتی صادر کرد

حماس در واکنش به سفر بایدن به اراضی اشغالی بیانیه‌ی مطبوعاتی صادر کرد

امروز جنبش مقاومت اسلامی(حماس) در واکنش به سفر «جو بایدن» رییس‌جمهور آمریکا به اراضی اشغالی بیانیه‌ای مطبوعاتی منتشر کرد.

 

متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

سفر بایدن به رژیم صهیونیستی جانبداری و حمایت از اشغالگری و تلاشی مردود برای ادغام آن در منطقه است.

ما در جنبش مقاومت اسلامی(حماس) با جدّیت هرچه تمامتر سفر «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا به فلسطین اشغالی و منطقه و همچنین دستور کار آن را رصد می‌کنیم که به وضوح بیانگر رویکرد مستمر این دولت در تداوم اشغالگری صهیونیستی و حمایت‌های گذشته‌ی آن در تجاوز به سرزمین، مردم، اماکن مقدّس و همچنین انکار حقوق مشروع ملت ما در آزادی و استقلال است.

ما در واکنش به این سفری که رئیس جمهور آمریکا آن را ترتیب داده است، موارد زیر را تأکید می‌کنیم:

نخست: این دیدار، عینیت‌بخشی به حمایت‌های مطلق و آشکار آمریکا از رژیم اشغالگر صهیونیستی و سرپوش نهادن بر جنایات این رژیم علیه ملت و مقدسات اسلامی و مسیحی اعم از قتل و کشتار و کوچاندن فلسطینیان، تبعیض نژادی، شهرک‌سازی و یهودی‌سازی علیه سرزمین، ملت و مقدّسات اسلامی و مسیحی ماست که دولت فعلی آمریکا را از نظر سیاسی، حقوقی و انسانی
مسؤول نتایج و عواقب آن است.
دوم: ما نسبت به خطرات برنامه‌های این سفر، از تلاش برای ادغام رژیم صهیونیستی در منطقه گرفته تا گسترش دایره‌ی عادی سازی با آن هشدار می‌دهیم که امنیت منطقه و ثبات مردمان آن را با چالش جدیدی مواجه می‌کند. مردمی که هنوز از دخالت‌های آمریکا و پروژه‌ی اشغالگری صهیونیست‌ها رنج می‌برند.

سوم: ما از دولت آمریکا می‌خواهیم که حقوق مسلّم مردم فلسطین را دست کم نگیرد و از اشغالگری وحشیانه که همه‌ی منشورهای بین‌المللی، قوانین و قطعنامه‌های شورای امنیت را نادیده می‌گیرد، دست بردارد.

چهارم: ما از تشکیلات خودگردان فلسطین می‌خواهیم که در حمایت و پشتیبانی از حقوق و مواضع ثابت ملی ما و لزوم بازگشت به انتخاب مردم در مقاومت و انقلاب مستمر در دفاع از سرزمین و اماکن مقدس و همچنین در رد تمام پروژه‌های مذاکره و توافقات بیهوده که برای آرمان ملی ما فاجعه‌آور بوده، با مواضع آمریکا شرط‌بندی نکند.

پنجم: ما از ملت‌های عربی و اسلامی خود و همچنین آزادگان جهان می‌خواهیم که استکبار و سیاست‌های آمریکا را که منطقه را از نظر امنیت، ثبات و قابلیت‌ها به نفع دشمن صهیونیستی هدف قرار می‌دهد، نپذیرند.

ششم: ملت ما فلسطین، نیروهای سرزنده و مقاومت شجاعانه‌اش در برابر تمامی تلاش‌ها برای لطمه زدن به حقوق مسلّم ملی و مقدساتمان در یک صفّ واحد خواهند ایستاد و تا رهایی، بازگشت و تعیین سرنوشت، با تمامی ابزارها به مبارزه‌ی مشروع خود ادامه خواهند داد.

جنبش مقاومت اسلامی - حماس

چهارشنبه: ١٤ ذی الحجه ١٤٤٣ ق
برابر با ٢٢تیرماه ١٤٠١ هـ.ش

امتیاز شما: هیچ میانگین امتیاز: 5 (از 1 رای)