کشته و زخمی شدن ٦ کولبر در مرز نوسود

کشته و زخمی شدن ٦ کولبر در مرز نوسود

کولبر جوان «صفر سبحانی» فرزند «حیدر» اهل روستای دوریسان از توابع پاوه بر اثر شلیک گلوله در مرز نوسود جان باخت. 

 

به گزارش اصلاحوب به نقل از منابع محلی، بامداد شنبه ١٠ اردیبهشت بر اثر شلیک گلوله در مرز نوسود کولبر جوان «صفر سبحانی» فرزند «حیدر» اهل روستای دوریسان از توابع پاوه جان باخت.

لازم به ذکر است ٥ کولبر نیز زخمی شده‌اند. یکی از آنان «مبین حامدی» اهل روستای دشه از توابع پاوه است. 

امتیاز شما: هیچ میانگین امتیاز: 5 (از 1 رای)

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
یحیی سهرابی (مهمان)
1401/02/11

تاکی خبر مرگ کولبران را بنویسم؟

تاکی ما فعالان رسانه ای باید مرگ و فلاکت کولبران را پوشش خبری دهیم؟! خسته ایم خسته! هر روز و هفته برای من کابوسی شده که الان است جوانی کولبر کشته و زخمی شده باشد و برای هزارمین بار و با اندوهی ناامید کننده خبر و ماتم آنها را بنویسم! همه بدانند که ما روزانه به واسطەی قربانی شدن کولبران شکنجه جمعی می یابیم و روز به روز افسرده تر و مریض تر می شویم! حال ممکن است عده ای متوجه مریضی خود نشوند و عده ای آثار و علایم بیماری و افسردگی شان را زودتر تشخیص دهند!

ای عقلای قوم، روسای جمهوری سابق و لاحق، وزرای دولت امروز، سپاهیان، نظامیان و مرزبانان! محض رضای خدا، نظام،اعتبار و آینده این مملکت تمامش کنید و یکبار برای همیشه این کابوس را به هرشکل ممکن پایان دهید! تاکی باید مرگ جوانان و عزیزان مان را به چشم خویش ببینیم و نتوانیم برای آن کاری بکنیم؟ تاکی باید نمایندگان ما در مجلس فریاد بزنند که فکری به حال کولبران و معیشت مرزنشینان بکنید که جامعه و کشور اینگونه آسیب نبینند؟! چرا کسی فریادهای نمایندگان، فعالان سیاسی، رسانه ای و مدنی ما را نمی شنود؟! برای چندمین بار نماینده مردم باید با وزیرکشور دیدار کند و نسبت به کشتار کولبران تذکر و هشدار دهد؟ ما و همه می دانیم کار از تذکر و هشدار گذشته و دردی را دوا نمی کند!

بیایید طرح پیشنهادی اخیر نماینده اورامانات را تصویب و اجرایی کنید که کولبری برای همیشه ریشه کن شود زیرا غده ای سرطانی برای مرزنشینان شده و مشکل مضاعفی بر دیگر معضلات ریز و درشت گشته است. دولت آقای رئیسی بیاید و دستورالعمل ساماندهی معیشت مرزنشینان را ابلاغ کند تا دیگر شاهد ریخته شدن خون کولبران بی پناه و سرگردان نباشیم و تا اینکه خون این جوانان بستری برای ظهور امثال داعش در این مناطق و انفجار و ناامنی در مجلس و دیگر مراکز حساس کشور نباشیم!

بارها و در هرمجالی گفته ایم اسراییل و آمریکا نمی توانند عامل ناامنی و تهدید در مناطق مرزی ایران شوند؛ این ماییم که با بی تدبیری، دست روی دست گذاشتن، گرسنه و بیکار نگه داشتن جوانان و مرزنشینان بستر ناامنی را بر کشور، مردم و نظام تحمیل می کنیم! به جای اینکه بودجه بیت المال را صرف امنیت کنید آنرا در توسعه اقتصادی و ساماندهی معیشت مرزنشینان هزینه کنید.
اکنون که بادلی پر و روانی رنجور و سرخورده این سطور را می نویسم نگران و پریشان اینم که نکند پیش از اتمام این نوشته، خبر ناگوار دیگری از نوسود، بانه، سردشت و پیرانشهر مخابره نگردد! محض رضای خدا نگذارید تااین اندازه دچار شکنجه جمعی شویم! بس است...