امام جمعه‌ی جدید اهل سنّت بندرعباس معرفی شد

امام جمعه‌ی جدید اهل سنّت بندرعباس معرفی شد

«شیخ یوسف جمالی» در مراسمی با حضور مسؤولان استان هرمزگان به عنوان امام جمعه‌ی جدید اهل سنّت بندرعباس معرّفی شد.

در مراسم تودیع و معارفه، شیخ سید عبدالباعث امام جمعه‌ی سابق اهل سنّت بندرعباس گفت: در این سال‌ها جز همکاری و همدلی و همراهی چیزی ندیدم و سعی کردم بهترین نوع تعامل با مردم، علمای اهل سنّت و شیعه داشته باشم.

وی افزود: شیخ جمالی شخصیتی بارز و پرورش‌یافته‌ی مکتب عدالت و صداقت است.

شیخ جمالی امام جمعه‌ی جدید اهل سنّت بندرعباس نیز در این مراسم گفت: از زحمات چندین ساله‌ی شیخ قتالی قدردانی می‌کنم و از خدا می‌خواهم که دعای خیر او همواره در همه‌ی مراحل زندگی و کار در این مسؤولیت خطیر، همراه من باشد.

وی افزود: از مردم می‌خواهم برای موفقیت در این مسؤولیت بزرگ، مرا دعا کنند تا بتوانم خدمتگزار خوبی برای مردم باشم..

«شیخ یوسف جمالی» استاد حوزه و دانشگاه متولّد سال ١٣٥٣ در بندرعباس است. وی تحصیلات اولیه‌ی خود را ابتدا در مدارس علوم دینی اهل‌سنّت جنوب ازجمله مدرسه‌ی دینی بندرعباس، مجتمع علوم دینی سلطان العلماء بستک و احمدیه‌ی اوز (لارستان) در رشته‌ی شریعت به پایان رسانید و سپس تحصیلات تکمیلی خود را در دانشکده‌ی الهیات تهران در فقه شافعی ادامه داد.

شیخ یوسف جمالی هم‌اکنون‌ مدرس فقه و اصول فقه و تاریخ معاصر در رشته‌ی دعوت، در مدرسه‌ی علوم دینی اهل‌سنّت و جماعت بندرعباس است. 

گفتنی است شیخ یوسف جمالی ٤٨ ساله، دو دورە عضویت شورای مرکزی جماعت دعوت و اصلاح را در کارنامه‌ی خود دارد. وی همچنین از آبان‌ماه ١٤٠٠ به‌عنوان رییس شورای عالی مدارس اهل سنّت و جماعت جنوب کشور انتخاب شده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح ضمن ابراز مسرّت از انتخاب به‌جا و شایسته‌ی شیخ یوسف جمالی به‌عنوان امام جمعه‌ی اهل سنّت بندرعباس، از درگاه حضرت احدیت، برای ایشان سلامتی و توفیق روزافزون در مسیر خدمت به خلق و عبادت خالق خواستار است. 

امتیاز شما: هیچ میانگین امتیاز: 5 (از 3 رای)