بیانیه روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح پیرامون حاشیه‌های سفر جمعی از علمای اهل سنت ایران به سوریه

بیانیه روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح پیرامون حاشیه‌های سفر جمعی از علمای اهل سنت ایران به سوریه

در پی سفر جمعی از علمای اهل سنت کشورمان به‌منظور شرکت در دوره علمی دوهفته‌ای «معهد شیخ محمد عدنان افیونی»ی دمشق، که به دعوت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی صورت گرفت، حاشیه‌هایی در فضای مجازی مطرح گردید.
با توجه به حضور یکی از علمای عضو جماعت در ترکیب مزبور، روابط عمومی لازم می‌داند موارد زیر را با مخاطبین فهیم و ارجمند در میان بگذارد:

١.  علیرغم ملاحظاتی که به دلایل مختلف، در خصوص کشور محل برگزاری دوره مطرح بود، با عطف توجه به دوره‌های مشابه سال‌های گذشته که در فضای علمی و بدون حاشیه‌ی سیاسی برگزار شده بود، با حضور یکی از اعضای جماعت موافقت شد.
٢.  در خصوص دیدار حاشیه‌ساز روز پایانی دوره، صرف‌نظر از سنخیت و عدم سنخیت چنین دیداری با جمعی از علمای اهل سنت ایران، شرکت‌کنندگان حق داشتند قبل از سفر و یا دست‌کم قبل از دیدار، از ملاقات با فردی در جایگاه بالاترین مقام سیاسی آن کشور مطلع می‌بودند.
٣.  جماعت مراتب اعتراض رسمی خود را نسبت به درج غیرمنتظره‌ی دیدار سیاسی در برنامه یک دوره علمی و در عمل سلب فرصت تصمیم‌گیری از حاضران را اعلام می‌دارد.

روابط عمومی جماعت دعوت و اصلاح

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
شاهو (مهمان)
1400/12/14

بە خوا برا، مایەی شرمساریە.

دەی بە زۆر چوار پەلیان نەبەستوە کە ایلا و بیلا اشێ حتما بێن بۆ ام دیدارە...

بهانەیێ ئەگرم و ناچم...
کاکە اسهالم، سەرم ئێشێ، علائمی کرونام هەس...

بەینێکە بێ دەنگ بوون و بیانیەتان دەر نەکردوو و سووتیتان نەدابوو؛ خۆتان بۆ نەگیرا، بێ تاقەت سووتی دان بوون و ئەم پەنەتانە دا....

2
بدون‌نام (مهمان)
1400/12/15

دەرکەوت کە پەروەردەی دەعوەو ئیسڵاح هاوتەرازە لەگەڵ پەروەردەی سۆفی‌و هیچ جیاوازیەک لە نێوانیاندا نییە، کەواتە گەر جیاوازیەک لە هەڵوێست‌و هەنگاودا نییە، رێبەرایەتی بزاڤێکی بێ واتاو بێ ناوەرۆک بەڕێوە دەبەن‌.

3
هەناسە (مهمان)
1400/12/18

پێم خۆشە دەسکەوتە علمیەکانتان بنووسن؟
لەوێ چ شتێک فێر بوون کە پێشتر نەتانئەزانی؟
لەبواری دینەو ئایینەوە چ فێر بوون لەوێ؟
تا چ ڕادەیک تەقواو پارێزگاریتان زیادی کرد؟

بە ڕەئی خۆتان مردنەکەتان باشتر نەبوو؟

4
مهمان (مهمان)
1400/12/23

حیف و صد حیف. کدام انسان با ایمان جرات می کند به شوخی هم باشد در کنار اسد جنایتکار بنشیند. معلوم است که آن ماموستایان از نظر ایمان خیلی مشکل دارند. سخت به دنیا چسبیده اند.