ششمین صعود فوتبال ایران به جام جهانی

ششمین صعود فوتبال ایران به جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی برابر عراق به عنوان چهاردهمین تیم جهان نام خود را در فهرست تیم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ثبت کرد تا سریعترین صعود در شش دوره را داشته باشد.

به گزارش اصلاحوب، تیم ملی فوتبال ایران در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی از ساعت ۱۸ امروز پنجشنبه در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف تیم ملی عراق رفت که این دیدار با برتری یک بر صفر ایران به پایان رسید تا ملی‌پوشان کشورمان برای ششمین بار به جام جهانی صعود کنند. این سریعترین صعود ایران به جام جهانی است. 

در این دیدار که با حضور ۱۰ هزار تماشاگر برگزار شد و بانوان هم شاهد جدال ملی‌پوشان کشورمان بودند تیم ملی ایران با ترکیب امیر عابدزاده، شجاع خلیل‌زاده، حسین کنعانی زادگان، امید نورافکن، صادق محرمی، سعید عزت اللهی(۸۷ کمال کامیابی نیا)، وحید امیری، علی قلی زاده، سامان قدوس(۷۷ میلاد سرلک)، علیرضا جهانبخش و مهدی طارمی(۲+۹۰ کریم انصاری‌فرد) به میدان رفت.

کریستوفر جیمز از استرالیا قضاوت این دیدار را برعهده داشت.  شجاع خلیل‌زاده از ایران، سعد عبدالامیر و بشار رسن از عراق در این دیدار کارت زرد گرفتند. 

بازی با حملات تیم ملی عراق شروع شد و این تیم با پرس کردن از زمین ایران به دنبال رسیدن به دروازه عابدزاده بود که در چند صحنه هم موفق به این کار شد اما پس از دقایقی سفیدپوشان ایران نبض بازی را در اختیار گرفتند و اجازه ندادند عراقی به حملاتش ادامه دهد.

در دقایق پایانی عراق فشار زیادی وارد کرد تا بتواند بازی را به تساوی بکشاند اما در نهایت این شیرمردان ایران بودند که برتری یک بر صفر را حفظ کردند و توانستند به عنوان چهاردهمین تیم در جام جهانی قطر حاضر شوند. این سریعترین صعود ایران به جام جهانی در شش دوره حضور تیم ملی کشورمان در این رویداد بزرگ است.

صعود افتخارآمیز تیم ملی فوتبال به مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر موجب شادمانی و مسرت شد؛ ملت ایران به شما قهرمانان دلاور خود افتخار می‌کند.

اصلاحوب ضمن تبریک این افتخارآفرینی به مردم کشورمان، مربیان، کادر فنی و بازیکنان تیم ملی فوتبال، امیدوار است جوانان دلاور کشورمان همواره در تمامی عرصه‌ها پیروز و سرافراز باشند.

امتیاز شما: هیچ میانگین امتیاز: 5 (از 1 رای)