دبیرکل جماعت ترور رییس شورای مرکزی جمعیت اصلاح افغانستان را تسلیت گفت

دبیرکل جماعت ترور رییس شورای مرکزی جمعیت اصلاح افغانستان را تسلیت گفت

استاد عبدالرحمن پیرانی دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، ترور دکتر محمد عاطف رییس شورای مرکزی جمعیت اصلاح افغانستان را با صدور پیامی تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

 بسم الله الرّحمن الرّحیم

«يَا أَيَّتُهَا النَّفْسُ الْمُطْمَئِنَّةُ ارْجِعِي إِلَى رَبِّكِ رَاضِيَةً مَرْضِيَّةً فَادْخُلِي فِي عِبَادِي وَادْخُلِي جَنَّتِي»

با نهایت تأسّف و تأثّر و با ایمان به قدر الهى و مشيت ربانى، خبر درگذشت دکتر «محمد عاطف»، رئیس شورای مرکزی جمعیت اصلاح افغانستان را دریافت نمودم.  

شخصيتى ربانی، مجاهدی نستوه  و مصلح كه  ان‌شاءالله از زمره‌ی کسانی باشد که خداوند بزرگ جلّ‌جلاله در شأنشان فرموده است:

 «ٱلَّذِينَ يُبَلِّغُونَ رِسَٰلَٰتِ ٱللَّهِ وَيَخْشَوْنَهُۥ وَلَا يَخْشَوْنَ أَحَدًا إِلَّا ٱللَّهَ ۗ وَكَفَىٰ بِٱللَّهِ حَسِيبًا» (الأحزاب: ٣٩)

بی‌تردید خدمات ارزشمند این اندیشمند گرانقدر که حاصل همّت والا، مجاهدت خستگی‌ناپذیر و دانش فراگیر وانديشه‌ى صلح‌طلبانه‌ی آن فقید سعيد است، به‌عنوان باقیات الصّالحات، روح بلند او را در جوار رحمت بیکران باری‌تعالی از ثواب جاری بهره‌مند خواهد ساخت. 

اینجانب از طرف خود و به نمایندگی از جانب برادران و خواهرانم در جماعت دعوت و اصلاح، این ضایعه‌ را به خانواده‌ی آن مرحوم، اعضا و هواداران جمعيت اصلاح و عموم مردم مسلمان افغانستان تسلیت عرض نموده و برای آن فقید سعید، غفران و رضوان الهی و برای دوستداران و خانواده‌ی مكرّمشان، دوام عافیت، صبر جمیل و اجر جزیل از ایزد متعال مسألت دارم.

عبدالرحمن پیرانی

دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح

١۵ بهمن‌ماه ١٣٩٩