دیدار مسؤول شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت با مسؤولان دفاتر و معاونان در چابهار

دیدار مسؤول شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت با مسؤولان دفاتر و معاونان در چابهار

محمّد انور امیری مسؤول شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت با مسؤولان دفاتر و معاونان در روز پنجشنبه ١٨ آذرماه در چابهار دیدار کرد.

در این دیدار، محمّد انور امیری مسؤول شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت دعوت و اصلاح با اشاره به حدیث حضرت رسول(ص): «قُلُوبُهُمْ علَى قَلْبِ رَجُلٍ واحِدٍ، لا تَبَاغُضَ بيْنَهُمْ ولَا تَحَاسُدَ»(بخاری).

دل‌هایشان دل یك مرد است. هیچ اختلاف و کینه‌ای میانشان وجود ندارد و با یکدیگر همدل‌اند.

وی افزود: سبقت ما از یکدیگر در اطاعت پروردگار و دوستی برادرانه و اخوت باعث تصفیه‌ی قلبی افراد جامعه‌ی اسلامی می‌شود. هر عمل ایمانی و اعتقادی فراز و فرود دارد. فرد موفّق و پیروز کسی است که در اوج، افراط نکند و در فرود سست و بی‌انگیزه نشود.

وی گفت: مدیران و رهبران در فراهم کردن فضای کار، برای اعضا با پیشرفت توانایی‌ها، رشد و توسعه‌ی افق بینش آنان، پیشگام باشند.

آقای امیری در ادامه با پرهیز از اختلاف و مجادله افزود: درگیر شدن در آراء و نظرات متعدّد باعث اختلاف نظر و مجادله، اتلاف وقت و اختلاف دلها می‌شود.

وی عدم تعهّد اخلاقی و جمعی، مسؤولیت‌ناپذیری، باز ایستادن و کنار کشیدن از انجام واجبات الهی، سوء ظن و بدبینی از همدیگر و خود بزرگ‌بینی و تحقیر دیگران، را از آفات مسیر دعوت دانست که باعث سستی در مسیر حرکت می‌شوند.

وی افزود: با توکّل بر خداوند متعال، صبر، تحمل و بردباری و حسن ظنّ قابل درمان است.

در ادامه‌ی این نشست که اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل و مسؤولان دفاتر مؤسسه‌ی خیریه‌ی صابرین نیز حضور داشت؛ گزارشی از فعالیت‌های این مؤسّسه‌ی خیریه، در امور مدرسه‌ساز، راه روستایی، ساخت منزل و کمک به ایتام و زنان بی‌سرپرست به سمع و نظر حضّار رسید. 

در پایان بررسی برگزاری اردوهای فرهنگی و آموزشی و همایش‌ها با توجّه به شرایط کرونایی بحث و بررسی شد.

دیدار مسؤول شعبه‌ی سیستان و بلوچستان جماعت با مسؤولان دفاتر و معاونان در چابهار