در یک نشست مجازی اعلام شد: تقویت خانواده به‌عنوان یک نهاد دینی مورد توجّه ماست- عضو شورای مرکزی جماعت

در یک نشست مجازی اعلام شد: تقویت خانواده به‌عنوان یک نهاد دینی مورد توجّه ماست- عضو شورای مرکزی جماعت

 جلیل بهرامی‌نیا عضو شورای مرکزی در جمع مجازی اعضای جماعت در استان خراسان رضوی گفت: «در مرام‌نامه‌ی جماعت، تقویت خانواده به‌عنوان یک نهاد دینی توجّه شده است.»

این نشست به‌صورت آنلاین بین چند تن از اعضای شورای مرکزی جماعت دعوت و اصلاح با اعضای جماعت خراسان رضوی با حضور مصطفی اربابی، ایران محمدی، جلیل بهرامی‌نیا و محمدعلی آریانژاد در تاریخ ١٧ شهریورماه سال جاری برگزار شد.

 جلیل بهرامی‌نیا عضو شورای مرکزی به اهمّیّت توجّه جماعت به جایگاه خانواده اشاره کرد و گفت: «خداوند تعالی در کتاب مقدس‌اش، در آیات قلیلی به شیوه‌ی حکمرانی و مسائل سیاسی اشاره کرده است؛ درحالی‌که پیرامون موضوع خانواده، از جزئی‌ترین مسائل مانند از شیر گرفتن بچه تا شرایط و ضوابط ازدواج و... آیات بسیاری را نازل کرده است و این حاکی از اهمّیّت این موضوع دارد. فکر اسلامی جماعت و تربیتی که در کلاس‌های ما صورت می‌گیرد؛ ترویج‌دهنده و مهم‌ترین حمایت از تشکیل خانواده است. در مرام‌نامه‌ی جماعت نیز، تقویت خانواده به‌عنوان یک نهاد دینی توجّه شده است. پرورش فکر دینی و آموزش فعّالیّت جمعی در بستر خانواده شکل می‌گیرد.»

وی در ادامه به ضرورت فعّالیّت کار جمعی و دعوی بر محوریت ذکر و تسبیح و اهتمام به ادای وظایف الهی، تأکید کرد و گفت: همراهی اعضا در جماعت دعوت و اصلاح نه همراهی سیاسی، اقتصادی و خویشاوندی بلکه نوعی همراهی قلبی است که اساس آن قرآنی، دینی و اسلامی است. وی افزود: «این با هم بودن‌ها اگر ما را به خدا نزدیک‌تر نکند، دچار یک بازی دنیایی شده‌ایم؛ اگرچه قالبش دینی باشد.»

وی ادامه داد: «این تربیت دینی برخاسته از سرشت «رحمة للعالمین» دین خاتم، ایجاب می‌کند شفقت، خدمت و عدالت را برای نوع انسان بخواهیم و آن را محدود به هویّت یا جمع خاصّی نکنیم. اعضای جماعت باید به فکر گسترانیدن دایره‌ی خدمات خود به کلّ جامعه باشند.»

«محمّدعلی آریانژاد» مسؤول نظارت جماعت به قدر و ارزش بالقوّه‌ی فضای مجازی اشاره کرد و گفت: «فضای کرونایی زمینه‌ساز شد تا شاهد گسترش فعّالیّت‌ها در فضای مناسب مجازی پس از کنگره‌ی پنجم جماعت در آبان ماه گذشته باشیم.»

«ایران محمّدی» دیگر عضو شورای مرکزی نیز احترام جماعت به اعضای خود را از اولویت‌ها دانست و گفت: «جماعت و اعضا قابل تفکیک از یکدیگر نیستند و اختلاف‌نظرهای اعضا محترم شمرده می‌شوند.»

در ادامه اعضای شورای مرکزی و مسؤول نظارت جماعت به پرسش‌های اعضای شعبه خراسان رضوی پیرامون مسائل جاری جماعت پاسخ دادند.