یکی از اعضای فعّال جماعت در چابهار دار فانی را وداع گفت

یکی از اعضای فعّال جماعت در چابهار دار فانی را وداع گفت

مهندس مهراب امراء از اعضای جماعت دعوت و اصلاح و رئیس دانشکده‌ی فنّی و حرفه‌ای چابهار امروز دار فانی را وداع گفت.


 بنا به گزارش اصلاحوب، مهندس امراء متولد ١٣٥۴در شهرستان سراوان دارای مدرک مهندسی سیالات از دانشگاه زاهدان و فوق لیسانس IT از دانشگاه تهران بود.

وی یکی از جوانان فعّال در امور مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و هنری در سطح استان بود. 

از جمله فعالیت‌های وی به مدیریت پروژه‌ی ترجمه‌ی قرآن مجید به زبان بلوچی، تٲسیس دانشکده‌ی فنی و حرفه‌ای سراوان در سال١٣٩٣، تٲسیس مؤسسات مردم‌نهاد «نوکین زند» و «اندیشه‌ی سبز» برای کمک به خانواده‌های بدسرپرست، عضویت در هیٲت مدیره‌ی مؤسّسه‌ی صابرین و رئیس مرکز فنّی و حرفه‌ای چابهار و فعّالیت در زمینه‌ی شعر و ادبیات بلوچی اشاره کرد. وی دارای دیوان شعر به زبان بلوچی است.

 

جماعت دعوت و اصلاح شعبه‌ی  سیستان و بلوچستان در پی در گذشت مهندس امراء از اعضای این تشکّل مدنی ایرانیان اهل سنّت، پیام تسلیتی به شرح زیر صادر کرد:


بسم‌الله الرّحمن الرّحیم


«وَلَنَبْلُوَنَّكُم بِشَيْءٍ مِّنَ الْخَوْفِ وَالْجُوعِ وَنَقْصٍ مِّنَ الْأَمْوَالِ وَالْأَنفُسِ وَالثَّمَرَاتِ ۗ وَبَشِّرِ الصَّابِرِينَ

الَّذِينَ إِذَا أَصَابَتْهُم مُّصِيبَةٌ قَالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ»


خبر درگذشت «مهندس مهراب امراء» مایه‌ی اندوه و تٲلّم است. 

این انسان وارسته و فرهنگ‌دوست تمام عمر خود را صرف ترویج فرهنگ دینی و اسلامی در کنار غنی‌سازی فرهنگ و زبان بلوچی و همچنین دغدغه‌مندی برای محرومیت‌زدایی و اشتغال برای جوانان با تٲسیس سمن‌ها و فعال کردن دانشکده‌های فنّی و حرفه‌ای صرف نمود. 


جماعت دعوت و اصلاح مصیبت وارده را به اعضا و هواداران جماعت، مردم شریف و فرهنگ‌دوست استان سیستان و بلوچستان و بویژه خانواده‌ی معزّز ایشان، تسلیت عرض نموده، از خداوند متعال برای آن مرحوم مغفرت و علوّ درجات و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسٲلت می‌دارد.

بدون امتیاز