دکتر یوسف قرضاوی در پیام خداحافظی با امّت: به گمانم به روزهای واپسین عمرم رسیده‌ام

ترجمه: 
اصلاحوب
دکتر یوسف قرضاوی در پیام خداحافظی با امّت: به گمانم به روزهای واپسین عمرم رسیده‌ام

دکتر یوسف قرضاوی تأکید کرد امّت اسلام بدون این دین و بدون عمل به شعائر آن و گسترش دعوت در سراسر جهان حیات واقعی ندارد. از خدا می‌خواهم همه‌ی ما را در راستای محبّت و طاعت و عمل به اوامر دین و بزرگداشت کتاب و سنّت توفیق دهد. 

شیخ قرضاوی در پیامی صوتی خطاب به دکتر احمد ریسونی رئیس اتّحادیّه‌ی جهانی علمای مسلمان اظهار داشت: از خدا می‌خواهم زبان ما را در تصدیق او و در امر دعوت دین راست بدارد. به همه‌ی ما توفیق عمل به این دین عظیم ارزانی دارد و از حاملان شایسته‌ی آن قرار دهد تا در شعار و عمل پاسدار دین و دعوتگر آن باشیم و دنیا را در راستای حمل امانت دین با خود و با نسل‌های پس از خود همراه کنیم که در دنیا گوهری بهتر از این دین وجود ندارد. 

شیخ قرضاوی افزود: خدای متعال درباره‌ی امّت اسلام فرموده است: 

« وَكَذَٰلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِّتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ وَيَكُونَ الرَّسُولُ عَلَيْكُمْ شَهِيدًا»

و بدين گونه شما را امّتى ميانه قرار داديم، تا بر مردم گواه باشيد؛ و پيامبر بر شما گواه باشد. 

وی خطاب به دکتر ریسونی فرمود: جناب دکتر ریسونی به خاطر توجّهی که به بنده دارید و از این که همواره جویای حالم هستید از شما سپاسگزارم. دعای همیشگی‌ام این است که در حمل این دین با شما و همه‌ی مسلمانان جهان همراه و همگام باشم و از خدا می‌خواهم شما همانی باشید که من از شما می‌دانم. همه‌ی مسلمانان حاملان این دین هستند؛ دینی که خداوند برای جهانیان پسندیده است تا مرد و زن و پیر و جوان و سفید و سیاه از جا ی جای این کره‌ی خاکی پرچمش را بر دوش بکشند. در روزهای واپسین عمرم از شما بسی سپاسگزارم و دعا می‌کنم خداوند راه هدایت را به ما نشان دهد و ما را اهل و شایسته‌ی حمل این پرچم بزرگ پرچم محمّد و پرچم قرآن و پرچم همه‌ی پیامبران و اصحاب و یاران‌شان قرار دهد و تا روزی که خداوند زمین و زمان را به ارث می‌برد پاسدار آن باشیم. جناب دکتر از شما سپاسگزارم و خدمت فرزندان و برادران و خواهران و تمام کسانی که با شما همراه هستند عرض سلام و تحیت دارم. 

سلام و درودم را به همه برسان؛ من برای همه‌ی آنان دعاگو هستم از خدا می‌خواهم گره از کارشان بگشاید و از این مصیبتی که تمام جهان و مسلمانان را فرا گرفته است نجات دهد. همگان را شفا دهد و در پناه خود محفوظ بدارد. راه حقّ را پیش پایشان قرار دهد تا به آن عمل و به سوی آن دعوت کنند که او شنوا و نزدیک است. 

در پایان می‌گویم: چقدر دوست داشتم در کنار شما می‌نشستم و به سخنان‌تان گوش می‌دادم و احساسات خود را با شما در میان می‌نهادم. سلام و درودم را به برادرانم برسانید؛ به مسلمانان سراسر دنیا در مشرق و مغرب و شمال و جنوب و تمام کسانی که از شما می‌شنوند و پس از ما با آنان سخن خواهید گفت و پرچم دین را به یاری خدا برخواهید داشت ابلاغ کنید. آرزومند روزی هستم که با همه‌ی شما دیدار کنم. امیدوارم در حالی با خدا ملاقات کنیم که رسالتش را انجام و امانتش را ابلاغ و دَین خود نسبت به امّت  را ادا داده باشیم. امّت اسلام به یاری خدا زنده و پاینده است و پیام خیر و نیکی و علم و رحمت را به جهانیان خواهد رساند. 

وقل آمنت بالله والحمد لله رب العالمين... بگو ایمان آوردم و سپاس بیکران پروردگار جهانیان را. از خدا می‌خواهم شما را در پناه خود محافظت فرماید. 

پروردگارا، گناهان ما و زياده‌روى ما، در كارمان را بر ما ببخش، و گام‌هاى ما را استوار دار، و ما را بر گروه كافران يارى ده. السلام علیکم ورحمة الله.

بدون امتیاز