فراخوان جماعت دعوت و اصلاح نسبت به اتّخاذ تمهیدات لازم جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا

فراخوان جماعت دعوت و اصلاح نسبت به اتّخاذ تمهیدات لازم جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا

مدیریت اداری مالی جماعت دعوت و اصلاح طیّ نامه‌ای از اعضا و هواداران این تشکّل مدنی خواست با اتّخاذ تمهیدات لازم به مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدام کنند.

بنا به گزارش اصلاحوب در نامه‌ای که به معاونان مرکزی، مدیران محترم اداری مالی تمامی شعب، مسؤولان نهادهای مرکزی و مدیریت دفتر مرکزی جماعت دعوت و اصلاح ارسال شده آمده است:

با احترام نظر به شیوع روزافزون ویروس جدید کرونا و جدی بودن مخاطرات احتمالی آن، به منظور جلوگیری از انتشار ویروس و کاهش میزان ابتلای شهروندان گرامی و به‌ویژه اعضا و هواداران ارجمند جماعت، موارد زیر را به اطلاع می‌رساند:

-تمامی کلاس‌های تربیتی، نشست‌ها و جلسات اداری، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و سایر مواردی که مستلزم تجمّع و مراجعه حضوری هستند، تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌باشند؛ در موارد ضروری استفاده از ظرفیت فضای مجازی پیشنهاد می‌گردد. همچنین در صورت عدم امکان لغو جلسات، حدّاکثر دقّت در رعایت نکات ایمنی و بهداشتی فردی و اجتماعی، ضروری است.

-پیشنهاد می‌گردد تا جایی که امکان دارد از حضور در مهمانی‌ها، تجمّع‌ها، حضور در اماکن با شلوغی زیاد، استفاده از مترو و اتوبوس شهری در ساعات شلوغی، به‌ویژه در شهرهایی که میزان شیوع ویروس و تعداد افراد مبتلا و یا مشکوک به ابتلا بالاست، پرهیز شود.

-رعایت موازین بهداشت فردی و جمعی، انجام توصیه‌های بهداشتی صادرشده از سوی مراجع و منابع معتبر، ازجمله شست‌وشوی مکرّر دست‌ها، پرهیز از لمس مکرّر نواحی حسّاس صورت (دهان، بینی، گوش‌ها و چشم‌ها) و نیز خودداری از ارتباطات حضوری غیرضروری، بی‌تردید در کاهش میزان شیوع ویروس و احتمال ابتلای افراد، مؤثّر خواهد بود.

-توجّه بیش از حدّ به اخبار و داده‌های غیرموثّق، از قبیل هشدارها و گزارش‌های آماری مربوط به میزان ابتلا و قربانیان و روش‌های پیشنهادی کنترل و درمان، که سرتاسر فضای مجازی و به تبع آن، ذهن و روان همه‌ی ما را فرا گرفته، نتیجه‌ای جز افزایش فشار روانی و تشدید استرس و اضطراب ندارد و این‌ها خود از مهم‌ترین عوامل تضعیف سیستم ایمنی بدن (به عنوان مهم‌ترین سد دفاعی در برابر ویروس کرونا) می‌باشند؛ لذا خواهشمند است ضمن حفظ خونسردی و تلاش برای ایجاد فضای روانی آرام در میان اعضای خانواده، خویشاوندان و جامعه، در کاهش استرس، اضطراب و فشارهای روانی، کمک‌کننده باشید.

بنا بر آنچه گفته شد لازم است اطلاع‌رسانی مقتضی در خصوص مفاد نامه به عموم اعضا و هواداران جماعت صورت گیرد.