دیدار دبیرکلّ جماعت با دبیر مجمع تقریب مذاهب در مسجد صادقیه

دیدار دبیرکلّ جماعت با دبیر مجمع تقریب مذاهب در مسجد صادقیه

دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی روز جمعه ٢٥ بهمن ماه جاری با حضور در مسجد صادقیه با استاد عبدالرحمن پیرانی دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح دیدار کرد.

در این نشست استاد پیرانی در ابتدا ضمن معرفی جماعت اظهار داشت: جماعت دعوت و اصلاح تشکلی است مدنی، معتدل و مستقل که در چارچوب اندیشه‌ی اسلامی و به منظور ترویج معنویت و فضایل اخلاقی، در استان‌هایی که اهل‌سنت حضور قابل توجهی دارد، فعالیت می‌کند.

دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح در ادامه گفت: جماعت بر رواداری و دگرپذیری و عبور از فرقه‌گرایی و تعصب‌ورزی تأکید می‌ورزد و بر این باور است که اولاً تنوع قومی، دینی و مذهبی، فرصت است نه تهدید؛ و ثانیاً میزان مدنیت هر فرد و یا جمعی به اندازه‌ای است که برای حقوق و حدود دیگران احترام قائل باشد. وی هم‌چنین افزود: ما تنوّع را وسیله‌ای برای بنای پل ارتباط می‌دانیم نه ساختن دیوار بی‌اعتمادی.

حجةالاسلام دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در مسجد صادقیه، از نقشه‌ی راه مجمع برای ۵ سال آینده به عنوان معماری جدید وحدت خبر داد و گفت: طرح جدیدی برای وحدت بین مذاهب اسلامی تهیه شده است که به زودی رونمایی می‌شود.

وی افزود: ما اکنون از نعمت امنیت در داخل کشور برخوردار هستیم ولی همزمان باید برای رفاه نیز شاخص‌های بهره‌مندی ارتقا داده شوند و باید دید فاصله چقدر است و سپس در جهت رفع کاستی‌ها و نابرابری‌ها تلاش کرد.