دبیرکل اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان قتل معلم فرانسوی را اقدامی جنایتکارانه خواند

ترجمه: 
اصلاحوب
دبیرکل اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان قتل معلم فرانسوی را اقدامی جنایتکارانه خواند

دبیرکل اتّحادیه جهانی علمای مسلمان ضمن محکوم کردن قتل یک معلم فرانسوی توسط شهروند مسلمان چچنی‌تبار مقیم فرانسه، این اقدام را نتیجه اظهارات غیرمسؤولانه و ضداسلامی مقامات بلندپایه فرانسه دانست.

 دکتر علی محی‌الدین قره‌داغی ضمن محکوم کردن قتل معلم فرانسوی که یکی از کاریکاتورهای موهن علیه پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلّم را در کلاس درس نشان داده بود، خاطرنشان کرد: شخصی که مرتکب قتل این معلم فرانسوی شده اقدامی جنایتکارانه انجام داده است. شکی نیست که چنین اقداماتی قبل از هر چیز دستاویزی برای فرصت‌طلبان و اسلام‌ستیزان قرار می‌گیرند.

دبیرکل اتحادیه جهانی علمای مسلمان این جنایت را نتیجه تلاش‌هایی دانست که در راستای تخریب وجهه‌ی اسلام صورت می‌گیرد و اظهارات رئیس‌جمهور فرانسه در واکنش به قتل این معلم را نیز محکوم کرده و گفت: رئیس‌جمهور فرانسه در واکنش به این حادثه، قتل معلم فرانسوی را «حمله‌ای تروریستی اسلامگرایانه» توصیف می‌کند و بر ارتباط دین اسلام با «تروریسم» اصرار می‌ورزد.

دکتر قره‌داغی خاطرنشان کرد: اهانت به پیامبر اکرم صلی‌الله‌علیه‌وسلّم که «رحمة للعالمین» است، هرگز در راستای «آزادی بیان» نیست، بلکه اهانت به تمام مسلمانان و بیانگر حس نژادپرستانه و استکباری اهانت‌کنندگان است . 

وی در ادامه تصریح کرد: در واقع این اظهارات غیرمسؤولانه ضداسلامی مقامات بلندپایه داخل و خارج فرانسه است که منجر به جنایاتی ازجمله قتل این معلم می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه «تروریسم هیچ ارتباطی با دین ندارد» و «اسلام دین رحمت و رعایت حقوق بشر و احترام به دیگران است»، خواستار تدوین قانونی جهانی مبنی بر «جرم‌انگاری اهانت به ادیان و مقدسات دینی» شد.

بدون امتیاز