مدیرکلّ صدا و سیمای مرکز کردستان از علما و مردم کردستان عذرخواهی کرد

مدیرکلّ صدا و سیمای مرکز کردستان از علما و مردم کردستان عذرخواهی کرد

مدیرکلّ صدا و سیمای مرکز کردستان از علما و مردم استان به دنبال پخش پاره‌ای از یک برنامه‌ی تلویزیونی از شبکه‌ی کُرد عذرخواهی کرد.

بنا به گزارش اصلاحوب، جعفر عبدالملکی «مدیرکلّ صدا و سیمای مرکز کردستان» از علما و مردم استان در پی پخش پاره‌ای از یک برنامه‌ی تلویزیونی از این شبکه که سبب رنجش خاطر ایرانیان اهل سنّت شده بود، در بیانیه‌ای رسماً عذرخواهی کرد.

متن پیام عبدالملکی به شرح زیر است:

«مردم شریف و شهیدپرور استان فرهنگی کردستان، علما؛ ماموستایان بزرگوار

سلامٌ علیکم

بی‌شک امروز بیش از هر دورانی نیازمند ندای آسمانی قرآن کریم هستیم که: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا»

           دشمنان اصل و اساس شریعت محمدی (ص) همیشه در پی ایجاد فتنه و اختلاف میان مسلمانان بوده و هستند و امروز برخی اقدامات تفرقه افکنانه در فضای مجازی بستر این آتش افروزی را بیشتر فراهم نموده است. متأسّفانه در پخش زنده‌ی مراسم ایّام سوگواری حضرت اباعبدالله حسین (ع) از شبکه‌ی کردستان در چند ثانیه مطلبی پخش گردید که قلوب متدینین را جریحه‌دار نمود. 

           اینجانب علاوه بر برخورد با عاملان، این سهل‌انگاری از همان ابتدا اراده به عذرخواهی از مردم نجیب کردستان داشتم امّا با توجّه به بستری شدن بنده در بیمارستان به دلیل بیماری کرونا و همچنین جهت جلوگیری از عمومی شدن این اشتباه مطلبی بیان نشد. امّا امروز که تفرقه‌افکنان و گردانندگان برخی از کانالها در شبکه‌های مجازی باعث نشر این خطا شده‌اند و متأسّفانه به تحریک احساسات مردم متدین می‌پردازند بر خود لازم می‌دانم که از مردم متدیّن و سلحشور استان و علمای دلسوز به جهت خطای پیش‌آمده عذرخواهی نمایم و امیدوارم شما سروران معظّم خطای پیش‌آمده در مجموعه‌ی تحت امر اینجانب را به احترام زحمات شبانه‌روزی همکاران خستگی‌ناپذیر در نشر دین و فرهنگ مورد اغماض قرار دهید و مثل همیشه توطئه‌های دشمنان کشور عزیز اسلامی و دیانت مصطفوی را ناکام گذارید.

والسّلام علیکم وعلی عباد الله الصّالحین 

جعفر عبدالملکی 

مدیرکلّ

بدون امتیاز