حمیرا حمیدی مسؤول هیأت اجرایی جدید جماعت در استان تهران شد

حمیرا حمیدی

با حضور دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح و مسؤول هیأت اجرایی مرکزی مراسم تکریم و معارفه‌ی مسؤول هیأت اجرایی استان تهران امروز سه‌شنبه ۲۴دی‌ماه جاری برگزار شد.

عبدالرحمن پیرانی دبیرکل جماعت، به اهمیت و نقش پررنگ اعضای جماعت در استان تهران اشاره کرد و گفت: «مهم‌ترین وظیفه‌ای که بر عهده اعضای جماعت ما هست برپایی و رفتار مبتنی بر قسط است. جماعت ما بر رواداری، حقوق شهروندی، خشونت‌پرهیزی و... تأکید دارد و این امور را در قالب خدمات اجتماعی به جامعه ارائه می‌کند. این مفاهیم فراتر از هر دین و مذهبی است.»
استاد پیرانی ادامه داد: «ما از تعصبات قومی و مذهبی گذر کرده‌ایم. این از تمایزات جماعت است و بدان افتخار می‌کنیم. هراندازه انسان حقوق و حدود دیگران را رعایت کند بیشتر به مدنیت رسیده است.»

جمال اسماعیلی با اشاره به این‌که جماعت نگاه جنسیتی در مدیریت و واگذاری مسؤولیت‌ها و فعالیت‌ها نداشته است گفت: «نگاه جماعت به زن در پرتو «مَنْ عَمِلَ صَالِحًا مِّن ذَكَرٍ أَوْ أُنثىَ‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْيِيَنَّهُ حَيَوةً طَيِّبَةً وَ لَنَجْزِيَنَّهُمْ أَجْرَهُم بِأَحْسَنِ مَا كَانُواْ يَعْمَلُون‏» و نیز در پرتو سیره‌ی پیامبر و صحابه‌ی کرام داشتن مریم‌ها، آسیه‌ها و خدیجه‌ها در خانواده و در تجارت و حضور اجتماعی و ام المؤمنین عایشه و ملکه سبا در صحنه‌ی سیاست و مدیریت -رضی الله عنهن- شکل گرفته است.»
اسماعیلی ادامه داد: «زنان با ویژگی‌هایی چون مسؤولیت‌پذیری بیشتر، احساسات، عواطف و ارتباط قوی، نظم و دقت بالاتر، علایق دینی و زیبایی‌شناختی بیشتر، پرهیز از خشونت و تمایل به صلح و آرامش که از مقدمات ضروری هر تغییر و تحولی است، امروزه بیش از مردان می‌توانند نقش داشته باشند.»

در ادامه از آقای حامد پرهیزکار به‌پاس زحماتشان طی چهار سال گذشته در استان تهران تقدیر به عمل آمد و خانم حمیرا حمیدی به‌عنوان مسؤول جدید هیأت اجرایی استان تهران معرفی گردید.
گفتنی است خانم حمیرا حمیدی در دوره پیشین معاون بانوان جماعت را بر عهده داشت.

حامد پرهیزکار
تودیع و معارفه هیأت اجرایی استان تهران