پیام تبریک دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح به‌مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان ۱٤٤۰

پیام تبریک دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح به‌مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان ۱٤٤۰
استاد عبدالرحمن پیرانی دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح با صدور پیامی، عید سعید قربان را تبریک و شادباش گفت.
متن پیام به شرح زیر است:
بسم‌ الله‌الرّحمن الرّحیم
«وَإِذْ بَوَّأْنَا لِإِبْرَاهِيمَ مَكَانَ الْبَيْتِ أَن لَّا تُشْرِكْ بِي شَيْئًا وَطَهِّرْ بَيْتِيَ لِلطَّائِفِينَ وَالْقَائِمِينَ وَالرُّكَّعِ السُّجُودِ * وَأَذِّن فِي النَّاسِ بِالْحَجِّ يَأْتُوكَ رِجَالًا وَعَلَى كُلِّ ضَامِرٍ يَأْتِينَ مِن كُلِّ فَجٍّ عَمِيقٍ * لِّيَشْهَدُوا مَنَافِعَ لَهُمْ وَيَذْكُرُوا اسْمَ اللَّهِ فِي أَيَّامٍ مَّعْلُومَاتٍ...»(سوره حج)
«و چنین بود که برای ابراهیم جایگاه خانه کعبه را معین کردیم [و گفتیم‌] که برای من هیچ‌گونه شریک میاور و خانه‌ام را برای غریبان و مقیمان و نمازگزاران پاکیزه بدار (۲۶) و در میان مردم برای حج ندا در ده که پیاده و سوار بر هر شتر لاغری -که از هر راه دوری می‌آیندرو به سوی تو آورند (۲۷) تا در منافعی که برای آنان هست حضور داشته باشند، و نام خداوند را در روزهای معین بر چارپایان زبان بسته‌ای که روزیشان داده‌ایم، ببرند [و قربانی کنند].»
عید قربان، یادنامه‌ی ابراهیم است که ترجمان ایمانی شورمند و الگویی اعلا برای یک زندگی مسلمانانه و توحیدی معطوف به خیرخواهی و دلسوزی برای بندگان خدا به شمار می‌رود. عید قربان، موسم ارزیابی میزان اخلاص در عمل و تطبیق باورها است. فرخنده و خجسته است چرا که ما را دوباره به مبدأ فکری خود پیوند می‌دهد. فرصت مبارکی در اختیار ما می‌نهد تا در آیین ابراهیمی که موظف به تبعیت از آن شده‌ایم، تأملی دوباره کنیم و عهد ایمان و پیمان اخوت و برادری را تازه سازیم.
 
عید قربان، روز پیروزی و سربلندی ابراهیم و اسماعیل در آزمون دشوار پروردگارشان است. روز یادآوری به ملت‌های مسلمان و انسان‌های آزاده  که در عرصه حیات دنیوی چه ظرفیت‌های ارزشمند و فرصت‌های گرانقدری برای تعالی جان و صفابخشی روح خویش در اختیار دارند و عید قربان مبارک است چرا که در کنگره‌ی عظیم و بی‌مانند حج، همه‌ی تمایزهای قراردادی به یکسو می‌روند و حجاج مسلمان برابری نوع بشر و پیوند برادری را از نو تمرین کنند و در معرض دید و نگاه جهانیان قرار دهند.
اینجانب به مناسبت فرارسیدن این فرخنده عید، مراتب تبریک و تهنیت خود را حضور یکایک برادران و خواهرانم در جماعت دعوت و اصلاح و نیز عموم هم‌میهنان گرامی عرض می‌نمایم و از درگاه خداوند قادر متعال مسألت دارم که به ما توفیق دهد زندگی خود را بر اساس آیین حنیف ابراهیمی سامان بخشیم و با یادکرد آن شور وصف‌ناپذیری که در سرزمین وحی برپاست، پیوند برادری و برابری را بیش از پیش پاس بداریم. 
والحمد لله اوّلاً و آخراً
عبدالرحمن پیرانی
دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح