پیام دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح به‌مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ١٤٤٠

بسم الله الرّحمن الرّحیم

 «وَتَزَوَّدُوا فإنَّ خَيْرَ الزَّاد التَّقْوَى»(البقرة: ١٩٧)

و براى خود توشه برگيريد كه در حقيقت بهترين توشه پرهيزگارى است.

خداوند بزرگ را شاکریم که بار دیگر به ضیافت معنوی رمضان دعوت می‌شویم. به میهمانی پُر خیر و فیض الهی که اگر قدردان این فرصت گرانبها باشیم می‌تواند دل‌هایمان را از نور خدا سرشار کند و بر توشه‌ی دنیا و آخرت خود بیفزاییم.

آغاز ماه پربرکت رمضان را به برادران و خواهرانم در جماعت دعوت و اصلاح و سایر هموطنان تبریک عرض می‌نمایم. اینک فرصتی فرخنده پیش‌روی ماست تا جانمان را از در چشمه‌سارهای پارسایی و ایمان شست‌وشو دهیم و زاد و توشه‌ای برای فردای‌مان فراهم ببینیم. از پروردگار رحمان و رحیم استدعا دارم تا به ما توفیق عطا کند با دلی بیدار و شکیبا و امیدوار، در روزها و شب‌های این ماه مبارک بکوشیم و ارتباط خود را با او تقویت کنیم.

غایت روزه‌‌داری تمرین پارسایی، کفّ نفس و اصلاح اخلاق و معنویت است. چنانکه در حدیث شریف آمده است:

«مَنْ لَمْ يَدَعْ قَوْلَ الزُّورِ وَالْعَمَلَ بِهِ فَلَيْسَ لِلَّهِ حَاجَةٌ فِي أَنْ يَدَعَ طَعَامَهُ وَشَرَابَهُ». آنکه از سخن باطل و دروغ و عمل به آن کناره نگیرد، خداوند نیازی به کناره‌گیری او از خوراک و آب ندارد.

بهبود پایه‌های اخلاق از مهم‌ترین رسالت‌های پیامبران الهی است و همگان باید بکوشیم با انجام خالصانه واجبات دینی خود را هر چه بیشتر به فضایل اخلاق، پاکی و راستی بیاراییم.

برادرانه به همه‌ی همراهان توصیه می‌کنم که از این ضیافت الهی در جهت همدلی بیشتر، غمگساری و تکافل اجتماعی بهره بگیرند و در شرایط دشوار اقتصادی و معیشتی کنونی، هرچه بیشتر به تعاون در برّ و تقوا و تواصی به حق و مرحمت، اهتمام ورزند.

امیدوارم در کنار هم و با تقویت اخوّت دینی و انسانی و آکندن جان از ایمان و پارسایی، از دشواری‌های پیش‌رو به سلامت عبور کنیم.

ومن الله التّوفیق وعلیه التّکلان

عبدالرّحمن پیرانی

دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح