برای نمازگزارانی که در خون غلتیدند

برای نمازگزارانی که در خون غلتیدند

پنجاه نفر شهید و ٢٠ نفر زخمی، از مسلمانان نمازگزار نیوزلندی. تروریستها بر سلاح‌های مرگبارشان اسامی فرماندهان مسیحی را که در قرن‌های گذشته به خاک مسلمانان هجوم برده و مسلمانان بیشتری را کشته بودند، نوشته‌اند. این تروریستها با این کارشان نمی‌دانستند  افتخار تاریخی مسلمانان را زنده می‌کنند. در طول ١٤٠٠ سال تاریخ اسلام، کمتر شهر امپراتوریهای قدرتمند اسلامی بوده که دارای یک محلّه‌ی مسیحی یا یهودی‌نشین نبوده باشند. آنها در محلات خود کاملاً آزاد بودند. کلیسا و کنیسه داشتند. از گوشت خوک و مشروبات الکلی استفاده می‌کردند. برای تعمیر و نگهداری معابدشان از بیت‌المال بودجه‌ی اختصاصی داشتند؛ امّا تا یکصد سال پیش هیچ شهر اروپایی و مسیحی‌نشین وجود نداشته است که تحمّل داشتن یک خانوار مسلمان را کرده باشد؛ حتّی وقتی اسپانیا را اشغال کردند، همه‌ی  مسلمانان را مجبور به تغییر دین کرده یا از دم تیغ گذراندند. تمامی مساجد را نابود کردند. 

همزیستی و مدارا، باور و تاریخ ما است. تبهکاری چند تروریست تحت هر عنوانی، داعشی یا انجیلی یا آخرالزمانی توراتی، ما را در باور ترحّم و صلح خواهیمان متزلزل نخواهد کرد. ما به کرامت انسان و محترم بودن تمام مخلوقات هستی ایمان داریم. ما تجربه‌ی مغول و تاتار و صلیبیون و استعمارگری را از سر گذرانده‌ایم. 

 ضمن درک و آمادگی برای پاسخگویی به هر تجاوز و زورگویی و ترور و توطئه‌ای، آغوش مسلمان برای تسامح و مدارا و صلح و همزیستی، همانند ١٤٠٠ سال گذشته بر هر غیر مسلمانی باز است. 

مسلمانان اسامی بزرگانشان را نه بر تفنگ و خشاب، بل بر کتابها و قلبها و نامگذاری فرزندانشان جاویدان کرده‌اند.

بدون امتیاز

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/25

درود
چه برداشت زیبایی... با وجود ایجاز دلنشین بود.
جزاکم الله خیرا جزاء