دیدار هیأتی از جماعت دعوت و اصلاح با معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

دیدار هیأتی از جماعت دعوت و اصلاح با معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

هیأتی از جماعت دعوت و اصلاح روز چهارشنبه ٢٢اسفندماه با خانم دکتر ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با موضوع چالش‌های زنان اهل سنّت و راهکارهای آن، دیدار کرد.

بنا به گزارش اصلاحوب، در این دیدار جمال اسماعیلی «مسؤول روابط عمومی جماعت» ابراز داشت: «جامعه اکنون با مشکلات عدیده‌ای که عموم شهروندان را در بر می گیرد دست و پنجه نرم می‌کند. در این بین، اهل سنّت دارای مسایل ویژه‌ای است که می‌طلبد به صورت جدّی‌تر مورد توجه دستگاه‌های سیاسی و سایر نهادهای مرتبط با قبول این پیش‌فرض که شهروندان اهل سنّت  از حقوق و تکالیف برابر با عموم شهروندان شیعی برخوردار هستند، قرار گیرد.» 

اسماعیلی افزود: در دو دولت اخیر، صدور بیانیه‌ی اقوام و مذاهب و تعیین دستیاری ویژه‌ی رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، دو اقدام نمادین مثبتی در راستای تقویت امید اهل سنّت بودند ولی متأسفانه اقدامات عملی صورت گرفته در این دوره علیرغم اهمّیّت ویژه‌ای آن‌ها، در حدّ مطلوب نبود و جامعه‌ی اهل سنّت انتظار بیشتری از دولت آقای روحانی داشته و دارند. وی اضافه کرد: «حضور و مشارکت دادن اهل سنت که حدود ٢۵ درصد جمعیت کشورمان را تشکیل می‌دهند، در مراکز مهمّ تصمیم‌گیری و اجرایی، پویایی، دلگرمی و امید اهل سنّت را  بیشتر کرده و می‌تواند بیش از پیش به تقویت همگرایی بینجامد و از پتانسیل این بخش از جمعیت کشور به نفع رشد و توسعه‌ی همه‌جانبه بهره گرفته شود.»

در این دیدار خانم دکتر معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، ضمن اشاره به برخی فعّالیّتهای معاونت ازجمله اجرای طرح تاب‌آوری اجتماعی، طرح گفت‌وگوی ملّی خانواده با محوریت تقویت مهارت‌های ارتباطی بین اعضای خانواده و گفت‌وگوی بین نسلی، اهل سنّت را عامل مؤثّر پیروزی انقلاب اسلامی و دوام و قوام آن دانست و گفت: حضور اهل سنّت یکی از دلایل پیروزی انقلاب اسلامی بوده و عامل دوام و قوام آن هم محسوب می‌شود و به این امر افتخار می‌کنیم.

در این نشست، خانم حمیرا حمیدی، «معاون بانوان جماعت دعوت و اصلاح» در سخنانی ابراز داشت: كشور ما رنگین كمانی از اقوام مختلف است و این نقطه‌ قوّت و فرصتی بسیار مناسب است. خانم حمیدی از وجود مشكلات اقتصادی و كارهای سخت مثل كولبری كه پاره‌ای از زنان در شهرهای مرزنشین با آن دست به گریبان‌اند نیز سخن گفت.

وی در پایان، برای حلّ مسائل و رفع مشکلات موجود، ایجاد حسّ همدلی و همراهی، برگزاری جلسات مجازی آنلاین، ایجاد شرایط مناسب برای كارآفرینی، راه‌اندازی اتاق فكر در مناطق مختلف، ایجاد كاروان‌های سلامت و آموزش سلامت روانی و جسمی به زنان و حمایت از زنان در برابر خشونت و آسیب‌های اجتماعی را به عنوان راهکار مطرح نمود.

دیدار هیأتی از جماعت دعوت و اصلاح با معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده
دیدار هیأتی از جماعت دعوت و اصلاح با معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
بدون‌نام
1397/12/24

سعی‌تان مشکور. امیدوارم با تعامل سازندە و گفت‌وگوی روشمند بتوان به حداقل‌های مطالبات انباشته‌شده دست پیدا کنیم. مایلم از آقای اسماعیلی و همراهانشان تشکر کنم. اهل سنت باید در صحنه باشد و نجیبانە از حقوق خویش مطالبه کند و در عین حال نیز به تکالیف شهروندی خویش عامل باشد.

2
بدون‌نام (مهمان)
1397/12/26

آفرین بر رادمردانی که تعقل را بر تعصب ترجیح دادند و چهره واقعی شان را که همان تسامح و تعامل پذیرنده و دموکراتیک می باشد را به منسه کشاندند.خدا یارتان باد .درود خدا بر شما.
و تشکری ویژه بر محضر بانو ابتکار که تعامل با اقلیت های ملی را به عنوان نیاز جامعه مدنی اسلامی پذیرفتند.خدا بر توفیقاتتان بیفزاید.