پنجمین کنگره‌ی جماعت دعوت و اصلاح برگزار شد

پنجمین کنگره‌ی جماعت دعوت و اصلاح برگزار شد

پنجمین کنگره‌ی جماعت دعوت و اصلاح، روز چهارشنبە و پنجشنبه، ۱۵ و ۱۶ آبانماه با حضور ۱۱۲عضو کنگره در دفتر مرکزی جماعت در تهران برگزار شد. 


بنا به گزارش اصلاحوب، در این کنگره که با شعار «نوع‌دوستی، مسؤولیت‌پذیری و زندگی معنادار» آغاز به کار کرد، ضمن ارایه و بررسی گزارش عملکرد چهارساله‌ی جماعت دعوت و اصلاح و تغییر مرامنامه و اساس‌نامه، اعضای جدید شورای مرکزی به شرح زیر انتخاب شدند: 

سعدالدین صدّیقی، حسین تیباش، لقمان ستوده، مصطفی اربابی، جلیل بهرامی‌نیا، فتح الله حقّانی، ایران محمّدی، عبدالمنعم رضوانی، غلامرضا اخوان و محمّد دانایی‌فر.

در این کنگره، طبق مرامنامه و اساسنامه‌ی مصوّب آن، با رٲی مستقیم اعضای کنگره، عبدالرحمن پیرانی به اتّفاق آرا به عنوان دبیرکلّ و محمّدعلی آریانژاد به‌عنوان رییس هیٲت نظارت انتخاب گردیدند. 

صبح روز نخست کنگره، استاد عبدالرّحمن پیرانی دبیرکلّ جماعت، گزارشی از اوضاع جهانی و منطقه‌ای، وضعیت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور و وضعیت جماعت در چهارسال گذشته ارایه کرد که متن آن به زودی در پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح منتشر می‌شود. 

اعضای کنگره پس از استماع گزارش دبیرکلّ به بررسی و ارزیابی آن پرداختند و نسبت به نقاط قوّت و ضعف عملکرد جماعت، بحث و گفت‌وگو کردند. سپس تک‌تک معاونت‌ها و اعضای هیٲت اجرایی مرکزی به پرسش‌های اعضا پاسخ گفتند.

سپس بررسی و اصلاح مرام‌نامه و اساس‌نامه، محور بحث و گفت‌وگو قرار گرفت و در جلسه‌ی اول صبح روز پنجشنبه نیز با تصویب سیاستهای کلّی جماعت خاتمه یافت. 

گفتنی است در آغاز نشست کنگره، ادریس پیرصاحب به‌عنوان دبیر اجرایی کنگره، ستار آینه‌پور رییس هیٲت اجرایی مرکزی و جمال اسماعیلی مسؤول روابط عمومی مركزی بە ترتیب بە ارائه‌ی گزارش جامع فعّالیّت‌های جماعت در چهار سال گذشته به کنگره‌ی پنجم پرداختند.

روز پنجشنبه پس از تصویب سیاستهای کلان جماعت و قرائت متن تاریخچه‌ی جماعت تهیّه شده توسط کارگروه ‌تدوین مبانی فکری جماعت زیر نظر دبیرکلّ که توسّط جمال اسماعیلی صورت گرفت، نامزدهای شورای مرکزی و هیٲت نظارت، به بیان اهداف و برنامه‌های خود پرداختند. سپس انتخابات در فضایی مملوّ از شفّافیّت، اخوّت دینی و با پاسداشت اصول دموکراتیک برگزار شد.

حضور مهمانان پیشکسوت جماعت از ابتدا تا اختتامیه‌ی کنگره، از موارد قابل ذکر آن بود. هم‌چنین  برای نخستین بار، یکی از بانوان عضو کنگره موفق به ورود به شورای مرکزی جماعت شد.

لازم به ذکر است مرام‌نامه و اساس‌نامه‌ی مصوّب کنگره‌ی پنجم متعاقباً منتشر می‌شود.

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
طاها (مهمان)
1398/08/17

درود بر همه گی تان
دست مریزاد
تمرین شورا و مشارکت جمعی بین بخشی از فرزندان ایران است
کارتان عالی و قابل تحسینه
از ملامت ملامت کنندگان نهراسید
رقیبان برای رسیدن به اهدافشان از هیچ عداوتی کم نمیگذارند
اما باید مسیری که بعنوان حقیقت برگزیده اید
بدون هیچ تزلزلی
ادامه داد
والسلام علیکم جمیعا و رحمه الله و برکاته

2
بدون‌نام (مهمان)
1398/08/19

به نظر بنده دوره اثرگذاری حرکت اخوان و تنظیمات اقماری آنها مثل جماعت دعوت و اصلاح تمام شده است. لازم است افراد علاقه مند به این حرکت ها راه دیگری در پیش گیرند و به فعالیتهای تولیدی و مفید بپردازند و بی جهت رنج بی حاصل نبرند و سعی بی فایده نکنند ووقت خود و دیگران را بیهوده تلف ننمایند. تعطیل کردن این برنامه ها بهترین خدمت به اسلام و کل بشریت است.

3
بدون‌نام (مهمان)
1398/08/17

با سلام و احترام.
لطفا اگه ممکنه حضور مهمانان پیشکسوت جماعت از ابتدا تا اختتامیه‌ی کنگره از اونها نام برده بشه تا با پیشکسوتان جماعت هم آشنا شویم.

4
بدون‌نام (مهمان)
1398/08/17

در این کنگره، طبق مرامنامه و اساسنامه‌ی مصوّب آن، با رٲی مستقیم اعضای کنگره، عبدالرحمن پیرانی به اتّفاق آرا به عنوان دبیرکلّ و محمّدعلی آریانژاد به‌عنوان رییس هیٲت نظارت انتخاب گردیدند.
با سلام و أدب واحترام.لطفا این عبارت فوق را بیشتر توضیح دهید.
از میان چند نفر انتخاب شدند?آیا کسی کاندید شده براي دبير كل شدن يا نظارت؟
با تشكر از سايت مفيد وهدفمندتون

5
بدون‌نام (مهمان)
1398/08/18

درود بر شما
به گمانم وقت آن رسیده تا در وجود چنین جمعی اندکی بیندیشیم و زنگ خطر را که مدتها پیش به صدا در آمده هم اکنون بشنویم.
آن اتفاق آرا که از آن سخن رانده اید نشان از مادام العمر بودن دبیر کلاست که نمونه آن در میان احزاب و حکومتها کم نیست و این نشان خوبی نیست چرا که یا افراد عضو چنان آموخته اند که این مقام به قد و بالای یک نفر دوخته شده یا اینکه نفوذ آن یکنفر چنان زیادست که دیگران قادر به جایگزین کردن ایشان نیستند و این هر دو زنگ خطر نیستند بلکه خود خطر است.
از طرفی جناب دبیر کل خود چگونه راضی می شوند همچنان بر این صندلی تکیه زنند به گمان من اندکی تقوا کافیست تا جناب دبیر کل را وا دارد تا در یک عمل شجاعانه از این جایگاه فاصله گیرند و این خطر سوم در چنین جماعتهاییست.
و اما خطر چهارم. چنین جماعتهایی با نداشتن نظریه پرداز و اکتفا نمودن به ترجمه هایی از دول عربی در پایین ترین مرتبه در حوزه نظری قرار دارند و فقدان نظریه پرداز در منش جمعی آن کاملا آشکارست.
از این رو به گمان حضور حزب،جماعت یا گروههایی که نتوانند و نتوانسته باشند در حوزه آگاهی فردی و اجتماعی گامی موثر بردارند نمود دست آویختن به چیزیست که قادر نیست در برابر سیل خروشان تاریخ از فرد و جامعه محافظت نماید.

6
بدون‌نام (مهمان)
1398/09/03

این نظریه شما را قبول ندارم کمی بی انصافی ودور از حقیقت درش هست.والله اعلم