کیهان کلهر مرد سال موسیقی شد

کیهان کلهر مرد سال موسیقی شد

در اکسپوی جهانی موسیقی وومکس «کیهان کلهر» جایزه‌ی مرد سال موسیقی ۲۰۱۹ را دریافت می‌کند.

 

به گزارش اصلاحوب در این دوره از اکسپوی جهانی موسیقی وومکس جایزه این رویداد جهانی به کیهان کلهر تعلق می‌گیرد.

با اعلام رسمی وب‌سایت وومکس (womex.com)، برگزارکنندگان رویداد وومکس، ضمن ابراز شعف و خوشحالی از اهدای این جایزه با افتخار به کیهان کلهر، آن را به دلیل تسلط و یکانگی مهارت این ویرتئوز کمانچه، در نوآوری و ایجاد زبانهای جدید هیجان‌انگیز موسیقی و برای رساندن سنت موسیقی کلاسیک ایرانی به گوش مردم سراسر جهان به کیهان کلهر از ایران اهدا می‌نمایند.

این سایت در توصیف هنر کمانچه‌نوازی کیهان کلهر نوشته است: «برای کلهر، کمانچه صدای اوست. هنگامیکه می‌نوازد انگار زبانی کامل ایجاد می‌کند که با سراسر مردم جهان از گذشته دور تا آینده ارتباط برقرار می‌کند. کیهان کلهر در طول زندگی حرفه‌ای خود با بهترین نوازندگان جای جای ایران همکاری کرده و موسیقی اقوام کردستان و خراسان را مورد مطالعه قرار داده است و با موزیسین‌های سایر فرهنگ‌ها نیز با زبان موسیقی دیالوگ داشته است ازجمله شجاعت حسین خان از هند، یویوما و گروه بین‌المللی جاده ابریشم، اردال ارزنجان از ترکیه، تریو هلندی رامبرانت، تومانی دیاباته از مالی، گروه بروکلین رایدر و کوارتت کرونوس؛ از این رو به همه این صداها اجازه می‌دهد تا صدای او را فراگیر کنند.»

پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، این موفقیت چشمگیر را به بزرگ‌هنرمند کردزبان کشورمان تهنیت گفته و از خداوند بدیع خلاق، توفیق روزافزون این هنرمند جهانی را خواستار است.

بدون امتیاز