پیام تسلیت دبیرکلّ جماعت به‌ مناسبت درگذشت کاک معتصم فارسی و همراهانش

پیام تسلیت دبیرکلّ جماعت به‌ مناسبت درگذشت کاک معتصم فارسی و همراهانش

استاد عبدالرّحمن پیرانی دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح با صدور پیامی درگذشت جانگداز مرحوم کاک معتصم فارسی و سه تن از همراهانش را تسلیت گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

لَنَبْلُوَنَّکُمْ بِشَيْ ءٍ مِنَ الْخَوْفِ وَ الْجُوعِ وَ نَقْصٍ مِنَ الْأَمْوالِ وَ الْأَنْفُسِ وَ الثَّمَراتِ وَ بَشِّرِ الصَّابِرينَ. الَّذينَ إِذا أَصابَتْهُمْ مُصيبَةٌ قالُوا إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُون.َ(بقره: ۱۵۵، ۱۵۷)

خبر درگذشت برادر عزیزمان مرحوم معتصم فارسی به همراه همسر ارجمندشان خانم پروین امینی و برادر و خواهر عزیزشان بسیار جان‌گداز و جگرسوز بود. 

مرحوم معتصم فارسی که از هم‌مسیران کوشا و متعهّد جماعت دعوت و اصلاح در شهر پاوه بود، در عرصه‌های مختلف زندگی حضوری درخشان و مؤثّر داشت و عُمر مبارک خود را در نیکویی و خدمت به هم‌وطنان خویش سپری کرد. همسر بزرگوار ایشان خانم پروین امینی نیز از اعضای متعهّد و نیکونهاد جماعت و خواهر سه تن از عزیزترین همراهان جماعت دعوت و اصلاح بودند و درگذشت ایشان نیز ضایعه‌ی دردناکی است. خواهر و برادر مرحوم معتصم فارسی نیز که در این حادثه جان باختند از هواداران و همراهان جماعت و برخوردار از منش اخلاقی و سیرت صالحان بودند. خداوند هر چهار عزیز سفرکرده را در جوار پرمهر خویش سکنی دهد.

رشک‌آور و غبطه‌انگیزند کسانی که زندگی خود را آراسته به ایمان و خدمت می‌کنند و به وقت مرگ، بهترین هدیه را که وجود مصفّا و پاک‌شان است به پیشگاه خدای خود می‌بَرند.

یقین واثق دارم که ایمان به حکمت خداوند و نظر به سرشت رنج‌آلود زندگی که بستر ابتلائات سخت است تحمّل این واقعه‌ی دردناک را میسّر می‌سازد.

لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِي كَبَدٍ (بلد، ۴)؛ الَّذِي خَلَقَ الْمَوْتَ وَالْحَيَاةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا ۚ وَهُوَ الْعَزِيزُ الْغَفُورُ (ملک، ۲)  

اینجانب از طرف خود و به نمایندگی از برادران و خواهرانم در جماعت دعوت و اصلاح، ضایعه درگذشت این دعوت‌گر خدوم به همراه همسر و خواهر و برادرشان را به خانواده‌ی مکرّم ایشان و تمامی اعضای جماعت  تسلیت گفته و برای آن مرحومان درجات عالی فردوس و برای بازماندگان صبر جمیل و اجیز جزیل مسألت دارم.

عبدالرّحمن پیرانی 

دبیرکلّ جماعت دعوت و اصلاح