جاری شدن سیل در تالش

جاری شدن سیل در تالش

ارش شدید باران در شهرستان تالش، پل کمربندی و ترانزیتی این شهر به سمت آستارا را دچار آبگرفتگی کرده است و تا اطلاع ثانوی تردد از این مسیر امکان‌پذیر نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اصلاح، از شامگاه گذشته براساس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی گیلان بارش شدید باران در این استان آغاز شد، بارش باران باعث آبگرفتگی معابر، طغیان رودخانه و مسیل ها و تخریب پلهای ارتباطی در برخی نقاط روستایی و مسدود شدن راه‌ها در برخی شهرستانهای غربی همانند آستارا، تالش، رضوانشهر، صومعه سرا شده است.

 اداره‌ی هواشناسی تالش میزان بارش باران در شبانه‌روز گذشته این شهرستان را بیش از ٨٠ میلیمتر اعلام و زمان کاهش ناپایداریهای جوی را از آخر وقت امروز جمعه اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، سرپرست شهرداری تالش گفت: بارش شدید باران و بالا آمدن آب رودخانه کرگا‌ن‌رود تالش موجب به زیر آب رفتن پل کنار گذر این شهر شد. 

داداشیان افزود: برای جلوگیری از ترافیک و سقوط خودروها درون رودخانه، از ساعت ٣ بامداد امروز جاده منتهی به این پل بسته شد و خودروها از داخل شهر تالش تردد می‌کنند.

وی اضافه کرد: کارگران شهرداری با استفاده از ماشین آلات سنگین سیلاب را مهار و از ورود آن به خانه های اطراف پل جلوگیری کردند.

درمانی بخشدار اسالم هم گفت: بر اثر بالا آمدن آب رودخانه ناورود اسالم ١٥ خانوار روستاهای خرجگیل ، گیجاب ، شیخ محلّه و پرده گوشه که در معرض خطر سیلاب هستند بصورت موقّت در مساجد این روستاها اسکان داده شدند.

معاون امورعمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری تالش نیز گفت: بر اثر بارش شدید باران و تخریب ایستگاه پمپاژ ، آب بیش از ٢٠٠ خانوار دهستان خرجگیل اسالم قطع شده است.

شاهی افزود: به علت شکسته شدن لوله انتقال، گاز ٢٥٠ خانوار این  دهستان شده است.

جاری شدن سیل در تالش
بدون امتیاز