مراسم پايان دورۀ تابستانی كلاس‌های قرآنی شهر صاحب سقز برگزار شد

 مراسم پايان دورۀ تابستانی كلاس‌های قرآنی شهر صاحب سقز برگزار شد
به گزارش خبرنگار اصلاحوب از سقز، مراسم ختم قرآن و پایان دوره کلاسهای قرآن شهر «صاحب» در شهرستان سقز، روز سه شنبه ۲۰ شهريورماه سال جاری در مسجد جامع اين شهر برگزار گرديد.
در اين مراسم ماموستا غفور مصونى، امام جماعت مسجدجامع شهر صاحب با اشاره به آيات قرآنى، قرآن را هديۀ خداوند براي هدايت بشر برشمرد و تنها راه سعادت بشرى را در پيروى از آموزه‌هاى قرآن دانست. 
وي با اشاره به حديث نبوي «خيركم مَن تعلَّم القُرآن و علَّمه» برترين امت پيامبر (ص) را كسانى دانست كه زندگى خود را وقف خدمت به قرآن و فراگيرى آموزه‌هاى آن مى‌نمايند. 
ماموستا مصونى، اظهار داشت: «آنچه از فرامين قرآنى بر مى‌آيد، ايمان و فراگيرى آموزه‌ها، به تنهايى نمى‌تواند كارساز باشد و در كنار ايمان، عمل به آموزه‌هاى قرآني و داشتن اخلاقى زيبا هم بسيار مهم و حائز اهميت است.» 
در اين مراسم از ۱۲ نفر از قرآن‌آموزان كلاس قرآن شهرصاحب تجليل به عمل آمد و هدايايى به رسم يادبود تقديم آنان گرديد. 
همچنین در اين محفل قرآنی، اشعارى در توصيف قرآن و مدح پيامبر اسلام (ص) توسط قارى سقزی استاد عبدالرحمن رجب‌سرا اجرا گرديد. 
در کلاسهای قرآنی امسال، تعداد ۱۶۰نفر از قرآن آموزان زیر نظر ۵تن از مربیان به آموزش روخوانی و مفاهیم قرآنی پرداختند که در راستای  ترویج فرهنگ دینی در مسجد جامع شهرصاحب طی چهار سال گذشته است.
بدون امتیاز