گزارش اصلاحوب از نماز عید قربان اهل سنّت در استان‌های تهران، البرز و قزوین

گزارش اصلاحوب از نماز عید قربان اهل سنّت در استان‌های تهران، البرز و قزوین
نماز عيد قربان اهل سنّت، در بیشتر مكانهاى تحت مديريت جماعت دعوت و اصلاح برگزار شد.
بنا بەگزارش اصلاحوب، در غالب اين مكانها، به‌علّت کمبود فضا و استقبال چشمگير ، مراسم در بیش از یک نوبت برگزار شد. 
صادقیه، نور شهر قدس، نور کرج و وحیدیه ازجمله‌ی اين اماكن بودند.
در برخى ورودیهاى منتهى به نماز عيد قربان صادقيه، در مقاطعى از ورود نمازگزاران ممانعت به عمل آمد و بخشى از مردم موفق به حضور در نماز نشدند؛ اما با اين اوصاف نماز عيد صادقيه در چهار نوبت و با جمعيتى حدود نه الى ده هزار نفر برگزار شد؛ اما نمازگزاران  محله‌ی رسالت و خلیج فارس تهران با وجود موافقت استاندار استان تهران و فرمانداری تهران، به‌علّت ممانعت پلیس امنیت از برگزاری نماز عید قربان محروم شدند. 
با پیگیریهایی که انجام شد مسؤولان پلیس امنیت اعلام داشتند، علّت ممانعت وجود مصوّبه‌ای از سال‌های گذشته از طرف شورای تأمین استان(مبنی بر عدم جواز برگزاری نماز عیدین اهل سنّت در تهران و حومه به‌جز در چند نمازخانه) است.
 در خصوص مكان‌هاى خارج از مديريت جماعت نيز، برابر اطلاعات واصله، نماز در پونك كه از چند سال پيش تعطيل شده است، برگزار شده امّا در یافت‌آباد توسّط پلیس امنیت، ممانعت به‌عمل آمده است.
امید است با تدابیر مسؤولان ارشد کشوری در راستای تحکیم اخوّت و برادری و اجرای منشور حقوق شهروندی و اصول قانون اساسی، این موانع و ممانعت‌ها برای همیشه برداشته شود و شهروندان اهل سنّت نیز بسان سایر شهروندان کشور عزیزمان با طیب خاطر و امنیت کامل مراسم عبادی را بر اساس اصول مذهبی خویش برگزار نمایند.
بدون امتیاز