قبولی‌های کنکور پاوه ٢٠ درصد افزایش یافت

قبولی‌های کنکور پاوه ٢٠ درصد افزایش یافت

 مدیر آموزش و پرورش پاوه گفت: میزان رشد قبولی شرکت‌کنندگان در کنکور سراسری امسال این شهرستان نسبت به سال گذشته ٢٠ درصد رشد را نشان می‌دهد.

 

مختار برزگردفر روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال رتبه‌های خوبی را در پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و فنی، علوم انسانی، زبانهای خارجه و هنر کسب کرده‌ایم که شامل ٢٢ رتبه زیر یک هزار است. 

وی اظهار داشت: بهترین رتبه شهرستان ٢٢ متعلق به خانم فاطمه بهشتی‌زاده در رشته‌ی علوم تجربی بوده است.

مدیر آموزش و پرورش پاوه، با قدردانی از تمام زحمتکشان عرصه‌ی علمی، اعم از دبیران، کادر اداری و اولیای دانش‌آموزان گفت: این موفقیت مرهون تلاش، همکاری و هم‌افزایی این افراد و گروه‌ها بوده است. 

برزگرد فر گفت: این قبولی‌ها نسبت به سال گذشته تفاوت عمده دارد و آن اینکه در تمام گروه‌های آزمایشی رتبه‌ی زیر یک هزار داریم که این یک نوع توسعه‌ی متوازن است. 

وی به تفاوت دیگر کنکور امسال اشاره کرد و گفت: امسال نه زلزله‌ی مهیب آبان سال گذشته و نه تهاجم فرهنگی و تحریم دشمنان هیچ یک نتوانستند کمترین خللی در روحیه و اراده‌ی دانش‌آموزان این دیار وارد کنند. 

در ادامه به همراه مسؤولان آموزش و پرورش رهسپار منزل خانم فاطمه بهشتی‌زاده رتبه‌ی ٢٢ علوم تجربی در روستای دوریسان شدیم. 

خانم بهشتی‌زاده در خانه‌ای کوچک و استیجاری با کمترین امکانات ابتدایی زندگی به همراه مادر، برادر و خواهرش زندگی می‌کند.

وی متولد ١٣٧٨ روستای نسمه از توابع بخش مرکزی شهرستان پاوه است و دوران تحصیل در دبیرستان و پیش‌دانشگاهی را در دبیرستان نمونه دولتی شهید فاتح نقشبندی گذرانده است. 

وی توکل به خدا ، تلاش خودش، کمکهای خانواده و حمایت‌های دبیران را از عوامل موفقیت خود عنوان کرد.

بهشتی‌زاده گفت: در روزهایی که مدرسه داشتم حدود هشت ساعت و روزهای تعطیل بین ١٠ تا ١٣ ساعت درس می‌خواندم. 

وی برای ادامه تحصیل رشته‌ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران را به عنوان اولویت اول و دانشگاه شهید بهشتی را به عنوان اولویت دوم خود انتخاب کرده است. 

شهرستان پاوه با بیش از ٦٢ هزار نفر جمعیت همواره مهد پرورش علما، ادبا، فرهیختگان بوده است و در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد. 

بدون امتیاز