دلالت‌های انتقال سفارت آمریکا بە قدس

دلالت‌های انتقال سفارت آمریکا بە قدس

انتقال غیر انسانی سفارت آمریکا به قدس دلالت‌های زیادی دارد از جمله:

دلالت‌های منفی:

-آمریکا همواره طرفدار اسرائیل بوده و خواهد بود و این بر می‌گردد به ساختار ایدئولوژی مسیحیان (خصوصاً پروتستانت) که در طول قرن‌ها توسط خاخام‌های یهودی به تحریف کشیده شدند مبنی بر نزول عیسی در فلسطین در زمان حکومت یهودیان!

-درگیری‌های داخلی در برخی از کشورهای اسلامی فرصت پرداختن به مسأله‌ی فلسطین را از این کشورها در هر دو زمینه‌ی رسمی و مردمی گرفت.

-حمایت ضمنی برخی از کشورهای عربی از این کار که دلالت بر شکاف بزرگی در میان کشورهای عربی دارد.

دلالت‌های مثبت:

-مخالفت جامعه‌ی جهانی به طور کلی با این تصمیم، چرا که مخالف تمام قعطنامه‌های سازمان‌های بین‌المللی است.

-پر رنگ شدن مسأله‌ی فلسطین در مغرب عربی مثل تونس، مغرب و الجزائر و اهتمام زیاد به این مسأله.

-قیام مردم مظلوم و محصور غزّه و فداکاری و جانفشانی بی‌نظیرشان و ایستادن با دست خالی و سینه‌های عریان در برابر ارتش تا دندان مسلح صهیونیست‌ها...

مورد اخیر بیش از موارد دیگر توجه جهانیان را به خود معطوف داشته است...

-چگونه با دست خالی به مصاف پیشرفته‌ترین سلاح‌ها می‌روند؟

-مگر از مرگ نمی‌ترسند؟

-مگر زندگی را دوست ندارند؟

خیلی واضح بگویم که مردم غزّه مثل بقیه‌ی انسان‌ها زندگی را دوست دارند، ولی غزه‌ای که سال‌هاست محاصره است و حتّی تونل‌های میان غزّه و سینای مصر تخریب شده سال‌هاست که به یک زندان بزرگ تبدیل شده که مرگ یکی از راه های نجات است، لذا مردم غزّه با ایمان به خدا و ایمان به تلاش و مقاومت در راه خدا به وظیفه‌ی خود عمل می‌کنند و به استقبال مرگ می‌روند و شهادت در راه خدا را بر محاصره و فشار ترجیح می‌دهند... با دست خالی از قدس و فلسطین دفاع می کنند و به یاری خدا امید دارند.

-باعث بیداری جامعه‌ی جهانی و معرّفی قضیه‌ی فلسطین به جهانیان می‌شوند.

-باعث بیداری مسلمانان می‌شوند و حجّت را بر همه تمام می‌کنند.

-به انسانیت درس مقاومت و ایستادگی می‌دهند و این که انسان موجودی مختار است و با ایمان و اخلاص می‌تواند در برابر بزرگ‌ترین سلاح‌ها ایستادگی نماید.

-به غافلان نهیب می‌زنند که از خواب غفلت برخیزید و مانند یک انسان آزاد زندگی کنید و با عزّت بمیرید که مرگ با عزّت بهتر از زندگی خفّت‌بار است.

به خدا قسم وقتی تصاویر مقاومت این دلاوران را می‌بینی شگفت زده می‌شوی... جهانیان از دیدن تصاویر مرد معلول فلاخن به دست که حجت را بر همه تمام کرد به خود لرزیدند و معنی آزادگی و مردانگی را فهمیدند!

به خدا اینان به انسانیت از قطب شمال تا قطب جنوب درس مردانگی و آزادگی و انسانیت و شرف می‌دهند... نزدیک بود بشریت احساس کند که دیگر معیارهای انسانیت عوض شده و فقط زر و زور و تزویر حاکم است که اینان این معادله را به هم زدند و فریاد بر آوردند که انسانیت یعنی عزّت، کرامت و آزادگی!

بیاییم ما هم در کمک به فلسطین و فلسطینیان سهیم شویم.

اما چگونه؟

اوّل؛ مسأله‌ی فلسطین را درست بفهمیم. این که صهیونیست‌ها از گوشه و کنار دنیا آمدند و کشورشان را با آتش و خون و دود و خاکستر بر پا نمودند.

دوّم؛ از کمک مالی به اینان دریغ نکنیم. هر خانواده یک قلک دائمی برای کمک به مردم فلسطین در خانه داشته باشد و دقیقاً ماهانه کمک مالی حساب شده به مجروحان و معلولان و مستمندان فلسطین اختصاص دهد.

سوّم؛ همواره برای سلامتی و موفقیت و پیروزی این مظلومان دعا کند که دعا سلاح مؤمن است و تیر دعا به خطا نمی‌رود!

خدایا ما مقصّریم ما را یاری کن.

ضعیفیم ما را قوی کن.

قدس و فلسطین را آزاد کن و صلح و صفا و آرامش را به آن برگردان.

بدون امتیاز