راهپیمایی فلسطینیان در نوار غزه با ۹ شهید و بیش از ۱۰۰۰ زخمی

راهپیمایی فلسطینیان در نوار غزه با ۹ شهید و بیش از ۱۰۰۰ زخمی

هزاران نفر از مردم غزه علی‌رغم هشدار رژیم صهیونیستی، از نوار غزه به سمت سرزمین‌های اشغالی اقدام به برگزاری راهپیمایی کردند.

به گزارش اصلاح‌وب به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، هزاران نفر از فلسطینیان ساکن غزه‌ امروز جمعه علی‌رغم هشدارهای رژیم صهیونیستی اقدام به برگزاری یک راهپیمایی بزرگ موسوم به «راهپیمایی بازگشت» به سمت اراضی اشغالی کردند.

به دنبال برگزاری این راهپیمایی، ارتش رژیم صهیونیستی ضمن آماده‌باش کامل اعلام کرد بیش از ١٠ هزار فلسطینی تاکنون در این راهپیمایی حاضر شده و حدود دو هزار نفر از آنان نیز در مرز غزه و فلسطین اشغالی با نظامیان صهیونیست درگیر شده‌اند.

طبق گزارش‌ها، تعداد نظامیان صهیونیست مستقر در مرز غزه به بیش از ٣٠٠٠ نفر رسیده و تاکنون ده‌ها فلسطینی را با شلیک گلوله زخمی کرده‌اند.

نظامیان صهیونیست همچنین با شلیک گلوله‌های جنگی و پرتاب نارنجک و گاز اشک‌آور سعی در جلوگیری از نزدیک شدن فلسطینیان به حصارهای امنیتی دارند.

تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در مرز غزه تصاویر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس‌جمهور آمریکا را آتش زدند. هزاران نفر از آنان نیز در نزدیکی مرز غزه اقدام به برپایی نماز جمعه کردند.

«یحیی سنوار» رئیس دفتر حماس در نوار غزه و «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز در جمع تظاهرات‌کنندگان حضور دارند.

به گفته منابع فلسطینی، در پی درگیری نظامیان صهیونیست با تظاهرات‌کنندگان، تاکنون ۹ فلسطینی شهید و بیش از ۱۰۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

همچنین گفته می‌شود ارتش رژیم صهیونیستی نواحی اطراف حصارهای امنیتی مرز غزه را «منطقه ممنوعه نظامی» اعلام کرده اما تظاهرات‌کنندگان در ٦ منطقه مختلف در نزدکی حصار امنیتی تجمع کرده و با نظامیان صهیونیست درگیر شده‌اند.

صبح امروز پیش از آغاز راهپیمایی، «آویگدور لیبرمن» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در اولین توئیت خود به زبان عربی تهدید کرد که هر کس به دیوار حائل در مرز غزه نزدیک شود زندگی‌اش به خطر می‌افتد. وی در ادامه خطاب به مردم غزه نوشت: «نصیحت می‌کنم به زندگی عادی خود ادامه داده و از انجام اقدامات تحریک‌آمیز خودداری کنید!»

یک ژنرال ارشد صهیونیست نیز روز گذشته (پنجشنبه) گفت ارتش رژیم صهیونیستی ۱۰۰ تیرانداز ماهر را در نوار غزه برای مقابله با تظاهرات فلسطینیان مستقر کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی برای اولین بار از پهپاد جهت پرتاب گاز اشک‌آور و نارنجک‌های دودزا به سمت تظاهرات‌کنندگان فلسطینی در مرز غزه استفاده می‌کند.

بدون امتیاز