بیانیه‌ی ماموستا ملاّ احمد بهرامی به مناسبت اوّلین سالگرد زلزله‌ی استان کرمانشاه

بیانیه‌ی ماموستا ملاّ احمد بهرامی به مناسبت اوّلین سالگرد زلزله‌ی استان کرمانشاه

ماموستا ملاّ احمد بهرامی از چهره‌های شناخته‌شده‌ی منطقه‌ی اورامانات و از فعّالان امدادرسانی به مردم زلزله‌زده‌ی استان کرمانشاه در سال ٩٦، به مناسبت نخستین سالگرد این رویداد طبیعی بیانیه‌ای صادر نمود.

متن بیانیه به شرح زیر است:

به نام خداوند خالق کائنات

هموطنان شریف و سخاوتمند ایران، برادران و خواهران دلسوز و غمخوار در استان‌های کردنشین، مردم شریف و صبور شهرستانهای ثلاث باباجانی، سرپل ذهاب و دالاهو هم‌استانی‌های محترم درود و رحمت خداوند برشما باد!

یک سال تمام از حادثه‌ی غم‌انگیز زلزله‌ی ۲۱ آباماه ۹۶ سپری شد ودر این حادثه، نمایشی بسیار زیبا در سراسر کشور از همدردی و همدلی و مشارکت همگان در کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان استان ما بر روی صحنه رفت و فارغ از هرنوع گرایش قومی و زبانی، دین و مذهب و اعتبارات دیگرهمگان با یک روحیّه‌ی برادری و همخونی به یاری هم‌استانی‌ها ما شتافتند.

 اگر نبود  آنهمه تلاش خستگی‌ناپذیری شما قطعاً این مردم در آن چند روز اوّلیّه با مشکلات و گرفتاریهای بیشتری مواجه می‌شدند. آفرین بر این سخاوت، آفرین بر این غیرت و مهرورزی، آفرین بر این نوع دوستی و مهربانی، خداوند رحیم و کریم به همگان جزای خیر بدهد و شما را از گزند روزگار و حوادث ناگوار در امان بدارد. بسیار سپاسگزاریم از همه‌ی ملّت ایران بخاطر آنهمه  محبّت و از همه‌ی خیّرین محترم کمال تشکّر و قدردانی داریم و از خداوند می‌خواهیم صدها برابر به نعمت و ثروت و سعادت دارین شما بیفزاید آمین!

کلام آخر ما خطاب به مسؤولان عالی مملکت است همچنانکه مستحضر هستید شهرستانهای درگیر زلزله در طول جنگ آواره و خانه‌ویران و همراه همه‌ی ملّت ایران به دفاع از وطن، صدها شهید مجروح به این آب و خاک تقدیم کردند ودر زلزله‌ی ۹۶ نیز قریب یک هزار نفر شهید و ده هزار مجروح و بیش از یکصد هزار ساختمان مسکونی تخریب داشتند که بیش از ٣٠درصد آن صدر در صد تخریب و بقیّه قابل تعمیر و با توجّه به پس‌لرزه‌های بعدی که تاکنون ۷۰۰۰ آن به ثبت رسیده است، تمامی تعمیرات زلزله‌ی  ٧/٢ ریشتری آبانماه ۹۶ بر اثر پس‌لرزه‌های بعدی و به‌ویژه پس‌لرزه‌ی شهریورماه ۹۷ به‌کلّی ویران گشته است و مردم بیچاره و نیازمند منطقه، دست حسرت به زانو بدون محلّ آمن و مناسب همچنان نگران و مضطرب‌اند.

تقاضای ما به‌عنوان خدمتگزار مردم منطقه از رهبری و رئیس دولت این است که وامهای اعطای زلزله‌ی ۹۶ مورد عفو و بخشودگی قرار گیرد و برای ویرانی پس‌لرزها تا به امروز دستورات لازم را برای اعطای وام مسکن و معیشت کافی صادر فرموده و به منظور تأمین زندگی مطمئن و آبرومندانه مرزهای این استان را برروی مرزهای کردستان عراق باز نمایند؛ زیرا مردم تمامی امکانات موجود را در تعمیرات و بازسازی ساختمانهای مسکونی هزینه کرده و هم‌اکنون با جیب خالی منتظر مساعدات مسؤولان مملکت هستند.

بدون امتیاز