اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان نسبت به فعالیت‌های اخیر اسرائیل در منطقه هشدار داد

اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان نسبت به فعالیت‌های اخیر اسرائیل در منطقه هشدار داد
به دنبال تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی در کشورهای خلیج فارس، اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان از امت اسلامی و رهبران جهان اسلام خواست با مسائل اصلی امت همراهی کنند و نسبت به قدس شریف و اراضی اشغالی کوتاهی نورزند. بنا به گزارش اصلاحوب به نقل از ارگان رسمی اتحادیه به سران کشورهای اسلامی توصیه کرد به جای سازش با اشغالگران، وحدت فیمابین را تقویت و با اشغالگران مقابله کنند. اتحادیه تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی و استقبال از رهبران این رژیم در کشورهای اسلامی را محکوم کرد.
دکتر علی قره داغی دبیرکل اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان با بیان این مطلب اظهار داشت: اتحادیه تحرکات گسترده‌ی مقامات رژیم صهیونیستی در کشورهای عربی و خلیج را دنبال می‌کند؛ در روزهای اخیر مسؤولان این رژیم در سطوح گوناگون به کشورهای خلیج سفر کرده‌اند و مورد استقبال سران این کشورها قرار گرفته‌اند. این تحرکات در زمانی صورت می‌گیرد که اختلاف و دو دستگی در داخل همین کشورها تا آستانه‌ی تحریم کامل همدیگر پیش رفته است. از سوی دیگر تناقضات عجیب و مخالف با ارزش‌های اسلامی و انسانی به مرحله‌ای رسیده است که در تاریخ سابقه نداشته است.
شیخ قره داغی خاطر نشان کرد در چنین حالتی تنها چاره‌ی ما آن است که به درگاه خدای متعال لابه و زاری کنیم تا حال امت اسلامی را بهبود بخشد و از بحرانی که درگیر آن است خارج و به سوی حقیقت و عزت و خیریتی که برای آن مقدر کرده است رهنمون کند.
اتحادیه‌ی جهانی علمای مسلمان در مقابل این وضعیت بغرنج نکات زیر را مورد تأکید قرار می‌دهد: 
نخست: اتحادیه تأکید می‌کند که سنت‌های خداوند متعالی در میان آفریده‌هایش جاری و ساری است و تجارب قاطع حکایت از آن دارد که عزت و سرافرازی و همدلی از راه سازش با دشمنان میسر نمی‌شود بلکه با التزام عقیدتی و اخلاقی به اسلام، تقویت برادری ایمانی و وحدتی که امت را چون بنایی استوار می‌سازد به دست می‌آید: 
«إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَةٌ فَأَصْلِحُوا بَيْنَ أَخَوَيْكُمْ ۚ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّكُمْ تُرْحَمُونَ» [حجرات:۱۰]  
همانا مؤمنان [مسلمانان‌] برادرند، پس بین برادران¬تان آشتی برقرار سازید، و از خداوند پروا کنید، باشد که مشمول رحمت شوید.
به همین خاطر اتحادیه از امت می‌خواهد به اسلام باز گردند و زمام پیشرفت و تمدن را به دست گیرند تا شایسته‌ی دریافت مدال خیریت، نماد رفتار والای انسانی و سزاوار مقام جانشینی در زمین گردند که خدای متعال می‌فرماید: 
«كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّـه» [آل عمران:۱۱۰].
شما بهترین امتی هستید که برای مردمان پدید آمده‌اند، که به نیکی فرمان می‌دهید و از ناشایستی باز می‌دارید و به خداوند ایمان دارید. 
دوم: اتحادیه تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی را محکوم می‌کند و عادی‌سازی و استقبال رسمی یا ملی از نمایندگان اشغالگران قدس و قاتلان ملت فلسطین و محاصره‌کنندگان غزه را محکوم می‌کند. بدیهی است که هر گونه عادی سازی با اشغالگران و استقبال از آنان در واقع پاداش اشغال قبله‌ی اول مسلمانان و سهیم شدن در اجرای معامله‌ی قرن محسوب می‌شود.
سوم: اتحادیه از علما و مصلحان جهان اسلام می‌خواهد به وظایف خود در اظهار حق و پاسداری از ثوابت امت و دفاع از مسائل کلان آن عمل و در برابر توطئه‌های دشمنان ایستادگی کنند.
«وَاللَّهُ غَالِبٌ عَلَى أَمْرِهِ وَلَكِنَّ أَكْثَرَ النَّاسِ لا يَعْلَمُونَ»
و خداوند سررشته‌ی کار خویش را در دست دارد، ولی بیشتر مردم نمی‌دانند.
بدون امتیاز