انفجار مین در پیرانشهر پای یک جوان را قطع کرد

انفجار مین در پیرانشهر پای یک جوان را قطع کرد

مسؤول اورژانس بیمارستان امام خمینی مهاباد گفت: جوان ٢٧ ساله مهابادی بر اثر انفجار مین باقیمانده از دوران جنگ در شهرستان مرزی پیرانشهر یک پای خود را از دست داد و به این بیمارستان منتقل شد.

بنا به گزارش اصلاحوب به نقل از ایرنا مسؤول اورژانس بیمارستان امام خمینی مهاباد گفت: جوان ٢٧ ساله مهابادی بر اثر انفجار مین باقیمانده از دوران جنگ در شهرستان مرزی پیرانشهر یک پای خود را از دست داد و به این بیمارستان منتقل شد.

سلیمان بیدار بیان کرد: بر اساس گزارشهای موجود این فرد در حال کوهنوردی در منطقه‌ی ییلاقی «کانی خدای» در پیرانشهر بود که به روی مین رفت.

وی با اشاره به اینکه مین های دوران جنگ تحمیلی هنوز در برخی از مناطق مرزی وجود دارد، اظهار داشت: این شخص با وجود قطع شدن مچ پای راستش و شکستگی پای دیگرش در شرایط مطلوب جسمانی قرار دارد.

به گزارش ایرنا پیرانشهر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و در دوران دفاع مقدس یکی از مناطق جنگی بوده است؛ «کانی خدای» یکی از ارتفاعات سخت گذر این شهرستان است و کوهنوردان باید پیش از عبور از این منطقه به منظور پیشگیری از حادثه‌های مختلف نسبت به وضعیت جوی آن مطلع شوند.

مین‌های برجای مانده از دوران جنگ تحمیلی همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان مناطق مرزی در آذربایجان غربی می‌شود.

بدون امتیاز