سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش برگزار شد

سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش برگزار شد
سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش با حضور شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی، دبیران کل احزاب، فعالان حوزه زنان و اعضای این تشکل سیاسی روز پنج‌شنبه ۲٦ مهرماه در تهران برگزار شد.
از حاضران برجسته این مراسم می‌توان به شهربانو امانی، محسن میردامادی، هادی خانیکی، محمد توسلی، عماد بهاور، فائزه هاشمی، ابراهیم اصغرزاده، فریده اولادقباد، شهیندخت مولاوردی، فخرالسادات محتشمی‌پور، غلامرضا حیدری، اشرف بروجردی، مجید فراهانی، جلال جلالی زاده، مصطفی تاجزاده اشاره کرد.
در ابتدای این مراسم آذر منصوری قائم‌مقام جمعیت زنان نواندیش پیام سید محمد خاتمی را برای این کنگره را قرائت کرد.
طی رأی‌گیری انجام‌شده اعضای شورای مرکزی به ترتیب آرا، فریده اولاد قباد، فاطمه راکعی، مرضیه موسوی، ساجده کیانوش راد، نورا کنعانی، صدیقه شکوری راد، پرستو سرمدی، سارا خوشخوی، فضیله خانی، ماه‌سلطان کاشی، هدی صالحی، منیره شجاعی، الهام ملک‌زاده، حمیده عدالت و لیلا حیدری انتخاب شدند.
اعضای علی‌البدل به ترتیب، میمنت عطاریانی، طاهره رحیمیان و فرزانه دانشور و اعضای داوری نیز به ترتیب خانم‌ها نیکان آرخی، نوگل منشوری، سمیه عالمی پسند و زهرا موسویان انتخاب شدند.
در پایان جلسه اعضای شورای مرکزی به‌اتفاق آرا، فاطمه راکعی را مجدداً به‌عنوان دبیرکل این جمعیت انتخاب کردند.
فاطمه راکعی دبیرکل این جمعیت طی سخنانی با بیان این‌که امروز کشور در شرایط پیچیده، متفاوت و حساسی در مقایسه با ۴۰ سال گذشته قرار گرفته گفت: بی‌تردید زنان مسلمان نواندیش بیش از آن‌که دغدغه زنان کشور را داشته باشند دغدغه منافع ملی و خیر و مصلحت عمومی را دارند.
وی افزود: زنان مسلمان نواندیش در ادامه تلاش بیش از یک‌صد ساله زنان ایران برای تحقق حق شهروندی و رفع تبعیض‌ها بیش و پیش از مسئله زنان به تمامیت ارضی کشور، همگرایی، انسجام، وحدت، تفاهم و گفت‌وگوی ملی می‌اندیشد. ما مسئله زنان را جزوی مهم از مسائل مهم ایران امروزی می‌دانیم و باور داریم تا ایران برای همه ایرانیان نشود، مسئله زنان نیز مسئله همه ایران نخواهد شد.
وی افزود: اقوام، زنان، اقلیت‌های دینی و اصناف مختلف کشور همه مردم ایران هستند که باید در این گفت‌وگوی ملی حضور داشته باشند و صدای همه آن‌ها شنیده شود.
دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش گفت: با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی که به‌حق یکی از مردمی‌ترین انقلاب‌های جهان بود و تجربه‌های آزموده شده در این چهار دهه باید به انتخاب سبک زندگی مردم احترام گذاشت و اجازه داد همین مردمی که به استبداد رژیم پهلوی پایان دادند امروز نیز برای انتخاب سبک زندگی خود آزاد باشند. بی‌توجهی به این هنجارها و تأکید بر رویکردهای قهر‌آمیز برای اعمال قانون آزمونی است که با قاطعیت می‌توان به مردود بودن آن حکم داد.
گفتنی است هیأتی از سوی جماعت دعوت و اصلاح متشکل از خانم‌ها نسیبه سبحانی، نصیره حکمتی و اسراء حکمتی با دعوت رسمی جمعیت زنان مسلمان نواندیش در این کنگره حضور یافتند.
سومین کنگره جمعیت زنان مسلمان نواندیش برگزار شد
بدون امتیاز