استاد پیرانی با اعضا و هواداران جماعت در بندرعباس دیدار کرد

استاد پیرانی با اعضا و هواداران جماعت در بندرعباس دیدار کرد

استاد عبدالرحمن پیرانی، دبیرکل جماعت دعوت و اصلاح، در ادامه‌ی سفرش به جنوب کشور در جمع اعضا و هواداران جماعت در سالن اجتماعات مسجد جامع بندرعباس، حضور یافت.

به گزارش اصلاح‌وب، وی در این نشست اظهار داشت: «بندرعباس به‌دلیل حضور چندین‌ساله‌ی بزرگانی چون شیخ ضیایی و استاد ناصر سبحانی –علیهم الرّحمه- در این شهر، برای جماعت از اهمّیّت‌ خاصی برخوردار است.»

وی به ارتباط قوی و مؤثّر‌ بین علما و اعضای جماعت با مسؤولان در استان هرمزگان اشاره کرد و آن را مهمّ و قابل احترام دانست.

استاد پیرانی در این دیدار بیان کرد: « الحمد لله در این منطقه فعّالیّت دینی به‌وسیلەی همه‌ی علما و دانشمندان دینی با همکاری بسیار خوب و صمیمانه در حال انجام است.» وی ابراز امیدواری کرد که این همکاری دائماً‌ حفظ شود.

استاد پیرانی قبل از ترک بندرعباس در نشستی صمیمانه، با شیخ عبدالباعث قتالی، امام جمعه‌ی اهل سنت بندرعباس و استاد شیخ محمد صالح پردل دیدار و گفت‌وگو‌ کرد.

استاد پیرانی با اعضا و هواداران جماعت در بندرعباس دیدار کرد
استاد پیرانی با اعضا و هواداران جماعت در بندرعباس دیدار کرد

سایت در قبال نظرات پاسخگو نمی باشد.

1
جا برای همە هست؛ شریک باشیم نە بدیل یکدیگر (مهمان)
1396/11/02

بندە شخصا به وجود جماعتی معتدل و میانە مانند جماعت دعوت و اصلاح افتخار می‌کنم. جماعتی که بدون کمترین مدعایی صدای اعتدال، میانەروی، همزیستی مسالمت‌آمیز و سمبل دگرپذیری و تعامل حکیمانە با همەی بافت‌ها و ساختارهای اجتماعی ایرانی اعم از شیعە و سنی و دولتی و غیردولتی است.
یک زمانی در جنوب ایران، علمای دینی ما با وجود مدارس و مجتمع‌های دینی خود را بی‌نیاز از جماعت‌ و گروەهای دینی می‌دانستند و چنین احساس می‌کردند کا با وجود نهادهای دینی مانند مدارس دیگر نیازی بە وجود جماعت‌های دینی برای اهل سنت ایران نیست؛ اما وجود جماعت و کارکردهای مثبت آن در سایر مناطق و ارائەی خدمات تربیتی و آموزشی و دعوت و فراخوان عمومی برای رشد و تزکی افراد در جای جای این مناطق در چهار سوی ایران بزرگ، حاکی از آن است که اسلام در قالب جماعت و جمع قابلیت اجرا شدن دارد و در غیاب امت، باید جماعت‌ها و گروەهای دینی تکلیف اساسی تربیت مسلمانان و تزکیە و عبادت و استخلاف را عهدەدار باشند؛ بە شرط اینکه در راستای دگرپذیری و پذیرش تعدد و تکثر در مدارس تربیتی(جماعت‌های دینی) مشغول انجام وظیفەی خود باشند و اثبات خود را در نفی دیگران نبینند.
اینقدر کار برای همەی گروەها و شخصیت‌های مستقل اسلامی وجود دارد که با وجود فعالیت همە، جا بر هیچکس تنگ نمی‌شود. بە گمان بندە، علمای اعلام دینی باید سعی نمایند در راستای تربیت و تعلیم علما و میراثداران نبوی- مبلغان و داعیان اسلام- تلاش کنند و جماعات دینی هم در همەی جوانب با تربیتی متوازن فردی، سعی در تغییر فرهنگ یعنی تغییر باورها، اعتقادات و خواست‌های فرد با توجە به کتاب و سنت نبوی با لحاظ دادەهای بشری و مقتضیات زمانە داشتە باشند.
وَقُلِ اعْمَلُوا فَسَيَرَى اللَّهُ عَمَلَكُمْ وَرَسُولُهُ وَالْمُؤْمِنُونَ ۖ وَسَتُرَدُّونَ إِلَىٰ عَالِمِ الْغَيْبِ وَالشَّهَادَةِ فَيُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ